אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נורבגיה מבקשת הסגרת שני ישראלים בחשד לתרגיל עוקץ בסך כ-56 מיליון שקל צילום: shutterstock

נורבגיה מבקשת הסגרת שני ישראלים בחשד לתרגיל עוקץ בסך כ-56 מיליון שקל

על פי החשד, יגאל חלווני ופינחס פליקס עטיה ביצעו עבירת מרמה כלפי חברה נורבגית זאת לאחר שהשתמשו בפרטיו של מנהל בחברה האם וגרמו להעברת סכומי כסף גדולים לחשבונות בנק של חברות בהונג קונג

02.12.2019, 11:57 | שירות כלכליסט

המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בירושלים עתירה להכריז על יגאל חלווני ופינחס פליקס עטיה בני הסגרה לנורבגיה, לצורך העמדתם לדין שם בעבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. חלווני ועטיה הם אזרחי איטליה, ועטיה הוא גם אזרח ישראל.

לפי בקשת ההסגרה שהגישה נורבגיה, בין התאריכים 23.9.2019 – 8.10.2019 עברו המבוקשים עבירות מרמה נרחבות כלפי חברת Edison Norge AS, org בנורבגיה, בהיקף השווה לכ-56 מיליון שקל ובמסגרת קבוצה עבריינית מאורגנת. המרמה בוצעה בשיטה המכונה "הנדסה חברתית" או "מרמת מנכ"ל", במסגרתה פנו המבוקשים למנהל בחברה הנורבגית, תוך שהם מתחזים למנהל בחברה-האם של החברה הנורבגית, שמושבה באיטליה, וזאת תוך שימוש בפרטיו של המנהל האמיתי, וכן לעורך דין הפועל לכאורה מטעם החברה-האם.

תרגיל עוקץ, צילום: שאטרסטוק תרגיל עוקץ | צילום: שאטרסטוק תרגיל עוקץ, צילום: שאטרסטוק

המבוקשים הורו למתלונן להעביר סכומי כסף גדולים לחברות בהונג קונג, לכאורה לצורך עסקה של החברה-האם. בהתאם להנחיות הכוזבות, העביר המתלונן סכומי כסף שונים, המצטברים לכדי 13.6 מיליון דולר וכן 500, אלף יורו – סה"כ סכום השווה לכ-56.4 מיליון שקל כאמור - לחשבונות בנק של חברות בהונג קונג, כאשר הוא מאמין כי כך התבקש על ידי מנכ"ל החברה-האם. עד היום לא הוחזרו הכספים לבעליהם.

חלווני ועטיה נעצרו בישראל במהלך אוקטובר במסגרת חקירה ישראלית, ובהמשך שהו במעצר לבקשת ממשלת נורבגיה, עד להגשת העתירה. לצד העתירה הוגשה בקשה לעצור את המבוקשים עד למתן החלטה בעתירה.

תיק ההסגרה מטופל ע"י עו"ד ינאי גורני מהמחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה, החקירה נוהלה בשיתוף משטרת ישראל, מדור אינטרפול והפעלה חו"ל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות