אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קפלינסקי לעובדי נשר: "בשלו התנאים להחליף מנהל" צילום: אוראל כהן

נחשף בכלכליסט

קפלינסקי לעובדי נשר: "בשלו התנאים להחליף מנהל"

מנכ"ל נשר הפורש, שכיהן בתפקיד ב-7 השנים האחרונות, שלח הבוקר מכתב לעובדי החברה בו הודיע על עזיבתו: "ביצענו תהליך עמוק וכואב ואני גאה ביותר על הדרך – שיתוף הפעולה, ההירתמות והשקיפות". אבי פישר: "מודה לקפלינסקי על היכולת להוביל בנחישות תהליכי שינוי מורכבים בתקופה מאתגרת"

02.12.2019, 12:01 | גולן חזני

מנכ"ל נשר משה קפלינסקי, שלח הבוקר (ב') מכתב לעובדי החברה, בו הודיע על עזיבתו. דבר עזיבתו נחשף הבוקר בכלכליסט.

"עובדים יקרים, היום היה בכוונתי להודיע למועצת המנהלים של נשר וליו"ר אבי פישר, כי בתום שבע שנים של ניהול החברה, אני מבקש לסיים את תפקידי. לצערי התקשורת הקדימה אותי. היו אלה שבע שנים של עשייה, התחדשות והשתנות. בימים אלו אנו מסיימים את תהליך השינוי האסטרטגי בחברה, מהלך שנועד לאפשר לנו להתמודד טוב יותר מול התחרות האגרסיבית שנכפתה עלינו", כתב קפלינסקי.

קראו עוד בכלכליסט

משה קפלינסקי, צילום: אוראל כהן משה קפלינסקי | צילום: אוראל כהן משה קפלינסקי, צילום: אוראל כהן

"במהלך יישום התוכנית נדרשנו למהלכים משמעותיים ואמיצים – בשירות הלקוחות, במגוון המוצרים ובאיכותם", המשיך קפלינסקי. "שינינו את המבנה הארגוני של נשר, בנינו מחדש את מערך המכירות שלנו, סיימנו הקמת מערך IT מתקדם שמאפשר קבלת החלטות עסקיות. הורדנו את עלויות האחזקה ושיפרנו משמעותית את עלויות הייצור. אנו עומדים בפני שינוי התפקוד של מפעל חיפה, טיפלנו בחברות הבנות והקמנו שתי חברות חדשות שיתרמו לנו בהמשך. גולת הכותרת היתה פעילות משותפת של כל הצדדים להורדת עלויות השכר שלנו. ביצענו תהליך עמוק וכואב ואני גאה ביותר על הדרך – שיתוף הפעולה, ההירתמות והשקיפות".

קפלינסקי סיכם כי "אני חש שעם המהלכים הללו בשלו התנאים להחליף מנהל, שייקח את המושכות ומכאן יוביל את החברה קדימה", וציין כי ימשיך להוביל את החברה בחודשים הקרובים לאתגרים מולם היא ניצבת.

ישיבת דירקטוריון נשר אמורה להתקיים היום אחה"צ במפעל ברמלה, אז צפויה להתקבל הודעת ההתפטרות של קפלינסקי. לאחר עזיבתו צפוי קפלינסקי לשמש כיועץ מיוחד להנהלת קבוצת כלל תעשיות.

אבי פישר, יו"ר דירקטוריון נשר ומנכ"ל כלל תעשיות שבשליטת לן בלווטניק, אמר בעקבות הפרישה כי "היתה לי הזכות לגייס ולמנות לפני שבע שנים את קפלן לתפקידו ולעבוד עמו מקרוב בשנים אלו. אני מודה לו על עשייתו הענפה למען נשר, על מחויבותו לתעשייה הישראלית ועל היכולת להוביל בנחישות תהליכי שינוי מורכבים בתקופה מאתגרת עבור החברה. אנחנו מקווים כי ממשלה חדשה תוביל קו אחראי יותר בנושא הצפת המדינה במלט הנמכר במחירי היצף, תוך ייבוא המשבר הכלכלי של מדינות שכנות, מרביתן עוינות לישראל, ותוך הרס תשתיות ייצור שהוקמו כאן לאורך שנים ארוכות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות