אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איש העסקים ברוך איבצ'ר תרם 25 מיליון שקל ובית ליסין ייקרא על שמו צילום: נמרוד גליקמן

איש העסקים ברוך איבצ'ר תרם 25 מיליון שקל ובית ליסין ייקרא על שמו

איבצ'ר, ישראלי שמתגורר בפרו, אמר כי הוא עושה זאת לכבודו של רון חולדאי ש"בונה וממנף ללא הפסקה והופך את ת"א לעיר הקצבית בישראל ולשם דבר ברחבי תבל"; המנכ"לית ציפי פינס: "תרומה לתרבות זה דבר נדיר בישראל"

02.12.2019, 12:54 | מאיה נחום שחל

ברוך איבצ'ר, איש העסקים הישראלי שמתגורר בפרו, תרם 25 מיליון שקל לקרן תל אביב לפיתוח ולתיאטרון בית ליסין, שמעתה יקרא "תיאטרון בית ליסין על שם ברוך איבצ'ר". זאת, בימים שתיאטרון הבימה נמצא בסכנת סגירה.

קראו עוד בכלכליסט

לפני שלושה חודשים נכנס בית ליסין למשכנו החדש (לשעבר תיאטרון הקאמרי) בקרן הרחובות דיזנגוף ופרישמן בת"א אחרי שהבניין עבר שיפוץ כללי שנמשך 5 שנים בהשקעה של 150 מיליון שקל.

ברוך איבצ ברוך איבצ'ר | צילום: נמרוד גליקמן ברוך איבצ

"החלטתי להיענות לבקשת התרומה של יו"ר אגודת הידידים של תיאטרון בית ליסין - הילה רהב ואני עושה זאת גם לכבודו של ראש העיר תל אביב-יפו, רון חולדאי, ראש עיר ענק בדורו", אמר איבצ'ר. "הוא בונה וממנף ללא הפסקה והופך את העיר יום יום, שעה שעה, לעיר הקצבית בישראל ולשם דבר ברחבי תבל. כישראלי החי בפרו, בליבי תמיד פינה חמה לישראל. תמיד יהיה בי הרצון והכח לתרום לחברה, לתרבות ולמדינה ואני שמח על ההזדמנות לסייע בתנופה של התיאטרון והעיר כאחד, למען עתיד טוב יותר למדינת ישראל".

בית ליסין החדש, צילום: יאיר שגיא בית ליסין החדש | צילום: יאיר שגיא בית ליסין החדש, צילום: יאיר שגיא

איבצ'ר מלוחמי זכויות אדם בפרו, נולד ב-1940. את שירותו בצה"ל עשה בחיל הקשר ואח"כ סיים לימודי משפטים בירושלים. בעקבות הזדמנות עסקית נסע לפרו ונשאר בה עד היום. איבצ'ר הקים שם את "בית ברוך" בו התארחו תרמילאים ישראליים.

ברוך איבצ’ר מעורב בעולם העסקים הישראלי כמחזיק נדל”ן, ובנוסף לכך, הוא מחזיק במפעלים ברחבי דרום אמריקה, בזיכיון לסרטי אולפני הוליווד בפרו, והוא אף ייבא לפרו את מכונות ”דלקן 2000”.

ציפי פינס, מנהלת תיאטרון בית ליסין, אמרה היום לכלכליסט: "אני מברכת על התרומה ומודה לרני והילה רהב שהביאו אותה. תרומה לתרבות זה דבר נדיר בישראל, זה לא בית חולים או אוניברסיטה. זה הגיע אלינו בטיימינג מדהים כשבית ליסין נכנס לבניין החדש ופותח עידן חדש של מחזאות מקורית ישראלית. אני מאוד מקווה שזה יפתח מקום לתרומות נוספות בתרבות שעד היום לא זכתה להן מאנשים שיכולים לתת. התרומה תסייע לנו להתמודד עם הגודל וההוצאות הרבות שיש לנו בבניין החדש ויחד עם זה לעשות המון פרויקטים חדשים שאני חולמת עליהם ולא יכולתי לעשות, כמו קבוצת צעירים, הצגת ילדים ועוד הרבה. בית ליסין נמצא בימים אלה בפריחה והתרומה הגיעה בול בזמן".

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי אמר: "אני מודה לברוך איבצ'ר על תרומתו הנאה לפיתוח התרבות בתל אביב יפו ומקווה להמשיך שיתוף פעולה בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה