אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
העומס ברכבת: הלקוחות חזרו למכוניות והאוטובוסים שהוזמנו לנוסעים נותרו ריקים צילום: דוברות הרכבת

העומס ברכבת: הלקוחות חזרו למכוניות והאוטובוסים שהוזמנו לנוסעים נותרו ריקים

בשל סגירת מסילה אחת מתוך שלוש המסילות שעוברות במרכז המדינה, נרשמו נתוני תפוסה נקודתיים של עד 120 אחוזים בתחנות הרכבת רחובות ואשקלון. עם זאת, היסעים חלופיים רבים שהוכנו מבעוד מועד נשארי ריקים

02.12.2019, 12:54 | ליאור גוטמן
"עד לשעה 10 בבוקר מתוך 70 אוטובוסים שהוכנו למתן מענה נוסף לנוסעי הרכבת, הופעלו כ-47 אוטובוסים, אשר שירתו 1,500 נוסעים בין תחנות יבנה מערב, תל אביב ובני ברק. בנוסף הופעלו רכבות תגבור בקו החלופי, העובר בלוד ורחובות. היסעים רבים נשארו ריקים, למרות שאלו נוסעים בצירי תנועה הכוללים נת"צ, ולכן מומלץ לבחון שנית את השימוש בהם" - כך מסכמת רכבת ישראל את יום העבודות הראשון שפתח למעשה שלושה שבועות רצופים של השבתת אחת משלוש המסילות שעוברות לאורך תל אביב.

קראו עוד בכלכליסט

בהמלצת רכבת ישראל ובאישור משרד התחבורה נסגרה הבוקר מסילה אחת מתוך שלוש המסילות שעוברות במרכז המדינה, זאת כדי להשלים את עבודות החשמול של קו ירושלים תל אביב. ברכבת מבטיחים שהושלמה במלואה תשתית החישמול אל תחנת ת"א ההגנה, שתופעל לנוסעים בסוף השנה הנוכחית ללא קשר לעבודות הנוכחיות.

עבודות החישמול של הרכבת בתל אביב, צילום: דוברות הרכבת עבודות החישמול של הרכבת בתל אביב | צילום: דוברות הרכבת עבודות החישמול של הרכבת בתל אביב, צילום: דוברות הרכבת

עוד אומרים בחברה שעומסים נרשמו בתחנות הרכבת רחובות ואשקלון, בהן נרשמו נתוני תפוסה נקודתיים של עד 120 אחוזים ברכבות בודדות המופעלות בשעות השיא, "ובשל כך ביצעו ברכבת ישראל תיקוני כיוון, הוסיפו עצירות לרכבות, תיגברו בהן את צוותי השירות, וכן ניתן מענה באמצעות אוטובוסים אשר הופנו לתחנות אלה. בתחנת ת"א ההגנה, בה נרשמת תנועת נוסעים ערה מאוד גם בימי שגרה, נרשמו הבוקר עומסים גדולים מהרגיל. עומסים אלה נפתרו בתוך דקות מספר בד"כ עם הגעת רכבות קשר לתחנה, אשר שימשו את הנוסעים לביצוע החלפה אל תחנות נוספות", מחדדים שם, וסמכמים שלא ניתן להסיק מבוקר היום הראשון לעבודות מסקנות סופיות, "ולכן מבצעים מדי מספר שעות הערכת מצב ותיקוני כיוון שירותיים נדרשים, ומציינים כי האירוע תואם להערכות המצב המקדימות ללא פערים משמעותיים".

ומה לגבי הלקוחות? הם זוכים לתשבוחות על הנכונות, וברכבת "מציינים לטובה את סבלנות הנוסעים הבוקר ומודים להם על ההבנה, ומציינים כי בזכות אלה מתאפשרת האצת פרויקט החישמול, המהווה קפיצת דרך משמעותית בדרך ליעד של הסעת 300 מיליון נוסעים עד שנת 2040"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות