אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"סביר שנושאי המשרה באינטרנט זהב יבקשו פטור מתביעות - זו החלטה שלכם המחזיקים" צילום: עמית שעל

"סביר שנושאי המשרה באינטרנט זהב יבקשו פטור מתביעות - זו החלטה שלכם המחזיקים"

עו"ד עדי פיגל המייצג את נאמן מחזיקי האג"ח, הציג את תמונת המצב באסיפה: "לדורון תורג'מן יש תרומה משמעותית להסדר החוב, מגיעה לו תודה; השלד הבורסאי של אינטרנט זהב יוצא למכירה; החברה השתתפה בהנפקת האג"ח של בי-קום, באמצעות מימון של הראל ומגדל

02.12.2019, 13:39 | יניב רחימי

"כולם הזרימו את הכסף לבי-קום, ועכשיו אנחנו רק מחכים לניירות שיגיעו אלינו מהבורסה". כך אמר מנכ"ל אינטרנט זהב, דורון תורג'מן, באספת מחזיקי האג"ח שהתקיימה בתל אביב. 

קראו עוד בכלכליסט

לדברי תורג'מן, הקלוזינג של הסדר החוב בחברה הבת בי-קום החל היום (ב') בשעה 7 וחצי בבוקר. "אינטרנט זהב העבירה את המניות שלה בבי-קום לסרצ'לייט ולדוד פורר ביחס של 83% ו-17% בהתאמה. אתמול בלילה עמי ברלב (מנכ"ל בי-קום, י"ר) ואני עזבנו את הדירקטוריון של בזק".

במהלך האספה עודכנו מחזיקי האג"ח בתביעה שהוגשה בארצות הברית נגד אינטרנט זהב על ידי בנקאי ההשקעות שליווה את עסקת סרצ'לייט ושלא קיבל את העמלה שמגיעה לו בגובה של 1.5 מיליון דולר. "יש לנו התחייבות חוזית, אבל יש שאלה האם גם החוב לבנקאי להשקעות צריך להכנס במסגרת ההסדר ולקבל רק תשלום יחסי, או שעלינו לשלם לו את הסכום המלא" כך אמרה עו"ד איה יופה ממשרד גרוס שמלווה את אינטרנט זהב, וציינה שברגע שהוגשה תביעה בארה"ב יש להתייחס אליה וזה עולה כסף.

אינטרנט זהב חייבת גם בתשלום עמלה של 350 אלף דולר לבנקאי ההשקעות המקומי, מגדל בנקאות וחיתום בע"מ - אולם מגדל לא הגישה תביעה לביהמ"ש. ביחס למניות של אינטרנט זהב ציינה עו"ד יופה גם החברה לא מבינה מדוע יש מסחר ער במניות של אינטרנט זהב. לדבריה השווי של המניות הוא אפס והדבר בא לידי ביטוי בדיווחים של החברה לבורסה.

השבוע השתתפה אינטרנט זהב בהנפקת אגרות החוב של בי-קום (סדרה ה') ורכשה במכרז 18 מיליון ע.נ. במחיר של 100 אגורות. העסקה בוצעה במימון שהתקבל מגוף מוסדי שרוכש את אגרות החוב ב-107.2 אגורות. כתוצאה מכך אינטרנט זהב הרוויחה 1.4 מיליון שקל. אינטרנט זהב ניהלה מכרז מי יממן את הרכישה של אגרות החוב שבי-קום הנפיקה ולכלכליסט נודע שבמכרז השתתפו בין היתר ילין לפידות, מגדל, ברק קפיטל, הראל, הפניקס ונצבא - מי שזכה במכרז ורכש בסופו של דבר את אגרות החוב הן הראל ומגדל.

עו"ד עדי פיגל, מצייג את הנאמנים עו"ד עדי פיגל, מצייג את הנאמנים עו"ד עדי פיגל, מצייג את הנאמנים

ביחס לאפשרות של המחזיקים להגיש תביעות אמר עו"ד עדי פיגל, המייצג את הנאמן למחזיקי האג"ח: "לדורון יש תרומה משמעותית להסדר החוב, ומגיעה לו תודה. סביר להניח שבהמשך נושאי המשרה יבקשו משהו מעבר לתודה, כלומר פטור מתביעות, אבל זאת כבר החלטה שלכם המחזיקים".

אחת המתמודדות על השלד הציבורי של אינטרנט זהב היא ליאת בידס, הבעלים של חברת UPSTREAM CAPITAL, שבתרחיש שהצעתה תיבחר על ידי המחזיקים של אינטרנט זהב בכוונתה לבחון את מיזוג הפעילות של פנינה רוזנבלום לתוך החברה. ההצעה של בידס מבוססת על רכישה של 74.9% מהמניות בתמורה ל-4.16 מיליון שקל. יתרת המניות תישאר בידי מחזיקי האג"ח של החברה - העסקה משקפת שווי של 5.5 מיליון שקל לשלד הבורסאי אינטרנט זהב.

רוזנבלום הגיעה ביחד עם בידס לאסיפת מחזיקי האג"ח של אינטרנט זהב ואמרה: "הכסף כבר נמצא וברגע שתאשרו את העסקה הוא יועבר אליכם בהעברת זהב". רוזנבלום מתכוונת להכנס לתחום המוצרים הקוסמטיים המבוססים על קנאביס. לדבריה שוק מוצרי הטיפוח מבוסס CBD הגלובלי מוערך בכ-650 מיליון דולר.

מי שהפתיע את הנוכחים באספת האג"ח של אינטרנט זהב הוא כפיר זילברמן, שבמהלך הדיון אמר שהוא מוכן לרכוש 100% מהשלד הציבורי תמורת 5 מיליון שקל במזומן. מתמודד נוסף על השלד הציבורי של אינטרנט זהב הוא יונה לוי, יו"ר אינטליקנה הציבורית, המציע 3.9 מיליון שקל.

  

פנינה רוזנבלום באסיפת המחזיקים, לצדה יושבת - ליאת בידס, צילום: יניב רחימי פנינה רוזנבלום באסיפת המחזיקים, לצדה יושבת - ליאת בידס | צילום: יניב רחימי פנינה רוזנבלום באסיפת המחזיקים, לצדה יושבת - ליאת בידס, צילום: יניב רחימי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות