אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויקטורי מתרחבת: השלימה רכישת ארבעה סניפי יינות ביתן ומגה צילום: אבי רוקח

ויקטורי מתרחבת: השלימה רכישת ארבעה סניפי יינות ביתן ומגה

רשת המזון האריכה ב-90 יום את השלמת רכישתו של סניף חמישי; העסקה תעלה לרשת המזון 63 מיליון שקל - לטובת מימון העסקה, החברה הנפיקה אג״ח וגייסה 100 מיליון שקל; ההערכות הן כי בהמשך תרכוש ויקטורי מקבץ חנויות נוסף מביתן, המצוי במחנק אשראי ומימוש נכסים

02.12.2019, 15:07 | נורית קדוש

ויקטורי מרחיבה את הרשת מול מתחרותיה בשוק: רשת המזון השלימה רכישת ארבע חנויות יינות ביתן ומגה והאריכה ב-90 יום את השלמת רכישתו של סניף נוסף - חמישי. העסקה כולה בוצעה תמורת 63 מיליון שקל. הערכות הן כי בהמשך תרכוש החברה מקבץ חנויות נוסף מביתן, המצוי במחנק אשראי ומממש נכסים. לטובת מימון העסקה, ויקטורי הנפיקה אג״ח וגייסה 100 מיליון שקל, במכרז בו נרשמו ביקושים ל-275 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הממונה על התחרות מיכל הלפרין אישרה לפני כשלושה שבועות את הבקשה של ויקטורי לרכוש חמישה סניפים מידי יינות ביתן ומגה, שבבעלות נחום ביתן. 

אייל רביד, מבעלי ויקטורי, צילום: אבי רוקח אייל רביד, מבעלי ויקטורי | צילום: אבי רוקח אייל רביד, מבעלי ויקטורי, צילום: אבי רוקח

מדיניות ההתרחבות המתמשכת של רשת ויקטורי הזניקה את המכירות ברבעון השלישי השנה. את הרבעון חתמה ויקטורי, שבשליטת משפחת רביד ובניהולו של אייל רביד, עם עלייה של 4.8% לכ-446.7 מיליון שקל.

לצמיחה במכירות תרמו גם עליות המחירים שביצעו הספקים מתחילת השנה. עליות המחירים סייעו לרשת המונה 50 סניפים, לרשום צמיחה של 2.4% במכירות החנויות הזהות ברבעון.

למרות עלייה ברווחיות הגולמית והתפעולית, חתמה החברה את הרבעון עם ירידה של 3.7% ברווח הנקי שהסתכם ב-9.3 מיליון שקל, בשל יישום תקן IFRS16. לפני יישום התקן, הציג הרווח הנקי עלייה של 19.1% ל-11.5 מיליון שקל. החברה תחלק דיבידנד בגובה 5 מיליון שקל, שיתווספו לחלוקת דיבידנדים בגובה של 10 מיליון שקל מתחילת השנה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות