אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרן הסודית מעמק הסיליקון J Ventures נחשפת לראשונה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

הקרן הסודית מעמק הסיליקון J Ventures נחשפת לראשונה

הקרן של עודד חרמוני וג'ים קושלנד מגייסת קרן שנייה, עם כ־10‑15 מיליון דולר עד כה שהגיעו ממשקיעים ישראלים ואמריקאים בכירים

03.12.2019, 07:09 | מאיר אורבך

קרן ההון סיכון J Ventures מגייסת קרן שנייה, כך נודע ל"כלכליסט". הקרן, שפעלה עד כה מתחת לרדאר, הוקמה על ידי עודד חרמוני, בעבר שותף מנהל בקרן ההון סיכון רודיום של דניאל רקנטי, וג'ים קושלנד, אחד מבעלי חברת הג'ינסים ליווייס.

קראו עוד בכלכליסט

הקרן, שמרכז פעילותה בעמק הסיליקון, גייסה את מרבית ההון שלה מעשרות משקיעים יהודים וישראלים בעמק. עד כה גייסה הקרן בתוך כחודשיים כ־10‑15 מיליון דולר ומתעתדת לגייס עשרות מיליוני דולרים כשתסיים לגייס את הקרן.

עודד חרמוני ממייסדי קרן J Ventures, צילום: עמית שעל עודד חרמוני ממייסדי קרן J Ventures | צילום: עמית שעל עודד חרמוני ממייסדי קרן J Ventures, צילום: עמית שעל

הקרן החלה את דרכה במיזם J Angels שפעל בשנים האחרונות. המיזם חיבר בין כ־100 משקיעים יהודים וישראלים בעמק הסיליקון שהשקיעו כאנג'לים במספר רב של חברות. על פי הערכה, בקרן השנייה ישתתפו רוב משקיעי הקרן הראשונה לצד משקיעים חדשים מישראל ומערים נוספות בארה"ב דוגמת מיאמי ולוס אנג'לס.

בשונה מקרנות אחרות, הקרן בוחרת משקיעים שמביאים, לצד ההשקעה, ערך מוסף ויכולת סיוע לחברות השונות. הערך המוסף של המשקיעים נמדד ביכולתם לפתוח לחברות דלתות בחברות ענק, לעזור להן בפיתוח עסקי או לעזור בבניית החברה בשווקים הנכונים.

עם משקיעי הקרן הראשונה נמנים משפחת לאודר, מבעלי אסתי לאודר, יצחק אפלבאום, אמיר פיינטוך, אלון גירמונסקי ובכירים בפייסבוק וגוגל.

רוב החברות שבהן השקיעה הקרן הראשונה הן אמריקאיות. עם החברות נמנות Afresh, שבה השקיעה בשיתוף עם קרן ההשקעות innovation endeavors של אריק שמידט ודרור ברמן, Hourly בשיתוף עם קרן S Capital של חיים סדגר ואיה פטרבורג, Kameleon בשיתוף עם State of mind של פנחס בוכריס ו־Mdgo הישראלית בשיתוף עם קרן ההשקעות בסמר ויונדאי.

לא התקבלה תגובת הקרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

21.
הצגנו בפניהם. לא השקיעו. אבל היה תהליך מדהים. למדנו המון. נדיר לראות אנשים טובים ובכירים יושבים
נותנים פידבק ועוזרים. תהליך הדיו דיליגנס היה מאוד מרשים- הביאו נבחרת מטורפת של מומחים דירקטורים מחברות הכי מרכזיות בעמק לשבת איתנו. למדנו מזה הרבה יותר. ולמרות שלא השקיעו- שלחנו אליהם שתי חברות אחר כך (גם בהן לא השקיעו..אבל גם הן יצאו מרוצות מאוד מהתהליך. ואחת גייסה מאחת הקרנות שמושקעת בקרן- טופ טיר. אז הם מאוד היו מרוצים..). בסופו של דבר, לא הייתי עם אף משקיע ישראלי בלב הזה.
יאיר  |  04.12.19
20.
חייב להודות- זה כוח יוצא דופן כש200 איש חזקים עומדים מאחורי קרן שתומכת ביזמים. חוויה אחרת
הכירו לי משקיעים, פתחו דלתות. אין אחד שהקבוצה הזו לא מכירה, שהוא לא חלק ממנה או שהיא לא יכולה להביא אליהם. מאיך שאני מכיר את הקבוצה הזאת, הם בורחים מחשיפה. אין להם סיבה. הדיל פלו מגיע מהמשקיעים, יש להם יופי של חברות. אני מאוד שמח על ההשקעה. היא היתה קטנה, אבל ההשפעה היתה לא מבוטלת והכי גדולה מכל מיליוני הדולרים שגייסנו. שאפו ובהצלחה ומקווה שאחרי האקזיט אצטרף:)
יזם שגייס מהקרן  |  04.12.19
לכל התגובות