אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בכירי ההייטק ליועץ המשפטי: האם נתניהו יכול להרכיב ממשלה? צילום: עמית שעל

בכירי ההייטק ליועץ המשפטי: האם נתניהו יכול להרכיב ממשלה?

קבוצה של יזמי הייטק ואנשי אקדמיה שלחה מכתב למנדלבליט בדרישה לקבלת עמדתו בנוגע לסמכות הנשיא להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על חבר כנסת שהוגש נגדו כתב אישום

02.12.2019, 21:55 | הגר רבט

קבוצת יזמים אנשי הייטק ואקדמיה הוציאו הערב (ב׳) מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה לקבלת עמדתו בנוגע לסמכות הנשיא להטיל את תפקיד הרכבת הממשלה על חבר כנסת שהוגש נגדו כתב אישום.

קראו עוד בכלכליסט

במכתב, שנשלח באמצעות עו"ד דפנה הולץ לכנר, מציינים הפונים כי הימנעות ממתן חוות דעתו בעת הזו עשויה להוביל לסחרור של מדינת ישראל למערכת בחירות שלישית.

לצפייה במכתב לחצו כאן

"מערכת בחירות זו תהיה טעונה ביותר, קשה, מלאת יצרים, הסתה, ליבוי שסעים והמרדות נגד רשויות השלטון, באופן שעשוי להיות בלתי הפיך לחברה הישראלית, ועלותה למשק הישראלי יהיה של מיליארדים. נוסף על כך, קיים סיכון ממשי להידרדרות ביטחונית וכלכלית, תוך קבלת החלטות מעוותות, הנובעות מצרכים ומשיקולים אישיים ותוך ניגוד עניינים חמור, בין האינטרס האישי של אדם המואשם בעבירות חמורות ביותר לבין האינטרס הציבורי, והכל במסגרת ממשלת מעבר שאינה בעלת סמכות לקבלת החלטות הרות גורל מסוג זה".

ארנה ברי, צילום: עמית שעל ארנה ברי | צילום: עמית שעל ארנה ברי, צילום: עמית שעל

עוד הם מציינים, כי אם מלאכת הרכבת הממשלה תוטל על בנימין נתניהו, ורק לאחר מכן ימצא לנכון היועץ המשפטי לממשלה ליידע את נשיא המדינה שהוא אינו מוסמך להטיל עליו את מלאכת הרכבת הממשלה בשל כתב האישום שהוגש נגדו, תקום זעקה ותישאל השאלה מדוע לא הובהר המצב המשפטי טרם הכנסתה של מדינת ישראל למצב זה.

דב מורן, צילום: עמית שעל דב מורן | צילום: עמית שעל דב מורן, צילום: עמית שעל

אנשי ההייטק החתומים על המכתב הינם דב מורן (ממציא הדיסק־און־קי ומייסד קרן גרוב), ד״ר ארנה ברי (המדענית הראשית לשעבר), טל ברנוח (יזם סדרתי ומנהל קרן דיסרפטיב), יואל חשין (קרן ההון סיכון 2B Angels), (קרן מנגרוב קפיטל) זהר לבקוביץ (משקיע ומייסד Amobee) גיא הורוביץ (שותף בקרן ההון־סיכון דויטשה טלקום קפיטל פרטנרס), פרופ׳ אודי שפירא (מדען וחוקר בינלאומי) ברק חכמוב (יזם סדרתי), דב בהרב (מנכ״ל אמדוקס לשעבר) ארהלה מינקובסקי (שותף בקרן פיטנגו), מאיר מורגנשטרן (יזם ומנהל מרכז הפיתוח של דרופבוקס), פרופ' דניאל (דני) צידון (משנה למנכ"לית בנק לאומי לשעבר) פרופ׳ כרמל דומשלק (דיקן הפקולטה להנדסה תעשייה וניהול בטכניון), רפי קסטן (שותף לשעבר בקרן JVP), ינון ברכה (יזם סדרתי, מייסד פריימסנס), ערן וגנר (שותף בקרן ג׳ימיני), שלמה נמרודי (מנכ"ל רמות), ד״ר יעקב קורח, אלון אגינסקי (מנכ״ל סיבידיה) ופז שוורץ.

רק בשבוע שעבר הפיצו בכירים מתעשיית ההייטק עצומה שקוראת לנתניהו להתפטר מתפקידו. "אין אפשרות לראש ממשלה להמשיך לכהן תחת כתב אישום חמור", נכתב בעצומה שחתמו עליה מעל ל-100 בכירים בתעשייה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

15 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

13.
להחזיר את השפיות למדינה
ביבי מנהיג כת כמו רצון גועל/גואל - חבורה של אוהבי פולחן אישיות הנקרא ביבי ואחריו יש עדר של מאמינים בפולחן. די לביביזם ביבי מדבר בדיוק כמו קצב שהיה זכאי בעיני עצמו. הפרנויה של ביבי +מיקימאוס בעיצומה . האם לביבי יש ראיות לטענות שלו נגד הפרקליטות- ברור שאין לו!!! בעצם ביבי מוציא דיבה על הפרקליטות. על פי ביבי בגלל "השחיתות"של הפרקליטות יש לפתוח את שערי בית הכלא במדינת ישראל ..... ביבי לך הביתה שלום ולא להתראות.
די לביביזם  |  03.12.19
לכל התגובות