אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסד זארה קרוב לרכישת מגדל הדואר בלונדון ב-600 מיליון פאונד צילום: postbuilding

מייסד זארה קרוב לרכישת מגדל הדואר בלונדון ב-600 מיליון פאונד

הפייננשל טיימס מדווח על עסקת הענק המתגבשת של המיליארדר הספרדי אמנסיו אורטגה, המחזיק בשליטה באינדיטקס, החברה האם של זארה. השוכרת העיקרית בבניין היא חברת היעוץ מקינזי; שווי פורטפוליו הנדל"ן של אורטגה - 10 מיליארד יורו

02.12.2019, 23:17 | שירות כלכליסט

המיליארדר הספרדי אמנסיו אורטגה (Amancio Ortega) מתקרב לעסקת נדל"ן ענקית בבריטניה: המייסד ובעל מניות הרוב ב-Inditex הספרדית - בעלת השליטה ברשת זארה - מנהל מו"מ מתקדם על רכישת 'בניין הדואר', שבו ממוקם כיום המטה של פירמת הייעוץ מקינזי (McKinsey). התמורה הצפויה בעסקה עומדת על 600 מיליון פאונד.

קראו עוד בכלכליסט

הפייננשל טיימס שדווח על העסקה המתגבשת מציין שהודעה רשמית על הרכישה צפויה לצאת באופן מיידי. הרכישה תתבצע באמצעות פונטגאדה (Pontegadea), החברה הפרטית שבאמצעותה מחזיק אורטגה (83) בעסקיו השונים, כולל פעילות הנדל"ן וקבוצת האופנה אינדיטקס הציבורית, המחזיקה ברשת זארה וברשת מאסימו דוטי (Massimo Dutti).

אמנסיו אורטגה, צילום: גטי אימג אמנסיו אורטגה | צילום: גטי אימג'ס אמנסיו אורטגה, צילום: גטי אימג

פונטגאדה עושה שימוש בדיבידנדים של הפעילות הקמעונאית על מנת לממן את עסקי הנדל"ן שלה. עסקת הענק האחרונה של החברה בוצעה בשנה שעברה, אז רכשה פונטגאדה את בניין האדלפי בלונדון, שבו שוכן המטה המקומי של האקונומיסט. גם בעסקה זו עמדה התמורה על 600 מיליון פאונד.

'בניין הדואר' בלונדון | צילום: postbuilding

פורטפוליו הנדל"ן של פונטגאדה התרחב באופן מהותי בעשור האחרון, במקביל לצמיחה של אינדיטקס, והוא כולל בין היתר את מגדל פיקאסו במדריד ואת מטות פייסבוק ואמזון בעיר. נכון לסוף 2018 עמד שווי הנכסים הכולל של הפורטפוליו קרוב ל-10 מיליארד יורו.

הבניין המדובר בעסקה שעל הפרק שימש בעבר כמשרדים של שירות הדואר המוכר של בריטניה, הרויאל מייל. הוא נרכש ושופץ על ידי חברות ניהול הנכסים Brockton Capital ו-Oxford Properties והושכר לשתי חברות ענק, מקינזי כאמור, וכן לחברת ביטוחי החיים רות'יסיי (Rothesay).

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות