אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעילה אדומה בתל אביב על רקע דברי טראמפ בנושא הסחר צילום: גטי אימג'ס

דיווח שוטף

נעילה אדומה בתל אביב על רקע דברי טראמפ בנושא הסחר

נשיא ארה"ב שוקל לדחות את הסכם הסחר עם סין עד לאחר בחירות 2020 - מדד ת"א 35 מחק 0.8%, מדד ת"א 125 איבד 1.1% ומדד ת"א נפט וגז נחלש ב-1.4%; הושלמה עסקת אלון תבור - תחנת הכוח עברה מידי חברת החשמל לקבוצת MRC בסכום של 1.9 מיליארד שקל

03.12.2019, 17:30 | שיר רייטר ונועם לנדמן

דיווח שוטף מהבורסה בת"א: העדכונים החשובים, המניות הבולטות, אגרות החוב, ועדכוני האנליסטים

ת"א 35 ת"א 125 בנקים-5 טכנולוגיה ביומד נפט וגז נדל"ן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט 

17:25 - נעילה אדומה בבורסת תל אביב: לאחר פתיחה שקטה, נמשך המסחר בירידות קלות, ולאחר דברי נשיא ארה"ב טראמפ, שהנמיך ציפיות בנושא הסכם הסחר עם סין (ההשפעה ניכרת גם על וול סטריט), המדדים המובילים עברו לירידות חדות יותר: לאחר הנעילה, מדד ת"א 35 מחק 0.8% ומדד ת"א 125 איבד 1.1%. מדד ת"א נפט וגז נחלש ב-1.4%, מדד ת"א תקשורת נסוג ב-2.2% ומדד ת"א תשתיות ואנרגיה נחתך ב-2.1%.

בלטו במסחר: אפקון טיפסה ב-2% לאחר שהתקשרה בהסכם עם מובילאיי להשלמת תכנון ולהקמת הקמפוס העולמי החדש של מובילאיי בהר החוצבים בירושלים. פתאל נחלשה ב-1.4% ובמחזור גדול, לאחר מכירת 3.6% ממניות החברה בשווי של 270 מיליון שקל. עוד בחדשות: הושלמה עסקת אלון תבור - תחנת הכוח עברה מידי חברת החשמל לקבוצת MRC בסכום של 1.9 מיליארד שקל. ספקית שירותי התקשורת והמודיעין, אביליטי נסקה ב-71% לאחר שדיווחה כי חתמה על חוזים בעבור אספקת שירותי יירוט סלולארי.

16:55 - אלקטרה צריכה מעבירה את מפעל המזגנים מראשל"צ לאשקלון: ההשקעה הכוללת ברכישת הקרקע באשקלון ובהעברת המפעל נאמדת ב-100 מיליון שקל. המפעל החדש יתפרש על פני שטח של 32 דונם באזור התעשייה הדרומי של העיר. במקביל מנהלת החברה מו"מ למכירת מחצית מהבעלות שלה על המקרקעין עליו ממוקמים כיום משרדי החברה והמפעל, לפי שווי של 265 מיליון שקל.

15:30 - הירידות בבורסת תל אביב מתחזקות, על רקע דבריו של טראמפ כי ייתכן שעדיף לחכות עם הסכם הסחר של ארה"ב וסין עד לאחר הבחירות של 2020. המדדים ת"א 35 ות"א 125 מוחקים 0.9% ו-1.2% בהתאמה, ומדד ת"א נפט וגז מאבד 1.4%. בניו יורק החוזים על המדדים עברו מעליות של 0.4% לירידות של 0.3%, לאחר דבריו של טראמפ.

נשיא ארה"ב טראמפ, צילום: גטי אימג נשיא ארה"ב טראמפ | צילום: גטי אימג'ס נשיא ארה"ב טראמפ, צילום: גטי אימג

14:45 - ספקית שירותי התקשורת והמודיעין, אביליטי (נסחרת גם בוול סטריט), חתמה על חוזים (חל איסור לפרסם את תוכנם) בעבור אספקת שירותי יירוט סלולארי, עבורם החברה צפויה לקבל תשלומים של עד 9 מיליון דולר. אנטולי הורגין, שותף מייסד ומנכ"ל החברה, מסר: "אנו מעודדים מהמשך ההתעניינות בטכנולוגיה שלנו, ומקווים שהתעניינות זו תתורגם לעסקאות נוספות בעתיד". המניה נוסקת ב-73%, במסחר המוקדם בניו יורק מנתרת המנייה ב-83%.

14:15 - שעתיים לסגירת המסחר - מקצה מדדים: מזרחי טפחות בראש מדד ת"א 35 - עולה ב-1.2%, בתחתית המדד הפניקס שיורדת ב-2.4%. בת"א 90 אודיוקודס בראש המדד, מטפסת ב-2.2%, בתחתית מגדלי תיכון שמאבדת 4.2%. מניות בולטות נוספות: פרשקובסקי קופצת ב-4.5%, פלוריסטם מזנקת ב-6.8% לאחר השלמת גיוס מחצית מהמטופלים לניסוי בשיקום שריר, טיב טעם מוחקת 4.9% ומלונות דן נסוגה ב-5%.

14:00 - קבוצת מבנה (החברה האם של מבני תעשיה) נכנסת לתחום המלונאות - בנגב: הוועדה המקומית בבאר שבע אישרה להפקדה תוכנית להקמת מלון מעל מרכז מסחרי קיים של הקבוצה במרכז העיר, שיכלול משרדים ומלון בן 180 חדרים, בהיקף של 10,000 מ"ר.

13:20 - הושלמה עסקת אלון תבור: קבוצת MRC Tavor Power, שמורכבת ממבטח שמיר, רפק (החברה הבת של ג'נריישן קפיטל) וצ'יינה הארבור הממשלתית הסינית, הודיעה כי הושלמה עסקת רכישת תחנת הכוח אלון תבור מחברת החשמל, בעלות של 1.9 מיליארד שקל. מניית מבטח שמיר נסוגה ב-2.5%.

תחנת הכוח אלון תבור, צילום: ערן יופי כהן תחנת הכוח אלון תבור | צילום: ערן יופי כהן תחנת הכוח אלון תבור, צילום: ערן יופי כהן

לפני כשבוע וחצי חתמה הקבוצה על הסכם לרכישת גז טבעי עבור תחנת הכוח אלון תבור מידי אנרג'יאן היוונית-בריטית. הסכם הגז ימתח על פני 15 שנה, במסגרתו אנרג'יאן תמכור כ-8 מיליארד מ"ק גז טבעי (ובכמות שנתית מינימאלית של כחצי מיליארד מ"ק) ובהיקף מצטבר של כמיליארד דולר.

13:00 - הותר לפרסום: ישראל רבין הוא פעיל שוק ההון החשוד בתרמית ני"ע של קדימהסטם - רבין (31) ניהל בעבר קרן גידור בהיקף של מיליוני שקלים. לפי החשד בשנים 2017-2019, הוא פעל באמצעות חשבונות בשליטתו, תוך ביצוע פעילות אסורה בכוונה להשפיע על שער ניירות הערך, על ידי ביצוע עסקאות עצמיות. מדובר בפעילות בהיקף של מאות אלפי שקלים, כשהרווח המוערך הוא עשרות אלפי שקלים.

פעיל שוק ההון ישראל רבין, צילום: אוראל כהן פעיל שוק ההון ישראל רבין | צילום: אוראל כהן פעיל שוק ההון ישראל רבין, צילום: אוראל כהן

12:10 - טוגדר, המגדלת ומייצרת קנאביס רפואי, מדווחת על הסכם נוסף למכירת תוצרת קנאביס רפואי מהחווה באשקלון, המחזיקה רישיון לייצור קנאביס רפואי בתקינת GAP. במסגרת ההסכם תמכור 2 טון תוצרת ליוניבו המחזיקה ברישיון למפעל בתקינת GMP. המוצרים שייוצרו מיועדים למטופלים בעלי רישיון תחת האסדרה החדשה וימכרו בבתי מרקחת בישראל. הסכם זה מצטרף להסכם מכירת תוצרת קנאביס רפואי לחברת קנ-טק בהיקף של לפחות 192.5 מיליון שקל ל-5 שנים.

קנאביס, צילום: גטי אימג קנאביס | צילום: גטי אימג'ס קנאביס, צילום: גטי אימג

"עם ההפעלה המסחרית של החווה באשקלון אנו פועלים להרחיב את היקף הגידול בחווה, זאת בהתאם לביקוש ותוך חתירה להסכמים מסחריים נוספים. ההסכמים שחתמנו עם לקוחות בישראל יחצו את רף 200 מיליון שקל ואנו פועלים להרחיב את היקפי הפעילות עם לקוחות חדשים", אמר ניסים ברכה, מנכ"ל טוגדר פארמה.

10:55 - גזית גלוב  תקים פרויקט דירות במיאמי בעלות 150 מיליון דולר: גודלו של הפרויקט צפוי להיות כ-35 אלף מ"ר והתחזית להשלמתו ברבעון השני של 2023. הפרויקט יכלול מספר קומות מסחריות ומשרדים וייבנה כמגדל בן 48 קומות על נכסים שבבעלותה של החברה, מול מרכז קניות גדול במיאמי. ההכנסה נטו מדמי שכירות הצפויה מהפרויקט הוא 8.2 מיליון דולר בשנה. חיים כצמן, המנכ"ל ובעל השליטה בגזית גלוב: "צעד נוסף במימוש האסטרטגיה שלנו להשביח נכסים".

הדמיית הפרויקט של גזית גלוב במיאמי, הדמיה: גזית הורייזן הדמיית הפרויקט של גזית גלוב במיאמי | הדמיה: גזית הורייזן הדמיית הפרויקט של גזית גלוב במיאמי, הדמיה: גזית הורייזן

9:45 - המסחר בתל אביב נפתח בתנועות קלות - ת"א 35 נחלש ב-0.1%, ת"א 125 מטפס ב-0.1%. מליסרון מתחזקת ב-1.1% ומובילה את ת"א 35, פתאל מאבדת 1.6% בתחתית המדד.

אפקון החזקות פתחה את המסחר בקפיצה של 7.3% אולם עברה מהר מאד לעלייה מתונה של 0.9%.

9:00 - אפקון החזקות עידכנה שהחברה הבת אפקון בנייה התקשרה בהסכם עם מובילאיי להשלמת תכנון ולהקמת הקמפוס העולמי החדש של מובילאיי בהר החוצבים בירושלים. היקף הפרויקט עומד על כ-950 מיליון שקל, ובנוסף לתכנון והקמת המבנה. ההסכם נחתם לאחר שבחודש דצמבר 2018 נחתם בין הצדדים הסכם מותנה לתכנון והקמת הקמפוס.

הדמיית קמפוס מובילאיי, הדמיה: אדריכל- פרופ הדמיית קמפוס מובילאיי | הדמיה: אדריכל- פרופ' משה צור הדמיית קמפוס מובילאיי, הדמיה: אדריכל- פרופ

8:15 - דוד פתאל, בעל השליטה בחברת פתאל החזקות (59.7%) וגרושתו הדסה פתאל (שמחזיקה ב-7.6% מהחברה), מכרו אתמול בערב 3.6% ממניות החברה בשווי של 270 מיליון שקל. המכירה נעשתה בהנחה של מספר אחוזים בודדים על מחיר השוק שנסגר היום ברמה של 528.6 שקלים למניה.

 

7:25 - הבורסה בתל אביב תפתח את יומו השלישי של שבוע המסחר לאחר הירידות החזקות שרשמו אמש המדדים המובילים בניו יורק. דאו ג'ונס ו-S&P 500 ירדו כל אחד ב-0.9% ונאסד"ק איבד 1.1%. מדובר בירידה היומית החדה של S&P 500 זה כמעט חודשיים ובצניחה החדה של דאו ג'ונס זה שישה שבועות.

גם המסחר בתל אביב ננעל אתמול במגמה שלילית - ת"א 35 נחלש ב-0.5%, ת"א 125 נסוג ב-0.7% ות"א בנקים מחק 1.3% מערכו. בינלאומי איבד 2.2%, לאומי נחלש ב-1.5%, פועלים נסוג ב-1.4%, מזרחי טפחות ירד ב-1.1% ודיסקונט מחק 0.9%.

סלקום נפלה ב-4.2% לאחר שהודיעה על גיוס הון, טבע ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה וטיפסה ב-1%, בזק נחלשה ב-1.5% כשברקע השליטה בה הועברה לקרן סרצ'לייט באופן רשמי. קבוצת דלק ירדה ב-3% והשלימה ארבעה ימי ירידות.

בורסת תל אביב, צילום: בלומברג בורסת תל אביב | צילום: בלומברג בורסת תל אביב, צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות