אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: ישראל רבין הוא פעיל שוק ההון החשוד בתרמית ני"ע של קדימהסטם צילום: אוראל כהן

הותר לפרסום: ישראל רבין הוא פעיל שוק ההון החשוד בתרמית ני"ע של קדימהסטם

רבין (31) ניהל בעבר קרן גידור בהיקף של מיליוני שקלים. לפי החשד בשנים 2017-2019, הוא פעל באמצעות חשבונות בשליטתו, תוך ביצוע פעילות אסורה בכוונה להשפיע על שער ניירות הערך, על ידי ביצוע עסקאות עצמיות. מדובר בפעילות בהיקף של מאות אלפי שקלים, כשהרווח המוערך הוא עשרות אלפי שקלים

03.12.2019, 12:39 | תומר גנון

הותר לפרסום: ישראל רבין (31) הוא פעיל שוק ההון שנחקר בשבוע שעבר בחשד לשימוש במידע פנים ותרמית בניירות ערך בקשר למניות של חברת הביוטכנולוגיה קדימהסטם. יחד עם רבין נחקרה אישתו, נועה אייד (23), בין היתר משום שהחשבונות שדרכם בוצעו פעולות המסחר היו רשומים על שמה.

רבין ניהל בעבר קרן גידור בהיקף של מיליוני שקלים. לפי החשד הוא פעל במהלך המסחר בשנים 2017-2019, באמצעות חשבונות בשליטתו, תוך ביצוע פעילות אסורה בכוונה להשפיע על שער ניירות הערך, על ידי ביצוע עסקאות עצמיות. מדובר בפעילות בהיקף של מאות אלפי שקלים, כשהרווח המוערך הוא עשרות אלפי שקלים.

פעיל שוק ההון ישראל רבין, צילום: אוראל כהן פעיל שוק ההון ישראל רבין | צילום: אוראל כהן פעיל שוק ההון ישראל רבין, צילום: אוראל כהן

כמו כן לפי החשד הניע רבין משקיעים בקרן הגידור לבצע פעולות מסחר בני"ע של קדימהסטם וחברות נוספות, וזאת באמצעות הצגת מצגי שווא ומידע כוזב בקבוצות וואטסאפ שונות אותן ניהל. בקבוצה היו חברים לטענת הרשות למעלה מ-200 משקיעים.

רבין שאינו נושא ברישיון לייעוץ, שיווק או ניהול השקעות, פעל לייעץ למשקיעים בנוגע לכדאיות של ההשקעה, קניה או מכירה של החברה. בדיון שנערך השבוע טענו נציגי הרשות, עו"ד אבי ארוניס ורונית מנדלבאום, כי רבין פעל בבוקר החיפוש שנערך בביתו למחוק הודעות וואטסאפ בקבוצת המשקיעים שניהל.

נגד רבין, המיוצג על ידי עו"ד לירן זילברמן, הוגש בחודש יולי כתב אישום על הלבנת הון. הוא נאשם ביחד עם שישה נוספים בבלדרות כספים בינלאומית והברחות. לטענת הפרקליטות, מרבית הנאשמים הבריחו כספים ושימשו מלביני הון עבור אחרים, באמצעות הברחת כספים על הגוף בכניסה לישראל והעברות דרך צ'יינג'ים, בעזרת חשבונות קש וטשטוש מקור הכספים ובעליהם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות