אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
האיחוד האירופי מגביר את הלחץ על גוגל: חוקר את שיטות איסוף המידע שלה צילום: בלומברג

האיחוד האירופי מגביר את הלחץ על גוגל: חוקר את שיטות איסוף המידע שלה

רשות ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי פתח בחקירה חדשה נגד גוגל. זו מגיעה לאחר שבשנתיים האחרונות החברה ספגה קנסות של מיליארדי יורו על הפרות שביצעה נגד משתמשים אירופים

03.12.2019, 12:15 | שירות כלכליסט

האיחוד האירופי הודיע שפתח בחקירה חדשה נגד גוגל. רשות ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי חוקרת את דרכי איסוף המידע של החברה, כך מסרו גורמים ברשות לסוכנות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

המהלך מגיע לאחר שהוטלו על החברה סדרה של קנסות ענק על הפרות שונות שבוצעו נגד המשתמשים האירופים. הממונה על התחרות באיחוד האירופי, מרגרט וסטאגר הטילה על החברה את הקנסות בהיקף של כ-8.7 מיליארד דולר בשנתיים האחרונות, והורתה לחברה לשנות את דרכי העבודה שלה.

גוגל שוב על הכוונת של האיחוד האירופי, צילום: Pixabay גוגל שוב על הכוונת של האיחוד האירופי | צילום: Pixabay גוגל שוב על הכוונת של האיחוד האירופי, צילום: Pixabay

החקירה נגד גוגל מצטרפת לחקירות נוספות נגד פייסבוק, אמזון ומיקרוסופט על הפרות בנושאים דומים. הרגולטורים משני צדי האוקינוס האטלנטי חוקרים את הדומיננטיות, השימוש והפקת הרווחים של חברות טכנולוגיה ממידע שהן אוספות ממשתמשים.

בכירים באיחוד האירופי אמרו שביקשו מידע מאלפאבית (חברת האם של גוגל) על האם היא אוספת מידע ואודות הדרכים בהן היא משתמשת לאיסוף. "הוועדה שלחה שאלון כחלק מחקירה מוקדמת לבדיקת הדרך בה החברה אוספת ומשתמשת במידע. החקירה המוקדמת עדיין נמשכת", אמרו בכירים באיחוד האירופי לרויטרס.

במסמך שהגיע לידי רויטרס נראה כי הפוקוס של האיחוד האירופי הוא בשירותי חיפוש מקומיים, פרסום מקוון, שירותי התאמה פרסומיים, שירותי התחברות למערכות מחשב, דפדפנים ועוד. גוגל אמרה כי היא משתמשת במידע בכדי לייעל את שירותיה ושמשתמשים יוכלו לנהל, למחוק ולהעביר את המידע שלהם בכל זמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות