אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת מבנה נכנסת לתחום המלונאות: תקים מלון בבאר שבע הדמיה: הדמייה אול אין

קבוצת מבנה נכנסת לתחום המלונאות: תקים מלון בבאר שבע

הוועדה המקומית בבאר שבע אישרה להפקדה תוכנית להקמת מלון מעל מרכז מסחרי קיים של הקבוצה במרכז העיר, שיכלול משרדים ומלון בן 180 חדרים, בהיקף של 10,000 מ"ר

03.12.2019, 13:08 | שלומית צור
קבוצת מבנה נכנסת לראשונה לתחום המלונאות: הוועדה המקומית לתכנון ובנייה באר שבע אישרה להפקדה תוכנית שיזמה מבנה, להקמת מלון בן 180 חדרים מעל מרכז מסחרי של הקבוצה בשם מרכז one בדרך חברון במרכז העיר.

הדמיה של המלון בבאר שבע, הדמיה: הדמייה אול אין הדמיה של המלון בבאר שבע | הדמיה: הדמייה אול אין הדמיה של המלון בבאר שבע, הדמיה: הדמייה אול אין

הטריגר לתוכנית החדשה שיזמה מבנה, הוא הצפת שטחי המסחר בבאר שבע המשופעת בקניונים ומרכזים מסחריים, והשאיפה לשנות את תמהיל השימושים הקיים בעקבות זאת. המרכז המסחרי הקיים של מבנה, כולל 28 אלף מ"ר בארבעה מבנים בני 1-2 קומות. רוב השטחים מושכרים לחנויות כמו פקטורי 54 ומגה, ובקומות העליונות משרדים המושכרים בין היתר לרשות האכיפה והגבייה. על פי התוכנית שאושרה בוועדה המקומית, אחד המבנים ייהרס כך שמרבית שטחי המסחר והמשרדים הקיימים יישארו, ובמקומו יוקם בניין בן 9 קומות הכולל 10,000 מ"ר נוספים, שיכללו משרדים ומלון בן 180 חדרים בשטח 36 מ"ר לחדר. בקבוצת מבנה טרם הוחלט אם המלון יופעל על ידי רשת מלונאית, או באופן עצמאי. הוועדה המקומית לתכנון ובנייה המליצה להפקיד את התוכנית בוועדה המחוזית לתכנון ובנייה דרום.

קבוצת מבנה, שמחזיקה במלאי קרקעות הן במרכז הארץ והן בפריפריה, מתמחה בנדל"ן מניב, וביזמות למגורים. כעת, נכנסת הקבוצה לראשונה לתחום המלונאות. מגמה שצוברת תאוצה בשנים האחרונות בשל מדיניות מוסדות התכנון לעודד עירוב שימושים בתוכניות בנייה חדשות. "בבאר שבע יש הצפה של שטחי מסחר שהציבה אותנו בפני החלטה - או לרוץ עם התחרות, או לשנות כיוון לחלוטין" אומר מנכ"ל מבנה דודו זבדה, "החלטנו לקדם תוכנית חדשה, שתכלול מלונאות ומשרדים וגם תוספת של שטחי מסחר בקומה התחתונה של הבניין. מאחר ומדובר במלון בוטיק שמיועד יותר לעסקים, מבנה מסוגלת להפעיל אותו בעצמה, אך לא מן הנמנע שנתקשר עם רשת מלונאית בהמשך. המלון מיועד לאורחים של עובדי ההיי טק שצמח מאדו בבאר שבע בשנים האחרונות, אורחים של בסיסי צה"ל, ותיירות מרפא שמגיעה אך בית החולים בעיר".

מדובר במלון השני בהיקפו, שיוקם בעיר לאחר המלון הראשון - לאונרדו (הילטון לשעבר). בשנים האחרונות הוקמו מלונות בוטיק קטנים בעיקר בעיר העתיקה, וכן חדרי אירוח, אך לא מלונות בהיקף זה. לפני חודש קיימו עיריית באר שבע ומשרד התיירות כנס מלונאות בעיר, שהציג ליזמים ומלונאים הזדמנויות לקידום פרויקטים מלונאיים בעיר, ואת האפיק לקבל מענקים ממשלתיים למימוש פרויקטים אלה. מגמת עירוב השימושים מיושמת בתוכנית זו, כך שבנוסף לשימושים הקיימים יוקם מלון עירוני שיהנה מהמסחר הקיים במפלס הרחוב ויתרום לעיר בכך שיחייה את החזית לרחוב יצחק נפחא. החזית תכיל כניסה למלון, הסעדה ומסחר.

לדברי האדריכל רם מרש, הבעלים של משרד מרש אדריכלים שמתכנן את המלון עבור קבוצת מבנה, "בבדיקה מקדמית שנעשתה על-ידי יועץ תיירות, נמצא כי בבאר שבע יש ביקוש ללינה מסוג של מלון עירוני, הנובע מפעילות הגופים הגדולים הפועלים בעיר כמו אוניברסיטת בן גוריון, בית חולים סורוקה, חברות היי טק, צה"ל כי"ל ועוד. היותה של באר שבע שער לתיירות בנגב והתפתחותה כמטרופולין הדרומי של ישראל מחייבת הקמת חדרי מלון נוספים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות