אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
Gong.io מגייסת סבב C בהיקף 65 מיליון דולר

Gong.io מגייסת סבב C בהיקף 65 מיליון דולר

את ההשקעה הובילה סקויה קפיטל ולקחו בה חלק משקיעים קיימים כגון: באטרי וונצ'רס, נורווסט, שלמה קרמר וסיסקו. "כמעט לא נגענו בכסף מסבב הגיוס הקודם", אמר עמית בן דוב, המייסד

03.12.2019, 15:30 | הגר רבט
חברת גונג (Gong.io) הישראלית מסכמת שנה של צמיחה מהירה עם סבב C בסך 65 מיליון דולר. את ההשקעה בחברה, המפתחת טכנולוגיה לניתוח שיחות מכירה באמצעות בינה מלאכותית, הובילה סקויה קפיטל ולקחו בו חלק מהמשקיעים הקיימים: באטרי וונצ'רס, נורווסט וונצ'ר פרטנרז, שלמה קרמר, Wing Venture Capital ,NextWorld Capital וקרן ההשקעות של סיסקו.

קראו עוד בכלכליסט

עם השלמת סבב זה מסתכמות ההשקעות בחברה ב-134 מיליון דולר, כאשר הסבב הקודם של החברה, בסך 40 מיליון דולר, הסתיים רק בפברואר השנה. ״כמעט שלא נגענו בכסף מהסבב הקודם, 39 מיליון מתוך ה-40 יושבים בבנק״ אומר לכלכליסט עמית בן דוב, מנכ״ל ומייסד משותף של גונג.

אז למה ההחלטה לגייס שוב תוך פחות משנה?

"במהלך הסבב הקודם דיברנו עם לא מעט משקיעים ובחרנו אחד, אבל המשכנו לקבל פניות ממשקיעים, מעיקר כאלה שמדברים עם הלקוחות שלנו. כיוון שהוצעו לנו תנאים טובים ומשקיעים מצוינים החלטנו ללכת על עוד סבב עכשיו במקום עוד שנה.

עמית בן דב מנכ"ל גונג, צילום: עמית שעל עמית בן דב מנכ"ל גונג | צילום: עמית שעל עמית בן דב מנכ"ל גונג, צילום: עמית שעל

״כרגע הכל יפה אבל אם מחר יהיה לנו קצת יותר קשה אז לא שיהיה כסף. בכל מקרה היינו צריכים לגייס שנה הבאה, אבל היום אנחנו יכולים לקבל שווי גבוה יותר. מגייסים כשאפשר לא כשצריך, השוק מאוד טוב היום ואנחנו חברה חמה מאוד גם בישראל וגם בעמק״.

גונג הוקמה על ידי עמית בן דוב ואילון רשף ב-2015. הטכנולוגיה שפותחה בחברה נעזרת בבינה מלאכותית כדי לנתח שיחות מכירה (Conversation Intelligence) ולספק משוב מיידי לאנשי המכירות באמצעות זיהוי דפוסי שיחה, גונג מאפשרת לצוותי מכירות ושיווק לזהות חוזקות, תחומים לשיפור ואתגרים. לאחרונה הרחיבה גונג את תחומי הפעילות שלה מניתוח שיחה בלבד לניתוח טקסטים: המוצר פועל גם על תכתובת מייל מקצועיות ובקרוב יוכל לספק תובנות גם משיחות צ׳אט עסקיות. לחברה יש היום למעלה מ-700 לקוחות, בינהן חברות ענק כמו כמו פייסבוק, פייפאל ולינקדין.

מהחברה נמסר כי במהלך השנה האחרונה הוכפלה מצבת העובדים בחברה ליותר מ-200 עובדים והיא צפויה להכפיל עצמה שוב גם בשנה הבאה. אחת המטרות, אומר בן דב, היא להגיע לשילוב של 50% נשים בחברה, כאשר המספר הנוכחי עומד על 38%.

לפי נתוני החברה, היא הציגה צמיחה של פי 5 במכירות ב-2018 ופי 3 במכירות עד כה ב-2019. ״ההכנסות גדלות בקצב מהיר ממה שקיווינו״ אומר בן דוב, ״מספר האנשים הוכפל אבל ההכנסות שולשו ואני מאמין שזה ימשיך גם בשנה הבאה. היינו יכולים להיות רווחיים כבר היום לולא הגידול המהיר״.

בעקבות הגיוס, קרל אשנבך, שותף בקרן סקויה, יצטרף לדירקטוריון של גונג. אשנבך כיהן כנשיא וסמנכ"ל תפעול של VMWare במשך 14 שנה. היום הוא חבר בדירקטוריונים של חברות טכנולוגיה מובילות דוגמת Workday ,Zoom ,Palo Alto Networks ורבות נוספות.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות