אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עוד בעיות? שלטונות גרמניה שוב פשטו על משרדי פולקסווגן צילום: trucktrend.com

עוד בעיות? שלטונות גרמניה שוב פשטו על משרדי פולקסווגן

נציגים מטעם משרד התובע הכללי פשטו על המטה של יצרנית הרכב. הפשיטה קשורה ככל הנראה לנתוני פליטות המזהמים של מנועי הדיזל החדשים - אלה שהחליפו את מנועי הדיזל שכיכבו בפרשת דיזלגייט

03.12.2019, 20:38 | תומר הדר

פרשת "דיזלגייט" חוגגת בקרוב חמש שנים, אך הדי הפרשה מסרבים להירגע. על פי פרסומים בגרמניה, נציגים מטעם משרד התובע הכללי בגרמניה פשטו על משרדי הנהלת פולקסווגן בוולפסבורג לפני שעה קלה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי פרסומים בגרמניה, הפשיטות על משרדי פולקסווגן נוגעות לנתוני פליטות מזהמים של מנועי דיזל מסוג EA 288. מנועים אלה החליפו בפועל את מנועי הדיזל המזהמים הישנים של פולקסווגן מסדרות היצור שכונו EA 189. המנועים, בעיקר בנפח 1.9 ליטרים, הותקנו במיליוני מכוניות שנסעו ברחבי העולם, ומעל עשרת אלפים מהן נסעו בכבישי ישראל.

הפגנה נגד פולקסווגן מול מטה החברה בוולפסבורג, צילום: בלומברג הפגנה נגד פולקסווגן מול מטה החברה בוולפסבורג | צילום: בלומברג הפגנה נגד פולקסווגן מול מטה החברה בוולפסבורג, צילום: בלומברג

לפי פולקסווגן גרמניה, החברה לא מצאה כל ראיות לפליטת מזהמים חריגה במנועי הדיזל החדשים של היצרנית. כזכור, ב-2015 התגלה לראשונה כי חברת פולקסווגן שתלה "מתקני הונאה" בכ-11 מיליון מכוניות בעלות מנועי דיזל של פולקסווגן ושל חברות הבת שלה אאודי, סקודה וסיאט.

בעקבות פרשה זו השתנו בפועל רוב ההסדרים הישנים בין יצרני הרכב והאיחוד האירופי, שהבין כי תעשיית הרכב העולמית היתלה בו במשך שנים בכל הנוגע לפליטות מזהמים. בעקבות זאת, נקבעו סטנדרטים חדשים לחישוב זיהום במכוניות והואצה כניסתן של מכוניות חשמליות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות