אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מייסדי גוגל ברין ופייג' פורשים מתפקידיהם הניהוליים בחברה צילום: אי פי איי

מייסדי גוגל ברין ופייג' פורשים מתפקידיהם הניהוליים בחברה

מי שיתפוס את מקומו של פייג' כמנכ"ל קבוצת האם של גוגל, אלפבית, יהיה מנכ"ל גוגל סונדאר פיצ'אי, שימלא את שני התפקידים במקביל. פייג' וברין: "אלפבית וגוגל כבר לא זקוקות לשני מנכ"לים ונשיא"

03.12.2019, 23:39 | שירות כלכליסט

לארי פייג' וסרגיי ברין, מייסדי גוגל, פורשים מתפקידיהם הניהוליים בקבוצת אלפבית - קבוצת האם של גוגל - כך לפי דיווח של אתר CNBC. את מקומו של פייג' כמנכ"ל קבוצת האם יתפוס סונדאר פיצ'אי, מנכ"ל גוגל, שימלא את שני התפקידים.

לקריאת מכתב הפרישה המלא לחצו כאן

במכתב שפרסמו השניים נכתב כי "במכתב המייסדים הראשון שפרסמנו ב-2004 כתבנו - 'גוגל אינה חברה רגילה, ואיננו מתכוונים להפוך לאחת כזאת. לאורך ההתפתחות של גוגל כחברה פרטית, ניהלנו אותה בצורה שונה. הדגשנו גם אווירה של יצירתיות ואתגר, שעזרו לנו לספק גישה חסרת פניות, מדויקות וחופשית למידע המסתמך עלינו ברחבי העולם.

"אנו מאמינים כי העקרונות המרכזיים הללו נכונים גם כיום", המשיכו פייג' וברין. "החברה אינה קונבנציונאלית וממשיכה לבצע הימורים שאפתניים על טכנולוגיה חדשה, במיוחד עם המבנה הנוכחי שלנו. היצירתיות והאתגר נשארים נוכחים כתמיד, אם לא יותר, והם מיושמים יותר ויותר על מגוון תחומים כמו למידת מכונות, יעילות אנרגטית ותחבורה. עם זאת, שירות הליבה של גוגל - מתן גישה חסרת פניות, מדויקות וחופשית למידע - נשאר בליבת החברה". 

מייסדי גוגל סרגיי ברין ולארי פייג מייסדי גוגל סרגיי ברין ולארי פייג' | צילום: אי פי איי מייסדי גוגל סרגיי ברין ולארי פייג

בהמשך כותבים השניים כי "כאשר אלפבית מבוססת כעת, וגוגל וכל יתר השירותים פועלים ביעילות, זה הזמן הטבעי לפשט את מבנה הניהול שלנו. מעולם לא היינו כאלה שאוחזים בתפקידי ניהול, כאשר אנו חושבים שיש דרך טובה יותר לנהל את החברה.

"אלפבית וגוגל כבר לא זקוקות לשני מנכ"לים ונשיא. בהמשך סונדאר יהיה המנכ"ל של גוגל ואלפבית כאחד. הוא יהיה המנהל האחראי ואחראי על המובילות של גוגל, וניהול ההשקעה של אלפבית בתיק ההימורים האחרים שלנו. אנו מחויבים עמוקות לגוגל ואלפבית לטווח הארוך, ונישאר מעורבים באופן פעיל כחברי דירקטוריון, בעלי מניות וכמייסדים משותפים. בנוסף, אנו מתכננים להמשיך ולשוחח עם סונדאר באופן קבוע, במיוחד בנושאים שאנו נלהבים מהם!".

לסיום כתבו השניים: "לכבוד היה לנו לראות כיצד פרויקט מחקר קטן מתפתח למקור ידע והעצמה למיליארדים - הימור שעשינו כשני סטודנטים מסטנפורד שהוביל להרבה הימורים טכנולוגיים אחרים. לא יכולנו לדמיין, כבר בשנת 1998, כאשר העברנו את השרתים שלנו מחדר מעונות למוסך, את המסע שיבוא".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות