אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמזון תציל את הדימוי הסביבתי שלה עם אנרגיה סולארית צילום: בלומברג

אמזון תציל את הדימוי הסביבתי שלה עם אנרגיה סולארית

ענקית המסחר המקוון תקים שלושה פרויקטים לאנרגיה מתחדשת בארה"ב וספרד. זאת, לאחר ביקורת שחטפה ממשקיעים ועובדים בשנה האחרונה

04.12.2019, 08:48 | שירות כלכליסט

לאור ניסיונותיה של אמזון להפוך את התפעול שלה לידידותי יותר לסביבה חשפה אתמול (ג') ענקית המסחר המקוון פרטים על שלושה פרויקטים לאנרגיה מתחדשת שתקים בארה"ב ובספרד. על כך דיווח אתר CNBC.

קראו עוד בכלכליסט

מנכ"ל ומייסד אמזון ג מנכ"ל ומייסד אמזון ג'ף בזוס. רשימה מפוקפקת | צילום: בלומברג מנכ"ל ומייסד אמזון ג

הפרויקטים יפיקו במשותף אנרגיה נקייה בהספק של 700 אלף מגהוואט שעה. לפי אמזון, מדובר בכמות אנרגיה המספיקה ל־67 אלף בתים. אמפריית הקמעונאות מסרה כי בסיום הקמת המתקנים הסולאריים, הם יספקו אנרגיה לרשת מרכזי השילוח שלה באירופה כמו גם למרכזי המידע של אמזון ווב סרוויס.

אף שהחברה משתדלת להפוך את פעילותה לירוקה יותר באמצעות פיתוח מתקני אנרגיה מתחדשת, היא אינה חסינה לביקורת. בחודש יוני האחרון התברגה אמזון ברשימה המפוקפקת של 700 חברות ש"אינן מספקות למשקיעים מידע לגבי פעילותן למען הסביבה". מטרתם של המדרגים, 88 גופי השקעות, היתה לעודד תאגידים כמו אמזון לחשוף את המידע הרלוונטי באמצעות CDP, פלטפורמה שאינה למטרת רווח, המאפשרת לחברות לשקף את נתוני הביצועים הסביבתיים שלהן.

חודשיים קודם לכן חתמו אלפים מעובדי אמזון על מכתב פתוח שמוען למנכ"ל ומייסד החברה ג'ף בזוס ולדירקטוריון. בפנייתם הפצירו העובדים בראשי החברה לנקוט בפעולות למען משבר האקלים.

כעת, נראה שהלחץ הגובר עשה את שלו. לאחרונה השיקה אמזון את "אתר השקיפות" בו היא משתמשת כדי לדווח על מה שהיא מתארת כ"התחייבויות לקיימות, יוזמות וביצועים". באתר מוצגים נתונים לגבי טביעת הרגל הפחמנית של אמזון, שעמדה על 44 מיליון טונות בשנה הפיסקלית 2018.

היוזמה הנוכחית נועדה לקרב את אמזון לעמוד ביעדים שהציבה לעצמה — שימוש ב־80% אנרגיה מתחדשת עד 2024, וב־100% אנרגיה ממקורות מתחדשים עד 2030.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות