אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הכספים אישרה העברה של 400 מיליון שקל לרשות החדשנות צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

ועדת הכספים אישרה העברה של 400 מיליון שקל לרשות החדשנות

העברת הכספים תאפשר לרשות להשלים את התחייבויותיה לשלל חברות סטארט-אפ צעירות הזקוקות למימון הראשוני. אי העברת הכספים גרם לתחילת הליכי פיטורים במספר חברות ולעיכובים בתכניות הפיתוח של רבות נוספות

04.12.2019, 13:16 | מאיר אורבך
הסוף לייסורים של מאות חברות הייטק בישראל. וועדת הכספים אישרה הבוקר (ד') העברה של 400 מיליון שקל לרשות החדשנות. הכספים שאישרה הוועדה יאפשרו לשלם לכל מאות החברות שאליהם התחייבה הרשות להעביר מענקים וכן לכל ההתחייבויות של הרשות עד סוף השנה.

קראו עוד בכלכליסט

כזכור בתחילת חודש נובמבר הרשות לא יכלה לשלם למאות חברות את המענקים המגיעים להם, ומנכ"ל הרשות אהרון אהרון אף הוציא מכתב, ובו הסביר את המצב. "מצאנו לנכון לעדכן אתכם במצב ובסטטוס תשלומינו לחברות, כחלק ממאמצנו ליצור שקיפות ושיתוף פעולה מולכם. כידוע, תקציב רשות החדשנות הוא חלק מתקציב המדינה ולכן יכולתנו לשלם לכן תלויה בקבלת תקציבנו בזמן", כתב אהרון במכתבו.

אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות, צילום: אוראל כהן אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות | צילום: אוראל כהן אהרון אהרון מנכ"ל רשות החדשנות, צילום: אוראל כהן

"לצערנו מסיבות שאינן תלויות בנו, חלים לאחרונה עיכובים שונים בהעברת התקציב אלינו, כמו גם אל גופי ממשלה אחרים, דבר המאלץ אותנו לעכב את התשלומים המגיעים לכם. צוות רשות החדשנות, ואני באופן אישי, עושים כל שאנחנו יכולים כדי להאיץ את קבלת הכספים המגיעים לרשות על מנת שנוכל להעבירם אליכם. אנו מעריכים כי הכספים יועברו אלינו בקרוב על מנת שנוכל להעבירם אליכם ולהמשיך בפעילותנו השוטפת. אנו מבקשים את סבלנותכם לתהליך שנכפה עלינו ומזיק לכם", כך אהרון.

בעקבות אי העברת הכספים מספר חברות החלו לפטר עובדים וחלקן אף התאגדו בכדי לנסות לפתור את המשבר הלא פשוט מבחינתן. חברות סטארט-אפ ישראליות רבות נסמכות בתחילת דרכן על מענקי הרשות בכדי לשכור עובדי פיתוח ולהשלים צוותים. העיכוב שנוצר כתוצאה מהכאוס השלטוני גרם לחברות לצאת בקריאה נואשת לרשות וכן לפנות לממשלה ולחברי כנסת.

תקציבה השנתי של רשות החדשנות עומד על כ-1.6 מיליארד שקל המחולקים על פני כל השנה לחברות שונות במספר מסלולי מענקים. מסלולי תמיכה אלו מאפשרים לחברות צעירות להתמקד בפיתוח ולא לעסוק רק בגיוסי הכספים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות