אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ביהמ"ש הוציא צו הקפאת הליכים זמני לאורתם סהר צילום: נמרוד גליקמן

ביהמ"ש הוציא צו הקפאת הליכים זמני לאורתם סהר

הבקשה היא בעקבות הפרסומים על מצבן של החברות אורתם סהר הנדסה, אורתם סהר תשתיות ובנייה ומליבו בנייה, והודעת מזמיני עבודות על סילוק ידן של החברות מפרויקטים בביצוען ועל חילוט ערבויות בנקאיות

04.12.2019, 16:27 | ענת רואה

אורתם סהר הנדסה, אורתם סהר תשתיות ובנייה ומליבו בנייה פנו אתמול (ג') לבית המשפט המחוזי בתל אביב וביקשו להורות על צו הקפאת הליכים לתקופה קצובה של 30 ימים, במסגרתו יאסר ביצוע כל דיספוזיציה בנכסי החברות. נשיא בית המשפט איתן אורנשטיין הורה על צו זמני לעיכוב הליכים ויקיים דיון בבקשה ביום ראשון.

קראו עוד בכלכליסט

בבקשה נכתב כי לאור הצורך בבחינת האפשרות לשינוי הסדר הנושים הקיים מתבקש בית המשפט להורות על השבת סמכויות הניהול והפיקוח לנאמנים שמונו על ידי בית המשפט בהליכי חדלות הפרעון הקודמים של החברות באוקטובר 2016, עו"ד שאול ברגרזון ורו"ח יזהר קנה.

בהקשר זה נכתב כי ביומיים האחרונים התקבלו הודעות התפטרות מטעם מנכ"ל החברות, מטעם אחד הדירקטורים וכן סמנכ"ל הכספים של החברות הודיע לפני מספר שבועות על התפטרותו והוא מסיים את תפקידו.

אתר בנייה של חברת אורתם סהר, צילום: נמרוד גליקמן אתר בנייה של חברת אורתם סהר | צילום: נמרוד גליקמן אתר בנייה של חברת אורתם סהר, צילום: נמרוד גליקמן

הסעדים, נכתב, נדרשים ביתר שאת נוכח מכתבי התראה והודעות שהתקבלו אצל החברות ביומיים האחרונים, לאחר הדיון שהתקיים בפני בית המשפט ובעקבות הפרסומים הנרחבים על אודות מצבן של החברות, במסגרתם הודיעו מזמיני עבודות על סילוק ידן של החברות מפרויקטים בביצוען ועל חילוט ערבויות בנקאיות שהונפקו להבטחת התחייבויות החברות כלפי אותם מזמינים.

הסדר הנושים לקבוצת אורתם אושר ע"י נשיא המחוזי אורנשטיין בדצמבר 2016 וזאת על בסיס הצעת רכישה שהוגשה באמצעות פיני יעקבי. בסופו של יום לאחר אישור הסדר הנושים נרשמו מניות אורתם הנדסה בחלקים שווים על שם חברת פיקה תשתית עבודות פיתוח וחברת אסיאג.

הסדר הנושים הינו הסדר איחוד לשלוש החברות במסגרתו נטלו שלוש החברות בבעלות החדשה התחייבות להמשך ביצוע רשימה מוגדרת של פרוייקטים מתוך הפרוייקטים שטרם הסתיים ביצועם במועד צו ההקפאת ההליכים וכן התחייבות למתן שירותי בדק בפרויקטים הכלולים.

לפי המפורט הבעלים החדשים חוו קשיים רבים ומהמורות ומצבן התדרדר עד מועד כתיבת שורות אלה והגשת הבקשה. החבורת מיוצגות בידי עורכי הדין אמיר ברטוב ושמרית מלמן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות