אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השותפות החדשה של כצמן וסגל בקנדה יוצאת לדרך צילום: loopnet.com

השותפות החדשה של כצמן וסגל בקנדה יוצאת לדרך

גזית גלוב רוכשת, יחד עם קרן השקעות והשותפות שהקימה עם דורי סגל, נכס בטורנטו, ב־250 מיליון דולר קנדי. השותפות רכשה עוד שלושה נכסים

05.12.2019, 08:14 | יניב רחימי

עסקאות ראשונות לשותפות של גזית גלוב עם דורי סגל בקנדה – ירכשו נכס בטורונטו ב־250 מיליון דולר קנדי (כ־188 מיליון דולר ארה"ב). חברת הנדל"ן המניב גזית גלוב שבשליטת חיים כצמן תרכוש את הנכס יורק מילס סנטר שבטורונטו, קנדה.

קראו עוד בכלכליסט

הנכס יירכש על ידי שלושה משקיעים: גזית גלוב ישירות (33.3%), השותפות של גזית גלוב עם דורי סגל (33.3%), וקרן השקעות פרטית בנדל"ן הפועלת בטורונטו (33.3%). היות שגזית מחזיקה ב־60% מהשותפות עם דורי סגל, האחזקה הישירה והעקיפה שלה בנכס תגיע ל־53.3%. בגזית גלוב מצפים שהעסקה לרכישת הנכס בטורונטו תסגר לפני סוף השנה הנוכחית.

מימין: דורי סגל וחיים כצמן מימין: דורי סגל וחיים כצמן מימין: דורי סגל וחיים כצמן

יורק מילס סנטר (York Mills Centre) הוא קומפלקס משרדים הכולל גם שטחי מסחר, שבו שטח להשכרה בהיקף של כ־53 אלף מ"ר, 94% מהם למשרדים והיתרה למסחר. הנכס מצוי על קרקע של 27 דונם וממוקם במידטאון טורונטו. מההודעה של גזית גלוב עולה שהנכס נמצא בשיעור תפוסה של 94% עם משך שכירות ממוצע של 8.4 שנים.

הנכס יורק מילס סנטר אותו רוכשת גזית גלוב והשותפות עם דורי סגל, צילום: loopnet.com הנכס יורק מילס סנטר אותו רוכשת גזית גלוב והשותפות עם דורי סגל | צילום: loopnet.com הנכס יורק מילס סנטר אותו רוכשת גזית גלוב והשותפות עם דורי סגל, צילום: loopnet.com

בנוסף, צויין שהבניין הנרכש נהנה משוכרים בעלי איתנות פיננסית גבוהה, ובהם בנק RBC וחברת פיתוח הנדל"ן למגורים מינטו (Minto) שנסחרת בבורסה בטורונטו. בנכס יש מגוון שירותים לדיירים, לרבות חדר כושר, שירותי הסעדה ושירותים רפואיים.

"החברה מאמינה שהנכס יניב תשואה אטרקטיבית בטווח הזמן הבינוני־ארוך", נכתב בהודעה של גזית גלוב, שציינה שבכוונתה לקבל הלוואה ל־10 שנים שתגובה בשעבוד על הנכס בשיעור מינוף של 60%.

במקביל, השותפות של גזית גלוב עם סגל (Gazit TripLLLe) הודיעה על רכישת שלושה נכסים מסחריים נוספים בטורונטו, בתמורה ל־23 מיליון דולר קנדי (כ־17 מיליון דולר).

 

 

 

על השותפות הטרייה של גזית גלוב (60%) עם סגל (40%), שגם מנהל אותה, דווח לראשונה לפני כשבועיים, עם פרסום הדו"חות הכספיים של גזית גלוב לרבעון השלישי. בדיווח על הקמת השותפות נכתב שבכוונת השותפות להשקיע כמיליארד דולר קנדי במהלך חמש השנים הקרובות בנכסים בעלי שימוש מעורב.

בתחילת השבוע דיווחה גזית גלוב על תוצאות הצעת הרכש העצמית של החברה, שבמסגרתה תרכוש החברה כ־977 מליון איגרות חוב (סדרה יא') בתמורה ל־1.2 מיליארד שקל. איגרות החוב שיירכשו נושאות ריבית גבוהה יחסית של 5.35%. רכישתן תביא לירידה בשיעור הריבית הממוצעת על החוב של גזית גלוב ולירידה בעלויות המימון של החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות