אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפי נכסים גייסה 520 מיליון שקל בשלב המוסדי צילום: עמית שעל

אפי נכסים גייסה 520 מיליון שקל בשלב המוסדי

החברה שמתנהלת ללא גרעין שליטה קיבלה ביקושים של מעל למיליארד שקל; במרץ האחרון מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל מכרו את אפי נכסים לקבוצת מוסדיים בראשות ביג ומגה אור

04.12.2019, 20:14 | גולן חזני
גיוס מניות מוצלח לאפי נכסים,: החברה בניהול אבי ברזילי שיצאה משליטת לב לבייב בהסדר חוב והפכה לחברה ללא גרעין שליטה, גייסה הערב (ד') 520 מיליון שקל בהנפקת מניות.

קראו עוד בכלכליסט

ההנפקה נסגרה במחיר של 123 שקל למניה, גבוה ממחיר הנעילה היום שעמד על 120 שקל למניה. הביקושים בהנפקה הגיעו אל מעל למיליארד שקל, והחברה החליטה לקבל בשלב המוסדי היום 520 מיליון שקל מהביקושים. את ההנפקה הובילו לידר וברק קפיטל.

אבי ברזילי, מנכ"ל אפי נכסים אבי ברזילי, מנכ"ל אפי נכסים אבי ברזילי, מנכ"ל אפי נכסים

אפי נכסים נסחרת בבורסת תל אביב לפי שווי של כ-3.4 מיליארד שקל, לאחר שמנייתה זינקה ב-42% מתחילת 2019 וב-73% בשלוש השנים האחרונות.

החברה מנוהלת מאז מרץ האחרון כחברה ללא גרעין שליטה, לאחר שמחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל מכרו אותה לקבוצת מוסדיים בראשות החברות ביג ומגה אור שמחזיקות כל אחת ב-13% ממניות החברה. חברה ללא גרעין שליטה מגייסת הון באופן קל יותר, שכן ההנהלה לא נתקלת בבעל שליטה שמעוניין לגייס.

החברה שפעילה בתחום הנדל"ן במזרח אירופה ובארץ, הרוויחה בתשעת החודשים הראשונים של 2019 רווח נקי לבעלי המניות של כ-294 מיליון שקל, המשקף ירידה של כ-21% לעומת התקופה המקבילה אשתקד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות