אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פורד תייצר מכוניות מאשפת הקפה של מקדונלד'ס צילום: שאטרסטוק

פורד תייצר מכוניות מאשפת הקפה של מקדונלד'ס

יצרנית כלי הרכב חברה לענקית המזון המהיר כדי לנצל את שאריות המזון שלה בתהליכי הייצור. בונה גם על קליפות תפו"א

04.12.2019, 23:24 | שירות כלכליסט

ענקית כלי הרכב האמריקאית פורד תייצר חלקי מכוניות מקליפות פולי קפה בשיתוף עם מקדונלד'ס. החלקים צפויים להיות קלים ב־20% לעומת חלקי רכב רגילים ובכך יאפשרו ניצול דלק יעיל יותר. בנוסף, ייצור החלקים בדרך זו יתרום לחיסכון של עד 25% באנרגיה. 

הקליפות מתנתקות בזמן הקלייה ולרוב הופכות לדשן או פחם, או נזרקות. בתהליך של חימום בשילוב פלסטיק ותוספים אחרים אפשר לייצר מהן חומר גלם למוצרים. הרכיב הראשון שתייצר פורד מהקליפות יהיה תושבת פנסי החזית של הלינקולן קונטיננטל, שעד עתה יוצרה מפלסטיק וטלק. התושבת החדשה תיכנס לייצור עוד השנה.

עבור כל תושבת תשתמש פורד בקליפות של כ־300 אלף פולים, כאשר החומר החדיש יהפוך את המוצר לבר קיימא — כך לפי בכירה בצוות המחקר והפיתוח של פורד, דבי מיילבסקי.

כוס קפה של מקדונלד כוס קפה של מקדונלד'ס | צילום: שאטרסטוק כוס קפה של מקדונלד

מקדונלד'ס מתכוונת להסב כמות משמעותית מקליפות הקפה שלה בצפון אמריקה לפורד. במקביל, שתי החברות חוקרות דרכים נוספות כדי לקדם קיימות ביחד. "בוודאי יש להם הרבה שאריות מייצור הקטשופ, כמו קליפות וזרעי עגבניות. גם קליפות תפוחי האדמה מייצור הצ'יפס יכולות להיות שימושיות", ציינה מיילבסקי.

פורד משתמשת בקצף מבוסס סויה למושבים שלה מאז 2011. היא מנצלת גם פסולת חיטה, קוקוס, עגבניות וצמחים אחרים כדי לעמוד ביעדי הקיימות שהציבה לעצמה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות