אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"שוקי המשרדים ובתי המלון נמצאים בתקופה מתאימה להשקעות נדל"ן"

דיוויד סונג'י, מבעלי חברת הנדל"ן האמריקאית המצליחה Songy Highroads, ביקר באחרונה בישראל ושוחח עם משקיעי פרופימקס על השקעות נדל"ן בארה"ב

05.12.2019, 12:23 | נעה אורן, בשיתוף פרופימקס
באחרונה אירחה פרופימקס, העוסקת בהשקעות נדל"ן בחו"ל זה יותר משני עשורים, את דיוויד סונג'י – משותפיה האסטרטגיים של פרופימקס בארה"ב.

סונג'י, שהגיע לישראל כדי לפגוש את משקיעי פרופימקס, הוא המנכ"ל ואחד המייסדים של סונג'י היירואדס, העוסקת זה 27 שנה בהשקעות נדל"ן, בדגש על משרדים ומלונאות. מאז 1992, הייתה החברה מעורבת ב-27 השקעות, בהיקף כולל של 1.5 מיליארד דולר.

לדברי סונג'י, החברה שבראשותו מעדיפה להתמקד בפרויקטים של ערך מוסף. "הכוונה היא לאתגר פיזי בבניין, או בעיית תפוסה, שיש לטפל בהם", הוא מסביר. "אנחנו מחפשים נכסים כמו בניין משרדים ריק, או בתפוסה של 50% בלבד, באזור טוב – שזקוק לשיפוץ. אנחנו נוטלים על עצמנו סיכון - אבל מכאן נובעת היכולת שלנו ליצור תשואות גבוהות יותר למשקיעים, ולתת להם ערך מוסף. כשלוקחים סיכון גדול יותר, התגמול האפשרי גבוה יותר, אם מכירים את השווקים טוב כמונו".

לקבלת מידע נוסף לחצו כאן >>>

 

"עלויות הבנייה זינקו"

הודות להשקעות המוצלחות של החברה, הצליחה סונג'י היירואדס לרכוש את אמונם של משקיעים פרטיים ומוסדיים גדולים, כמו גם בתי השקעות, רשתות בתי מלון ועוד. ניסיון וניהול נכון סייעו לחברה לצלוח את המשבר של 2008 וסונג'י אף מרצה על הנושא בבית הספר למנהל עסקים בהרווארד.

בתשובה לשאלה מדוע מעדיפה החברה להתמקד במשרדים ומלונאות, מסביר סונג'י כי "רכישות בסקטורים אלה יכולות להיות אטרקטיביות יותר מאחר שאנחנו יכולים לרכוש בניינים קיימים בעלות נמוכה ב-50% או 60% מהעלות של ייזום ובנייה של בניין משרדים חדש. כך, ההוצאה הבסיסית שלנו נמוכה ומאפשרת לנו להוסיף תקציב שיפוצים לפרויקט – ובסופו של דבר, יש לנו בידיים נכס בעלות נמוכה הרבה יותר, וזהו הערך המוסף שלנו.  

"כך זה גם בבתי מלון. כיום יש לנו הזדמנויות מיוחדות לקנות מלונות קיימים בעלויות נמוכות ב-75%-50% מעלות של בניית מלון חדש. הסיבה היא שבארה"ב, עלויות הבנייה זינקו באופן משמעותי. אם בניית בניין משרדים חדש עולה כיום 450 עד 600 דולר לרגל רבועה, אנחנו יכולים לקנות בניין קיים תמורת 160 דולר לרגל רבועה, ולהיות תחרותיים בשוק".

סונג'י מדגיש כי החברה מקפידה להשקיע באזורים שהיא מכירה היטב, וכבר רכשה בהם מומחיות. "אנחנו משקיעים בשווקים שבהם רכשנו פרויקטים בעבר, או כאלה שבהם התגוררו חברי ההנהלה הבכירה. בחרנו להישאר בשווקים הללו ולהכיר אותם טוב יותר במקום להתרחב, למשל, לחוף המערבי. כך אנחנו יכולים להגיע לנכסים ולחזור למשרדינו באותו יום".

"התפוסה בסקטור המשרדים גבוהה"

לסיום, מספק סונג'י הערכה לגבי העתיד הקרוב בסקטורים של המלונאות והמשרדים. "שוקי המשרדים ובתי המלון נמצאים להערכתנו בתקופה יציבה. בשנים האחרונות, הכלכלה הייתה חיובית, ובאופן כללי, סקטור המשרדים הוא בריא והתפוסה גבוהה. גם רוב בתי המלון יציבים. כיום, מחירי הנכסים הללו נמצאים בנקודה גבוהה יותר משהיו בחמש עד שבע השנים האחרונות.

"שיעור האבטלה נמוך, מספר המשרות עולה, ולכן בנייני המשרדים מלאים. סקטור המלונות עדיין מצליח ויציב, מאחר שמספר הנסיעות עולה, וכך גם התקציבים שחברות מקצות לנושא – מה שמעלה את התפוסה בבתי המלון. לכן, אנחנו מעריכים שבשנים הקרובות הצמיחה תהיה יציבה יותר מבעבר והסקטור מעניין להשקעה".

למידע נוסף על השקעות נדל"ן בארה"ב לחצו כאן >>>

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות