אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איך קניון ביישוב בצמיחה מצליח לעקוף את כל התחזיות העסקיות שלו? קרדיט: מור שקיפי

איך קניון ביישוב בצמיחה מצליח לעקוף את כל התחזיות העסקיות שלו?

חריש, עיר הנמצאת בתנופה התפתחותית מרשימה, סיפקה לקבוצת מור הזדמנות מושלמת לממש את התפיסה שלה הדוגלת בסביבה עירונית שכוללת לא רק מגורים, אלא גם את מכלול השירותים הדרושים לתושבים. התוצאה: אחד הקניונים המפתיעים בישראל

05.12.2019, 13:31 | בשיתוף קבוצת מור
בשנים האחרונות נבנו קניונים רבים בישראל ונראה שכבר יהיה קשה להפתיע. אלא שבשקט בשקט, הופך קניון חדש בחריש לאחת התופעות המעניינות שראינו בתחום הנדל"ן בשנים האחרונות. הקניון, שמשלב מרכז מסחרי פתוח עם קניון סגור ונבנה בהשקעה של 90 מיליון שקלים על ידי קבוצת MORE, מושך אליו את כל שוכרי העוגן בישראל ומכה את התחזיות העסקיות.

אל הקניון מגיעים לא רק תושבי חריש, אחת הערים הצומחות בישראל בה מתגוררים כיום כ-15,000 תושבים ומספרם צפוי לזנק ל-100,000 בשנים הקרובות, אלא גם תושבי הסביבה שמחפשים מגוון שירותים קרוב לבית.

 , קרדיט: מור שקיפי קרדיט: מור שקיפי  , קרדיט: מור שקיפי

השאיפה: סביבת חיים מלאה

"חריש עוברת בימים אלה מהפכה מיישוב קטן לעיר, בתנופה שמובילים יזמים פרטיים לצד משרד השיכון והבינוי", מסביר חנן מור, בעלי קבוצת MORE. "כמי ששותפים למהלך החלוצי הזה, אנחנו שואלים את עצמנו איך ייראו חיי היומיום של משפחה שגרה בחריש, שכרגע אין בה מקומות תעסוקה.

"לפני כמה שנים פיתחנו את מודל more insight, שמבקש להבין מה יהיה היומיום של מחר.

התובנה העיקרית היא שאנשים רוצים לגור בערים שיש בהן סביבות חיים מלאות - גם מגורים, גם מסחר, גם פנאי וגם תעסוקה, כשכל זה נשען על הקהילה".

לדברי אורן פביאן, סמנכ"ל נכסים מניבים של קבוצת MORE, "בחריש תוכננה שדרה אחת ובה ציר מסחר עם עירוב שימושים, לצד כמה מרכזי מסחר שכונתיים, וגולת הכותרת היא הקניון בכניסה לעיר, שמלבד מסחר, מספק מגוון שירותים לתושבי העיר והיישובים הסמוכים".

גם קניון וגם פאוור סנטר

הקניון, שנחנך לפני מספר חודשים, מציג פורמט חדש של סביבה קמעונאית – עם שילוב של קניון ומרכז מסחרי פתוח, מתחת לכיפת השמים, המשתרע על פני 9,000 מ"ר.

לדברי מור, "העובדה שמדובר בקניון שהוא גם פאוור סנטר מאפשרת למתחם להתאים את עצמו למשפחות בחריש ולהרכב שלהן, כאשר עם השינוי בצרכים בשנים הקרובות, ניתן יהיה לערוך שינוי גם בתמהיל החנויות".

תמהיל החנויות הנוכחי רחב וכולל שוכרי עוגן, כגון חנות דגל של שופרסל, חנויות של קבוצת פוקס, סופר פארם, דור אלון ועוד. במקום גם מתחם בילוי והסעדה ובו סניפים של מקדונלד'ס, גלידה גולדה, יין בעיר וצפויה אף להיפתח בו תחנת הדלק הראשונה בעיר. כ-80% משטחי הקניון כבר אוכלסו, כשהשוכרים מדווחים על נתוני רכישות גבוהים יחסית לקניונים אחרים.

 , צילום: ויופוינט צילום: ויופוינט  , צילום: ויופוינט

לדברי פביאן, "הקניון נגיש מבחינה תחבורתית, ומציע שפע מקומות חניה, כך שהלקוחות יכולים להגיע בקלות, למצוא מקום חניה במהירות ולפנות לסידורים וקניות בנחת, בלי להילחץ מעלות החניה. זאת, לעומת חלקים אחרים בעיר, שמאופיינים בבעיית חניה. חשוב לציין שגם לנוכח התחזית לגידול משמעותי במספר התושבים, זהו הקניון היחיד הפועל כיום בעיר".

נציין כי לצד הקניון, הקבוצה בונה גם את "מור בעיר", קונספט חדש שמשלב מסחר, תעסוקה, חנויות ומשרדים עם רחבה גדולה מאוד, שתתפקד כמעין "כיכר העיר", מקום מפגש לקהילה.

מודיעין הבאה

אשר לפוטנציאל של הקניון והסביבה, פביאן מציין כי בקבוצה מניחים שההתפתחות של חריש תהיה דומה למודיעין. "העיר גדלה משנה לשנה, עם מספר עצום של יחידות דיור שנבנות, ותוכניות גדולות לעתיד. אנחנו רוצים לתת לתושבים מענה לכל הצרכים שלהם – מוקד תעסוקה, חנויות מכל הסוגים וגם בית קפה, שאמא בחופשת לידה תוכל להגיע אליו בקלות עם עגלת תינוק, אפילו בחורף".

מור מסכם ואומר כי, "קבוצת MORE משתדלת לפעול בשכונות חדשות שבהן המגורים והשירותים הקהילתיים נבנים מהיסוד, כך שנוכל לקדם את התפיסה שלנו לפיה אנשים מעוניינים לבנות חיים מאוזנים, מתקדמים וקהילתיים יותר. עבורנו, המשמעות היא לספק מענה לצרכים מגוונים במרחק הליכה קצר מהבית. אלה מנועי הצמיחה שהקבוצה מחפשת, ולכן לא נפעל לבניית מרכזי קניות במקומות רוויים".

לפרטים נוספים חייגו 5157*

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות