אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ננו דיימשן מינתה מנכ"ל "רב כשרונות ובעל נסיון רב" - ונמנעה מלפרט

ננו דיימשן מינתה מנכ"ל "רב כשרונות ובעל נסיון רב" - ונמנעה מלפרט

יצרנית מדפסת התלת ממד הרחיבה בשבחי המנכ"ל הנכנס יואב שטרן אך לא סיפקה פרטים על תפקידים קודמים שלו; שטרן הודח לפני עשור ממגל מערכות וניהל מולה מאבק שליטה, בשנים האחרונות הוביל חברות כמנכ"ל, יועץ ומשקיע

05.12.2019, 12:35 | מיקי גרינפלד

ננו דיימנשן מדווחת היום (ה') על מינויו של מנהל חדש - יואב שטרן ימונה למנכ"ל החדש של החברה, והוא ייכנס לתפקיד ב-2 בינואר, כלומר בעוד פחות מחודש. שטרן יחליף את עמית דרור, ממייסדי החברה והמנכ"ל הנוכחי, שיתמנה לתפקיד של Officer Success Customer וידווח ישירות למר שטרן (ואף ימשיך לכהן בדירקטוריון).

קראו עוד בכלכליסט

ננו דיימנשן מפתחת ומייצרת מדפסת תלת ממד ונסחרת בת"א בשווי נמוך מאד של קצת מ-40 מיליון שקל. רק לפני כמה שנים נחשבה לאחת ההבטחות הגדולות בבורסה המקומית. בשנת 2015 נסקה המניה ב-260% אך מאז החלה הנפילה החופשית - ב-2016 איבדה 25% ומאז עוד עשרות רבות של אחוזים. מתחילת 2019 מחקה המניה החבוטה עוד 78% מערכה.

שטרן מתואר בהודעת החברה בהרחבה כאדם רב כשרונות ובעל ניסיון רב: "מנכ"ל מנוסה עם עבר מוכח של עשרות שנים בתפקידים תפעוליים של מנכ"ל ויו"ר, וכן משקיע אקטיבי בחברות הייטק, בתחומים של ראיית מכונה, סיבים אופטיים, הגנה וביטחון, פתרונות תקשורת, חלל ובטחון לאומי". ועוד: "מר שטרן בנה מספר חברות מצליחות, מהתחלה צנועה של הכנסות שנתיות בגובה 8 מיליון דולר להכנסות שנתיות בגובה 330 מיליון דולר, תוך פיתוח אסטרטגיות מצליחות וביצוע קפדני, שהניבו צמיחה אורגנית מרשימה ויצרו הזדמנויות רכישה אטרקטיביות".

בהודעה מצוטטים גם שבחיו של יו"ר הדירקטוריון אבי ריכנטל: "הדירקטוריון שמח שהצליח לאתר ולגייס מנכ"ל מנוסה בדמות יואב שטרן להוביל את ננו דיימנש. במהלך הקריירה שלו, יואב הצליח להעביר מספר חברות טכנולוגיות מובילות ומבטיחות אל שלב הצמיחה, וזה בדיוק מה שננו דיימנשן צריכה בשלב זה".

ואולם, לצד דברי השבח וההלל, ננו דיימנשן נמנעת מלספק פרטים ממשיים על הקריירה והניסיון של המינוי החדש - הניסיון שאותו דאגה להדגיש בדיווח. למעט ציון השכלתו (תואר ראשון במתמטיקה ומדעי המחשב,מאוניברסיטת תל אביב, תעודה באוטומציה והנדסת מכונות ותואר שני ביחסים בינלאומיים מאוניברסיטת ניו יורק), החברה נמנעת מלספק כל מידע על קורות החיים של שטרן. הפער הזה בין ההודעה הארוכה ומלאת השבחים לבין היעדר הפרטים הוא בולט לעין. ככלל, בידיעות מינויים בכירים מקובל להציג פרטים על נסיונו של מקבל המינוי, גם בשוק האמריקאי - ננו דיימנשן מדווחת כחברה דואלית (בת"א יש חובת פירוט עיסוק בחמש השנים האחרונות).   

בדיקת כלכליסט מעלה ששטרן היה עד לשנת 2009 מנכ"ל מגל מערכות, והודח מהחברה לאחר פחות משבעה חודשים בתפקיד. ביוני 2009, במכתב שהעביר יו"ר הדירקטוריון יעקב פרי לאחד מבעלי השליטה דאז, נתי קירש, שיבח פרי את כישוריו של שטרן אך הבהיר שבשל אופיו והתנהלותו הוא אינו יכול לשמש כמנכ"ל החברה. בהמשך פתח שטרן חזית מול דירקטוריון מגל ואף ניסה להשתלט עליה באמצעות קבוצת משקיעים. מגל מערכות עברה טלטלות מאז מאבק השליטה של 2010 וארבע שנים מאוחר יותר, ביולי 2014, החליפה ידיים ונמכרה לידי קרן פימי.

כלכליסט פנה לנציגות ננו דיימנשן בבקשה לפרטים נוספים על תפקידים שמילא שטרן בשנים האחרונות. מהמסמך שהתקבל עולה שבשנים האחרונות הקדיש שטרן את זמנו להשקעה בתחומי טכנולוגיה שונים. קודם לכן, בשנים 2016-2011 כיהן כמנכ"ל חברה בשם Dvtel Inc, שנמכרה לחברת FLIR Systems (הנסחרת בנאסד"ק).
מדפסת של ננו דיימנשן, צילום: אתר החברה מדפסת של ננו דיימנשן | צילום: אתר החברה מדפסת של ננו דיימנשן, צילום: אתר החברה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות