אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טראמפ מפציר בבנק העולמי: "הפסיקו להלוות כסף לסין" צילום: AFP

טראמפ מפציר בבנק העולמי: "הפסיקו להלוות כסף לסין"

נשיא ארה"ב מלין על תוכנית סיוע של 1.5 מיליארד דולר שאושרה השבוע לבייג'ינג: "לסין יש הרבה כסף. ואם אין להם, הם יוצרים אותו"

07.12.2019, 08:58 | שירות כלכליסט

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ קרא אתמול (ו') לבנק העולמי להפסיק להלוות כסף לסין, יום לאחר שהמוסד אימץ תוכנית הלוואות חדשה לבייג'ינג חרף התנגדויותיה של וושינגטון .

קראו עוד בכלכליסט

הבנק העולמי אימץ ביום חמישי תוכנית סיוע לסין בגודל 1-1.5 מיליארד דולר בשנה בהלוואות בריבית נמוכה עד יוני 2025. התוכנית קוראת ל"הקטנה הדרגתית" של ההלוואות לעומת הממוצע החמש-שנתי הקודם של 1.8 מיליארד דולר בשנה.

"למה הבנק העולמי מלווה כסף לסין? האם זה באמת קורה? לסין יש הרבה כסף, ואם אין להם, הם יוצרים אותו. הפסיקו!" כך כתב טראמפ בפוסט שפרסם בטוויטר.

"הלוואות הבנק העולמי לסין ירדו בחדות וימשיכו לקטון כחלק מההסכם עם כל בעלי המניות שלנו, כולל ארה"ב", אמר הבנק באימייל שהגיע לידי רויטרס. "אנחנו מפסיקים את ההלוואות ככל שמדינות נעשות עשירות יותר".

הבנק העולמי הלווה לסין 1.3 מיליארד דולר בשנה הפיסקלית 2019, שהסתיימה ב-30 ביוני - ירידה לעומת 2.4 מיליארד דולר ב-2017. אך הירידה בהלוואות הבנק העולמי לסין אינה חדה מספיק עבור ממשל טראמפ, שטען שבייג'ינג עשירה מכדי לקבל סיוע בינלאומי.

טראמפ. לא מרוצה מתוכנית הסיוע לסין, צילום: AFP טראמפ. לא מרוצה מתוכנית הסיוע לסין | צילום: AFP טראמפ. לא מרוצה מתוכנית הסיוע לסין, צילום: AFP

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות