אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם זה מטריד את טראמפ: "אנשים מורידים את המים באסלה 10 פעמים" צילום: רויטרס

גם זה מטריד את טראמפ: "אנשים מורידים את המים באסלה 10 פעמים"

נשיא ארה"ב הודיע שהורה לבחון את יעילות המתקנים בחדרי השירותים בארה"ב, שמחלישים את זרם המים במטרה להביא לחיסכון. לדבריו, הרגולציה הנוכחית דווקא גורמת לבזבוז: "כל כך מעט מים יוצאים מהברז, אז אתה צריך להשאיר אותו פתוח ולוקח לך הרבה יותר זמן לרחוץ את הידיים"

07.12.2019, 12:01 | בלומברג

יעד הדה-רגולציה הבא של הנשיא טראמפ הוא השירותים של אזרחי ארה"ב. הנשיא אמר אתמול שהזמין סקירה פדרלית של סטנדרטי יעילות השימוש במים בחדרי שירותים, והתלונן ש"אנשים מורידים את המים 10, 15 פעם במקום פעם אחת" בבתים שמותקנים בהם מכשירים שמאטים את הזרימה.

קראו עוד בכלכליסט

לדברי טראמפ, מתקני חדרי שירותים האטו את זרימת המים לכדי זרזיף. "אי אפשר לרחוץ ידיים, כל כך מעט מים יוצאים מהברז, אז אתה צריך להשאיר את הברז פתוח ולוקח לך הרבה יותר זמן לרחוץ את הידיים, למרות שאתה משתמש באותה כמות מים".

טראמפ אמר את הדברים באירוע עם בעלי עסקים קטנים בבית הלבן. הוא אמר ש"הגיוני" לבחון מחדש את התקנים שהביאו לדבריו ל"זרזיפי מים" במקלחות ולשירותים שמשתמשים בסופו של דבר ביותר מים עקב הורדתם החוזרת ונשנית.

טראמפ, צילום: רויטרס טראמפ | צילום: רויטרס טראמפ, צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית תומך בהסרת רגולציה מאז שנכנס לתפקידו ב-2017, תוך התמקדות בחוקים סביבתיים שהוטלו או הוצעו במהלך ממשל אובמה. הנשיא מנסה לצייר את עצמו כמוביל בשמירה על הסביבה, בעוד שמבקריו אומרים שהוא החליש את התקנות שמיועדות להילחם בשינויי האקלים, לשמור על משאבים ולקדם מים ואוויר נקיים יותר.

הנשיא אמר אמנם שסוכנות ההגנה על הסביבה בוחנת את התקנים "לפי הצעתו", אך בחינה מחדש של תוכנית WaterSense הוזמנה על ידי הקונגרס עוד ב-2018, ואמורה לבחון תקני הגנה על הסביבה שאומצו לפני 2012. משמעות הדבר היא שהממשל נאלץ לבחון מחדש מפרטים של שירותי הדחה, ברזי שירותים ומתקני מים נוספים, ראשי מקלחת, משתנות, ובקרי השקיה מבוסס-מזג אוויר.

התקנות האלה כוללות הפחתה של 20% במים המשמשים בניאגרות, לעומת התקנים שאומצו ב-1992, והפחתה של 32% בזרימת המים המקסימלית בברזי שירותים. אך הממשלה אמרה גם שחיסכון המים עושה הבדל - במיוחד בחדרי שירותים, שאחראים ליותר ממחצית השימוש במים בתוך מבנים בארה"ב.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות