אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ח"כ עמר בר-לב: מחתים 61 ח"כים להרכבת הממשלה ע"י אדלשטיין צילום: יואב דודקביץ

בלעדי לכלכליסט

ח"כ עמר בר-לב: מחתים 61 ח"כים להרכבת הממשלה ע"י אדלשטיין

ביום רביעי הקרוב יפוגו 21 הימים שבהם יכול הנשיא להטיל על אחד מחברי הכנסת להרכיב ממשלה, אם ישיג 61 חתימות. מפלגת העבודה: "רעיון פרטי של ח"כ בר-לב, נעמוד בהתחייבות לחתום רק לבני גנץ"

07.12.2019, 13:17 | צבי זרחיה

חבר הכנסת עמר בר-לב (העבודה-גשר), הכריז בצהריים (שבת) שהוא מנסה להחתים 61 חברי כנסת להרכבת הממשלה על ידי יו"ר הכנסת ח"כ יולי אדלשטיין (ליכוד). ביום רביעי הקרוב יפוגו 21 הימים שבהם יכול הנשיא להטיל על אחד מחברי הכנסת להרכיב ממשלה אם יקבל הנשיא בקשה של 61 חברי כנסת. גורמים בליכוד המקורבים לראש הממשלה בנימין נתניהו טענו באחרונה שאדלשטיין פועל לגיוס חתימות עבורו.

קראו עוד בכלכליסט

אם לא תוקם ממשלה עד ליום רביעי הקרוב בחצות, או לא תהיה פנייה להטיל על אחד מחברי הכנסת להרכיבה - הכנסת תתפזר אוטומטית לבחירות. במפלגות מקדמים חוק לפיו הבחירות לכנסת ה-23 יערכו ב-3 במרץ 2020. באירוע שבת תרבות בתיאטרון "הבימה" בהנחיית פרשן גל"צ יעקב ברדוגו אמר בר-לב: "אני מנסה לעשות מהלך, להביא 60 חתימות שימליצו בפני הנשיא להטיל על יולי אדלשטיין להרכיב את הממשלה" .

הוא הוסיף ואמר ש"להגיד לו אתה יו"ר הכנסת, הכול על הראש שלך. בגלל שהוא יו"ר הכנסת, אני לא נכנס למאבק הפנימי בליכוד. אני מאוד מקווה ומאמין שאם הנשיא יטיל עליו את זה, הוא יבחר את הבחירה הנכונה. צריך הרבה אומץ במפלגות השונות בשביל להבין שאולי זאת האפשרות היחידה שתמנע מאיתנו את הבחירות השלישיות - ולוותר על הרבה אגו.

יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, צילום: יואב דודקביץ יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין | צילום: יואב דודקביץ יו"ר הכנסת, ח"כ יולי אדלשטיין, צילום: יואב דודקביץ

במענה לשאלה על מספרי החרדים המזויפים בצה"ל, אמר ח"כ בר-לב: "צה"ל הוא רק השליח. הבעיה האמיתית היא הפוליטיקאים. גם החוק של ליברמן מקבע את העובדה שבעשור הקרוב חרדים לא יתגייסו לצה"ל". חבר הכנסת ממפלגת העבודה-גשר הוסיף ואמר, "לא סביר שליברמן כשר הביטחון התנגד לקיצור השירות של הבנים שלנו בחודשיים, ומנגד שחרר עשרות אלפי צעירים מגיוס לצה"ל".

יצויין כי במפלגת העבודה מובע חשש כבד מהליכה לבחירות שלישיות במרץ 2020. החשש הוא שהמפלגה עלולה שלא לעבור את אחוז החסימה. בסקר של חדשות 12 שפורסם ביום חמישי בערב השיגה העבודה-גשר 5 מנדטים, וגם המחנה הדמוקרטי 5 מנדטים. יו"ר העבודה גשר עמיר פרץ מסרב להתמודדות משותפת של העבודה גשר יחד עם המחנה הדמוקרטי.

ממפלגת העבודה נמסר: "אנחנו מכבדים מאוד את ח"כ עמר בר לב אך מדובר ברעיון פרטי שלו. מפלגת העבודה עומדת בהתחייבותה לחתום רק לח״כ בני גנץ".

מלשכת יו"ר הכנסת נמסר: "יו"ר הכנסת יולי (יואל) אדלשטיין עושה בשבועות האחרונים מאמץ עילאי למנוע בחירות, ומנסה לתווך בין כל הצדדים במערכת הפוליטית, כפי שמכירים זאת מקרוב כל ראשי המפלגות. הדרך היחידה למנוע את הבחירות המיותרות והיקרות הללו היא באמצעות ממשלת אחדות עם רוטציה בין נתניהו לגנץ. נותרו ארבעה ימים כדי להתעשת ולעשות את הדבר הנכון היחיד למען מדינת ישראל ואזרחיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות