אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אריקסון תשלם למשרד המשפטים האמריקאי יותר ממיליארד דולר בעקבות פרשת שוחד צילום: בלומברג

אריקסון תשלם למשרד המשפטים האמריקאי יותר ממיליארד דולר בעקבות פרשת שוחד

המשרד הודיע כי הגיע עם ענקית הטלקום להסדר הטיעון שבמסגרתו "הודתה החברה בשחיתות שנמשכה בין השנים 2000 - 2016, בוצעה בחמש מדינות ונועד למצב את עסקי הטלקומוניקציה של החברה"

07.12.2019, 16:34 | שירות כלכליסט

ענקית הטלקום השוודית אריקסון תשלם יותר ממיליארד דולר במסגרת הסדר טיעון בעקבות אישומים שהופנו נגדה על שוחד - כך הודיע משרד המשפטים האמריקני. על פי הודעתו של המשרד, החברה "הודתה בשחיתות שנמשכה כמה שנים בחמש מדינות, שמטרתה הייתה חיזוק מיצובם של עסקי הטלקומוניקציה שלה". 

קראו עוד בכלכליסט

המשרד הוסיף שאריקסון הגיעה להסדר עם התביעה בנוגע לאישומים פליליים שהוגשו כנגדה לבית משפט בניו יורק. החברה היא אחת מיצרניות הציוד האלחוטי הגדולות בעולם. בספטמבר מסרה החברה כי הקצתה 1.2 מיליארד דולר לכיסוי נזקים אפשריים שינבעו מהחקירה בארה"ב. ההסדר הוא אחד הגבוהים שהושגו עד היום תחת חוק השחיתות הזרה (Foreign Corrupt Practices Act). ההסדר כולל קנס פלילי של 520 מיליון דולר שהחברה תשלם למשרד המשפטים, ותשלום של 540 מיליון דולר לרשות ניירות ערך האמריקאית. משרד המשפטים נקב בשמותיהן של חמש מדינות שהיו מעורבות בפרשה – ג'יבוטי, סין, ויאטנאם, אינדונזיה וכוויית.

שלט של אריקסון בתערוכת מובייל, צילום: בלומברג שלט של אריקסון בתערוכת מובייל | צילום: בלומברג שלט של אריקסון בתערוכת מובייל, צילום: בלומברג

בהצהרה של משרד המשפטים האמריקאי נמסר כי אריקסון הסכימה לשלם את הקנס על מנת "להביא לסיומה את חקירת הממשלה בנוגע להפרות של חוק השחיתות הזרה, על רקע ניסיונה של החברה להרוויח ולתעד באופן לא חוקי עשרות מיליוני דולרים מתשלומים לא נאותים שבוצעו על ידיה ברחבי העולם". על פי הודעת המשרד, "התשלומים בוצעו באמצעות קרנות קש, תשלומי שוחד ושחיתות".

"אריקסון ניהלה את עסקי הטלקום שלה לאור העיקרון המנחה לפיו 'הכסף מדבר'", אמר התובע ג'פרי ברמן מהמחוז הדרומי של מדינת ניו יורק. "ההודאה באשמה והסדר הטיעון של יותר ממיליארד דולר בקנסות משולבים אמורים להעביר מסר ברור לכל התאגידים, שעשיית עסקים בצורה כזאת לא תעבור בשתיקה", דברי ברמן.

משרד המשפטים הוסיף שאריקסון הפעילה את התכנית המושחתת שלה "בין השנים 2000-2016".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות