אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל אינרום תעשיות לשעבר אלדד בן משה ימונה למנכ"ל נשר צילום: יח"צ

מנכ"ל אינרום תעשיות לשעבר אלדד בן משה ימונה למנכ"ל נשר

בן משה, ששימש בן היתר כשותף בפימי, אמור להחליף בתפקיד את המנכ"ל היוצא של נשר משה קפלינסקי. על אף היותה מונופול, נשר נמצאת במצב משברי: במחצית הראשונה היא עברה להפסד ונתח השוק שלה צנח מ-75% ל-55%

07.12.2019, 18:50 | נוית זומר

אלדד בן משה (55), מי שהיה עד לאחרונה מנכ"ל אינרום תעשיות בנייה ושותף בכיר בפימי, ימונה למנכ"ל נשר מקבוצת כלל תעשיות שבשליטת לן בלווטניק. בן משה יחליף בתפקיד את משה קפלינסקי, מנכ"ל נשר הפורש.

קראו עוד בכלכליסט

את המגעים לגיוסו של בן משה הוביל אבי פישר, יו"ר כלל תעשיות והסכם ההעסקה בין הצדדים אמור להיחתם בקרוב. בן משה היה במשך 16 שנה באינרום , רובן כמנכ"ל החברה והחזיק כ-10% ממניותיה עד למכירתה על ידי פימי בחודש ינואר השנה. בנוסף שימש בן משה עד לשבוע שעבר כיו" חברת השמירה G4S שבשליטת פימי.

מפעל המלט נשר באזור התעשייה הדרומי ברמלה, צילום: אריאל שרוסטר מפעל המלט נשר באזור התעשייה הדרומי ברמלה | צילום: אריאל שרוסטר מפעל המלט נשר באזור התעשייה הדרומי ברמלה, צילום: אריאל שרוסטר

בן משה הוא איש תעשייה מובהק שעשה מהפך בחברת אינרום עד למכירתה בינואר השנה ברווח כולל של 1.4 מיליארד שקל. את נשר הוא מקבל לידיו במצב משברי , למרות היותה מונופול המלט בישראל. החברה נפגעה כתוצאה מהתחרות מיבוא מלט מטורקיה במחיר היצף ( מחיר הנמוך ממחירו בארץ המוצא – תורכיה ), עברה להפסד במחצית הראשונה של 2019 ונתח השוק שלה ירד מ-75% ל-55%.

קביעתו של הממונה על ההיטלים במשרד הכלכלה דני טל, שלפיה המלט הטורקי אכן נמכר במחיר היצף בישראל והמלצתו להטיל היטל בגובה של 7% עד 22% על המלט המיובא, לא יושמה מאחר ושר הכלכלה אלי כהן הורה להקפיאה בינתיים, והיא ממתינה לבדיקתו של טל לגבי היקף הפגיעה של נשר כתוצאה מהיבוא. במקביל גיבשה נשר תוכנית פיטורים כדי להתאים את מצבת כוח האדם לנסיבות, אך תוכנית זו לא יושמה עדיין.

על פי הערכות, בכלל תעשיות מצפים כי בן משה, איש תעשייה וותיק, יערוך בחברה מהפך בדומה לזו שביצע באנרום, אם כי במקביל ממשיכה כלל תעשיות להיאבק על הטלת ההיטל על היבוא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות