אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיכון ובינוי הגישה הצעה מחייבת לרכישת תהל - קרן פימי נסוגה מהצעתה צילום: אביגיל עוזי

שיכון ובינוי הגישה הצעה מחייבת לרכישת תהל - קרן פימי נסוגה מהצעתה

החברה שמנהל אייל לפידות הציעה להעמיד הלוואה של 12 מיליון דולר לחברת המים תהל, שאותה תוכל להמיר ל-49.9% ממניות תהל; קרן פימי היא היחידה עד כה שהציעה לרכוש את חברת המים, אולם לכלכליסט נודע שהחליטה לאחרונה לרדת מהעסקה

08.12.2019, 10:40 | גולן חזני

שיכון ובינוי הגישה הצעה מחייבת לרכישת חברת המים תהל, כך דיווחה הבוקר (א') שיכון ובינוי שמנהל אייל לפידות למשקיעיה בבורסה. ההצעה מהווה לכאורה הצעה מתחרה לזו של קרן פימי שעד כה הייתה היחידה שניסתה לרכוש את תהל, אולם לכלכליסט נודע כי פימי החליטה כבר לפני מספר ימים לרדת מהעסקה.

קראו עוד בכלכליסט

שיכון ובינוי מציעה להעמיד הלוואה של 12 מיליון דולר לתהל, שאותה תוכל להמיר ל-49.9% ממניות תהל. ההלוואה היא לשנתיים בריבית שנתית דולרית של 5% שתוחזר יחד עם הקרן.

אייל לפידות מנכ"ל שיכון ובינוי , צילום: אביגיל עוזי אייל לפידות מנכ"ל שיכון ובינוי | צילום: אביגיל עוזי אייל לפידות מנכ"ל שיכון ובינוי , צילום: אביגיל עוזי

שיכון ובינוי תקבל על פי ההצעה שתי אופציות לרכישת מניות נוספות. הראשונה לשנתיים ממועד השלמת העסקה שבה תמורת 3.15 מיליון דולר נוספים תקבל שיכון ובינוי מניות שיעלו אותה לאחזקה של 55.7% בתהל, כלומר לשליטה בחברה.

האופציה השנייה היא לשלוש שנים, ולפיה תמורת השקעה של עד 25 מיליון דולר נוספים תעלה שיכון ובינוי לאחזקה של עד 75.1% ממניות תהל.

ההצעה של קרן פימי שככל הנראה כבר איננה בתוקף, היא להזרמה של 10 מיליון דולר לתהל תמורת 40% ממניותיה ו-51% מזכויות ההצבעה בחברה, וקבלת אופציה להזרמה של עד 25 מיליון דולר נוספים. בעוד שההזרמה של פימי היא בהון מניות, שיכון ובינוי מדברת על הלוואה שהאופציה אם להמיר אותה למניות תה"ל תהיה בידיה בלבד.

תהל הועמדה למכירה ע"י קרדן בהתאם לדרישת מחזיקי האג"ח של קרדן, שהחברה לא עומדת בפירעון חובה אליהם. התמורה מהמכירה עובדת למחזיקים, ופימי מצויה בשלבים של בדיקות נאותות לתהל. העסקה אושרה באסיפת מחזיקי האג"ח סדרה ב' של קרדן ולא אושרה על ידי מחזיקי סדרה א'. לפני שנתיים עמדה קרן פורטיסימו לרכוש את תהל תמורת 120 מיליון דולר אבל נסוגה, ומאז הדרדר מצב החברה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות