אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ג'ונסון בונה על דאונינג 10: מכר את ביתו הפרטי בלונדון ב-3.35 מיליון פאונד צילום: גטי/google maps

ג'ונסון בונה על דאונינג 10: מכר את ביתו הפרטי בלונדון ב-3.35 מיליון פאונד

ג'ונסון קנה את הבית לפני 10 שנים יחד עם אשתו לשעבר, מרינה, תמורת 2.3 מיליון פאונד מיליון דולר. הבית בן החמש קומות נבנה לפני 178 שנה והוא משתרע על 278 מ"ר. הבית כולל ארבע חדרי שינה, שני חדרי עבודה, מרפסת פרטית וגינה

08.12.2019, 12:51 | שירות כלכליסט

אחרי פחות משישה חודשים בשוק, מצא ראש ממשלת בריטניה, בוריס ג'ונסון, קונה לביתו הפרטי בצפון לונדון.

לפי הדיווחים, הבית הממוקם במחוז איזלינגטון (Islington) בצפון לונדון, הוצע למכירה בחודש מאי בסכום של 3.75 מיליון פאונד ונמכר בחודש ספטמבר ב-3.35 מיליון פאונד, 400 אלף פאונד פחות מהסכום המבוקש. העסקה עדיין לא נרשמה במלואה כחוק ולכן זהות הרוכש עדיין לא ידוע.

ג'ונסון קנה את הבית ב-2009 עם אשתו לשעבר, מרינה, תמורת 2.3 מיליון פאונד מיליון דולר. בשנה שעברה בני הזוג נפרדו. הנכס הוצע לראשונה למכירה יום לפני שג'ונסון הכריז על כוונתו לרוץ לראשות הממשלה בעקבות פרישתה של קודמתו, תרזה מיי.

הבית בלונדון שמכר ראש ממשלת בריטניה בוריס ג הבית בלונדון שמכר ראש ממשלת בריטניה בוריס ג'ונסון | צילום: גטי/google maps הבית בלונדון שמכר ראש ממשלת בריטניה בוריס ג

הנכס הוצע לראשונה למכירה במאי שעבר, יום אחד בלבד לפני שג'ונסון הכריז על כוונתו לרוץ לראשות הממשלה כאשר קודמתו, תרזה מיי החליטה לפרוש.

לפי הרישום בסוכנות הנדל"ן Cehesterstons, הבית בן החמש קומות נבנה לפני 178 שנה. הוא משתרע על 278 מ"ר ומשלב את ה"אלגנטיות של בית ג'ורג'יאני עם נוחות מודרנית". הבית כולל ארבע חדרי שינה, שני חדרי עבודה, מרפסת פרטית וגינה. הנוף שנשקף הוא תעלת ריג'נט הסמוכה.

דאונינג 10, מעונו של ראש ממשלת בריטניה, צילום: איי פי דאונינג 10, מעונו של ראש ממשלת בריטניה | צילום: איי פי דאונינג 10, מעונו של ראש ממשלת בריטניה, צילום: איי פי

מאז שהפך לראש ממשלה ביולי, ביתו של ג'ונסון הוא הדאונינג 10 - הבית הרשמי של ראש ממשלת בריטניה.

ג'ונסון (55) היה ראש עיריית לונדון בין השנים 2008 ל-2016 ושירת כשר החוץ מ-2016 עד 2018. ב-12 בחודש יתקיימו בבריטניה בחירות כלליות שיקבעו האם יישאר ראש ממשלה או יודח מתפקידו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות