אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המאבק על דמי הניהול הוכרע: פוקס תשאיר את 12 חנויות הקבוצה ב־TLV צילום: אוראל כהן

המאבק על דמי הניהול הוכרע: פוקס תשאיר את 12 חנויות הקבוצה ב־TLV

הצדדים התפשרו ודמי הניהול יופחתו; הראל ויזל ימשוך את התביעה שהגיש נגד הקניון על סך 40 מיליון שקל

09.12.2019, 08:43 | נווית זומר
הראל ויזל נשאר בקניון TLV גינדי בתל־אביב, וימשיך להפעיל שם את 12 החנויות שבבעלות קבוצת פוקס. ויזל ימשוך את התביעה שהקבוצה הגישה נגד הקניון בגין גביית־יתר של דמי ניהול, זאת במקביל לחתימה הצפויה בימים הקרובים על הסכם הפשרה שהושג בינו לבין הנהלת TLV.

בשבוע שעבר הגיעו הצדדים להבנות שבמסגרתן יופחתו דמי הניהול שהקבוצה משלמת בקניון, כאשר גורם מעורב אמר ל"ידיעות אחרונות" כי "שני הצדדים התפשרו והושגה הסכמה לגבי שיעור הפחתת דמי הניהול".

קראו עוד בכלכליסט

חנות פוקס בקניון גינדי TLV, צילום: אוראל כהן חנות פוקס בקניון גינדי TLV | צילום: אוראל כהן חנות פוקס בקניון גינדי TLV, צילום: אוראל כהן

קבוצת פוקס היא השוכרת הגדולה ביותר בקניון TLV, ומי שנחשבת לשוכרת הגדולה בכל קבוצות הקניונים הגדולות בארץ. יציאתה הייתה גורמת לפגיעה קשה בקניון, שמתמודד עם הפסדים מאז הקמתו ועם טענה של סוחריו כי תנועת הקונים בו עדיין דלה.

פינוי 12 חנויות היה מחייב את הקניון להשכיר מחדש אלפי מ"ר, משימה כמעט בלתי אפשרית בתקופה שבה הקניונים סובלים מירידה במספר המבקרים לטובת קניות באינטרנט. לפי נתוני ריס, למרות הבלאק פריידיי נרשמה ירידה של כ־6% במכירות בקניונים. כמו כן, רשימת ההמתנה של שוכרים, גם בקניונים מצליחים, כבר כמעט שלא קיימת.

ויזל הגיש בספטמבר האחרון תביעה בסך כ־40 מיליון שקל נגד חברת קניון העיר תל־אביב, שמפעילה את קניון TLV, וזאת בטענה ש"הפרה את התחייבויותיה ואת הסכמי השכירות והניהול שנחתמו בינה לבין קבוצת פוקס, מכוחם היה עליה להעניק לחברות בקבוצה השוכרות שטחים בקניון תנאים מסחריים מיטביים - ובין היתר הנחה בדמי ניהול בשיעור זהה להנחה הכי גבוהה שהיא מעניקה לשוכרים אחרים בקניון".

הראל ויזל, צילום: שוקה כהן הראל ויזל | צילום: שוקה כהן הראל ויזל, צילום: שוקה כהן

קבוצת פוקס טענה בתביעה שמאז שנפתח הקניון היא חויבה בדמי ניהול של כ־95 שקל למ"ר, בתוספת הפרשי הצמדה, סכום שלמיטב ידיעתה נגבה גם מכל יתר שוכרי החנויות בקניון. עוד טענה הקבוצה שיש בקניון חנויות ששטחן קטן יחסית אך הן מקבלות הנחות משמעותיות בדמי הניהול, ומבלי שהקניון יערוך התאמה בדמי הניהול של החברות בקבוצת פוקס כך שההנחה תחול גם עליהן.

הקניון לא הגיש כתב הגנה, אך בעת הגשת התביעה טען שהיא "שקרית מיסודה" ומנוגדת להסכמים החתומים בין הצדדים, אך נראה שלנוכח המצב בשוק האופנה העדיף להתפשר ולא לוותר על קבוצת האופנה החזקה במדינה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות