אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עזריאלי מרחיבה פעילות לענף המלונאות: רוכשת את מלון הר ציון בירושלים ב-275 מיליון שקל צילום: לאה רובננקו אדריכלים בע"מ, View Point

עזריאלי מרחיבה פעילות לענף המלונאות: רוכשת את מלון הר ציון בירושלים ב-275 מיליון שקל

חברת הנדל"ן הגדולה בישראל, המחזיקה בשטחי משרדים, בקניונים, ובפעילות דיור מוגן מרחיבה את פעילותה בתחום המלונאות ותרכוש את מלון הר ציון משלמה אליהו; בכוונת עזריאלי לשפץ את הנכס ולפעול למימוש זכויות בנייה נוספות. דנה עזריאלי: "המלונאות מהווה מנוע צמיחה נוסף לפעילות שלנו"

09.12.2019, 10:07 | אורי גלאור

חברת הנדל"ן עזריאלי מדווחת הבוקר (ב') כי חתמה על הסכם לרכישת מלון הר ציון בירושלים, תמורת 275 מיליון שקל. עזריאלי תרכוש את המלון מידי שלמה אליהו (בעל השליטה בקבוצת מגדל), במסגרת עסקיו הפרטיים. לפני כחצי שנה היה אליהו במגעים למכירת המלון לדוד זיסר, לפי שווי של 350 מיליון שקל. השלמת העסקה מותנית בקבלת אישור הממונה על התחרות בתוך 90 יום ממועד חתימת ההסכם.

קראו עוד בכלכליסט

מלון הר ציון בירושלים, צילום: לאה רובננקו אדריכלים בע"מ, View Point מלון הר ציון בירושלים | צילום: לאה רובננקו אדריכלים בע"מ, View Point מלון הר ציון בירושלים, צילום: לאה רובננקו אדריכלים בע"מ, View Point

מלון הר ציון ממוקם בפאתי העיר העתיקה בירושלים המערבית, ומונה כיום 137 חדרים, חנויות, מסעדות, ספא, מועדון בריאות, אולמות כנסים ואירועים, בריכת שחיה ומוזיאון, על גבי קרקע המתפרסת על פני 13 דונם. סך השטח הבנוי עומד כיום על כ-11.6 אלף מ"ר. העסקה כוללת זכויות בנייה בהיקף של כ-22.4 אלף מ"ר עילי וזכויות המיועדות לבניית חניון תת קרקעי בהיקף של כ-15.2 אלף מ"ר.

בכוונת הקבוצה להמשיך ולהפעיל את המלון במתכונתו הנוכחית, ובמקביל לבצע שיפוץ במלון ולפעול למימוש זכויות הבנייה הנוספות להרחבתו, כך שיכלול, בין היתר, עד 400 חדרים וחניון תת קרקעי המונה כ-380 חניות. העלות הכוללת של שיפוץ המלון והרחבתו מוערכת ב-500-600 מיליון שקל, והיא כוללת גם שחזור ושימור של חלק מהמבנים הקיימים בנכס.

במסגרת זו, רכשה הקבוצה בשנת 2018 מגרש במע"ר מודיעין בו תקים פרויקט שיכלול גם מלון בוטיק בן 84 חדרים. המלון יציע, בין היתר, אירועים בסדרי גודל שונים עבור תושבי מודיעין ומתן שירותים לצוותי תעופה בשל הקירבה לנתב"ג.

בנוסף, מתכננת החברה את הקמתו של "מגדל הספירלה", בן 91 קומות, שיוקם במתחם בו ניצב במשך עשרות שנים בית ידיעות, הכולל, בין היתר, זכויות בנייה ל-250 חדרי מלון בקומות העליונות.

הדמיית מלון הר ציון לאחר ההרחבה המתוכננת, הדמיה: לאה רובננקו אדריכלים בע"מ, View Point הדמיית מלון הר ציון לאחר ההרחבה המתוכננת | הדמיה: לאה רובננקו אדריכלים בע"מ, View Point הדמיית מלון הר ציון לאחר ההרחבה המתוכננת, הדמיה: לאה רובננקו אדריכלים בע"מ, View Point

בכוונת עזריאלי לפעול להרחבת פעילותה בענף המלונאות באמצעות בניית מלונות כחלק מעירוב שימושים ושימוש בנדל"ן קיים שבבעלות הקבוצה, כמו גם באמצעות בחינת רכישת מלונות קיימים בעלי פוטנציאל למיצוב גבוה וייזום באמצעות רכישת מגרשים.

דנה עזריאלי, יו"ר הקבוצה: "פעילות המלונאות משתלבת היטב בראייה האסטרטגית של הקבוצה ומהווה מנוע צמיחה נוסף לפעילות הנדל"ן המניב של הקבוצה. מלון הר ציון נחשב לנכס ייחודי ופנינה אמיתית אשר מסמנת את הסטנדרט ואופי הנכסים לעתיד".

עוד הוסיפה עזריאלי, כי "עסקה זו משתלבת עם מנועי צמיחה נוספים שפיתחנו, בהם כניסה לפעילות הדיור המוגן, הקמת פלטפורמת ה- Ecommerce המובילה בישראל, Azrieli.com, וכניסה לתחום ה-Data Centers בארה"ב. כמו כל פעילות עסקית בקבוצה שלנו, אנו ניגשים לתחום המלונאות עם אנשי המקצוע הטובים בענף, תוך העמדת הניסיון הניהולי והתפעולי של הקבוצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות