אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים לטוס לסיביר? חברת התעופה הרוסית S7 בדרך לישראל צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

רוצים לטוס לסיביר? חברת התעופה הרוסית S7 בדרך לישראל

החברה תפתח קו תעופה ישיר לנובוסיבירסק, בירת סיביר, באפריל הקרוב. בעיר, השלישית בגודלה ברוסיה, עובר קו הרכבת הטרנס סיבירית

09.12.2019, 15:10 | נווית זומר

גם סיביר עולה על מפת היעדים עבור ישראלים. חברת התעופה הרוסית S7, אחת משלוש חברות התעופה הגדולות ברוסיה, הודיעה לרשויות בישראל כי היא נכנסת לארץ ותפתח קו תעופה ישיר לנובוסיבירסק, בירת סיביר, באפריל הקרוב. החברה מפעילה מטוסי איירבוס. היא הוציאה מכרז לקבלת שירותי קרקע בישראל.

קראו עוד בכלכליסט

נובוסיבירסק היא העיר השלישית בגודלה ברוסיה לאחר מוסקבה וסנט פטסבורג ומצויה בדרום מערב סיביר. בעיר עובר קו הרכבת הטרנס סיבירית.

בתקופה האחרונה חברות תעופה רוסיות "גילו" את ישראל. בשבוע שעבר נחת בארץ לראשונה מטוס של חברת התעופה אזימוט שמפעילה קו ישיר לרוסטוב שבדרום רוסיה, בינתיים במחיר של 49 יורו.

מטוס של חברת התעופה הרוסית S7, צילום: שאטרסטוק מטוס של חברת התעופה הרוסית S7 | צילום: שאטרסטוק מטוס של חברת התעופה הרוסית S7, צילום: שאטרסטוק

עוד נודע לכלכליסט, כי חברת התעופה של "אלרוסה", חברת היהלומים של ממשלת רוסיה, הודיעה כי בכוונתה להפעיל ביוני הקרוב קו ראשון לישראל. החברה מפעילה מטוסי בואינג 737-900. כמו כן, בהמשך השנה אמורים להיפתח קווים חדשים של חברות תעופה רוסיות לקישינייב במולדובה ולאודסה באוקרינה. החברות הרוסיות נשענות גם על העובדה שבישראל יש כ-1.5 מיליון יוצאי חבר העמים.

העיר נובוסיבירסק , סיביר, צילום: novo-sibirsk.ru העיר נובוסיבירסק , סיביר | צילום: novo-sibirsk.ru העיר נובוסיבירסק , סיביר, צילום: novo-sibirsk.ru

לפי דו"ח שנתי של רשות שדות התעופה, רוסיה נמצאת במקום שביעי בדירוג מספר הנוסעים מישראל. מדובר ב-1.2 מיליון נוסעים בקווי רוסיה המהווים 5.5% מנפתח הנוסעים הכולל שעבר בנתב"ג. על פי הדו"ח, מתחילת השנה עלה מספר הנוסעים בקווים אלה ב-3.3% והצפי שיגדל עם פתיחת היעדים הנוספים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות