אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נעם סמל בדרך לתיאטרון הבימה? הנאמנים הזמניים פנו לביהמ"ש לאשר את המינוי צילום: אוראל כהן

נעם סמל בדרך לתיאטרון הבימה? הנאמנים הזמניים פנו לביהמ"ש לאשר את המינוי

בפנייה לביהמ"ש נכתב, "הנאמנים הזמניים סבורים כי בכוחו של נעם סמל לסייע בידם לנהל את התיאטרון באופן המיטבי, תוך ניצול הידע והניסיון הרבים שלו, ולאפשר,את הבראת התיאטרון הלאומי"

09.12.2019, 15:12 | מאיה נחום שחל וליטל דוברוביצקי

הנאמנים הזמניים של תיאטרון הבימה עו"ד דורית לוי טילר ורו"ח חן ברדיצ'ב פנו אל נעם סמל, מנכ"ל תיאטרון הקאמרי לשעבר, בבקשה לנהל את התיאטרון ולהוציא אותו מהמצב הקשה בו הוא נתון.

קראו עוד בכלכליסט

בבקשה למתן הוראות בהסכמת הממונה שהגיעה לידי כלכליסט נכתב "בית המשפט הנכבד מתבקש להורות ולאשר לנאמנים להעסיק את נעם סמל כמנהל תיאטרון הבימה מטעם הנאמנים הזמניים, אשר יחליף את המנהלת היוצאת, הגב' אודליה פרידמן שמסיימת את תפקידה, כמפורט בבקשה".

נעם סמל , צילום: אוראל כהן נעם סמל | צילום: אוראל כהן נעם סמל , צילום: אוראל כהן

בין הסעיפים המפורטים: "נעם סמל, שהעסקתו מבוקשת, הוא אושיית תיאטרון מוכרת, עתיר עשייה ועתיר ניסיון, מי שכיהן בהצלחה כמנכ"ל תיאטרון הקאמרי במשך 25 שנה, שימש כקונסול התרבות של ישראל בארה"ב, היה שותף להקמת עמותות שונות בתחומי תרבות שונים, וקצרה היריעה לפרט. סמל נעתר לפניית הנאמנים והסכים להירתם למשימת ניהול התיאטרון, תחת הנאמנים, בכפוף לאישורו של בית המשפט הנכבד.

"תנאיו של סמל יהיו דומים לתנאי העסקתה של המנהלת היוצאת, אודליה פרידמן. הנאמנים הזמניים סבורים כי בכוחו של נעם סמל לסייע בידם לנהל את התיאטרון באופן המיטבי, תוך ניצול הידע והניסיון הרבים שלו, ולאפשר, כך מקווים כולם – בכוחות משותפים עם הנאמנים- את הבראת התיאטרון הלאומי הבימה"

נעם סמל מסר "אני כרגע מחכה ואכבד כל החלטה של נשיא בית המשפט המחוזי מר איתן אורנשטיין".

לפני שבועיים שלל נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, את סמכויות ההנהלה המכהנת של תיאטרון הבימה, בראשותה של אודליה פרידמן, עקב חובות אליו נקלע התיאטרון בגובה של למעלה מ-75 מיליון שקל. לתיאטרון מונו שני הנאמנים הזמניים בתקווה שיוכלו למנוע את פירוקו.

בין נימוקיו של אורנשטיין להחלטה "הבימה היא חברה מדממת, חדלת פירעון הן מהבחינה המאזנית והן מהבחינה התזרימית. חובותיה נאמדים בעשרות מיליוני שקלים, מעל ל־75 מיליון שקל לעמדת המדינה, ולמצער 45 מיליון שקל לעמדת החברה עצמה. לכן, גם אם החברה נמצאת לגישתה בגבול רווחיות תפעולית, אין ביכולתה לשרת את חובותיה וזאת גם בהינתן משאביה המועטים. החברה לא שילמה שכר למאות עובדים, לחלקם מאז חודש ספטמבר האחרון , לרבות ניכויים והפרשות. היא חייבת כספים לבנקים, למדינה, לספקים, לנותני שירותים, ופיזרה צ’קים שאין להם כיסוי”.

מרכז פעילות שח"ם אורי רשטיק אמר "שח"ם מברך את נעם סמל על קבלת המינוי מהנאמנים וקורא לבית המשפט לאשר את בקשת הנאמנים בנושא. לשח"ם ולשחקנים יש שיתוף פעולה ארוך שנים עם נעם ואנו נמשיך בשיתוף פעולה זה לצורך הצלת התיאטרון, שיקומו ושגשוגו. במקביל אנו ממשיכים לפעול למיצוי זכויות שחקני הבימה ונפעל בכל הכלים הנדרשים לכך".

לציין כי בדו”ח מבקר המדינה מ־2016, מתח יוסף שפירא ביקורת על התיאטרון והתנהלותו בראשותה של פרידמן. מהדו”ח עלה כי הנהלת התיאטרון לא עמדה במימוש היעדים שנקבעו בהסכמי ההבראה כתנאי להזרמת עשרות מיליוני שקלים. תמוה מדוע איש מאנשי משרד התרבות או האוצר לא טרח עד היום, שלוש שנים מיום פרסום הדו"ח, לעשות בדק בית מעמיק על מצבו של התיאטרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות