אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
WalkMe גייסה 90 מיליון דולר במסגרת סבב G

WalkMe גייסה 90 מיליון דולר במסגרת סבב G

החברה מפתחת טכנולוגיית ניווט בתוך אתרים או אפליקציות. הגיוס הנוכחי הובל בידי קרן Vitruvian Partners ובהשתתפות קרן אינסייט; סך הגיוסים שלה מגיע לכ-307 מיליון דולר

09.12.2019, 16:22 | הגר רבט
WalkMe הישראלית הודיעה היום (ב') על גיוס של 90 מיליון דולר במסגרת סבב G. הגיוס מתבצע בהובלת קרן Vitruvian Partners ובהשתתפות קרן אינסייט שהשקיעה בה בעבר. סך הגיוסים של החברה כולל זה הנוכחי מגיע ל-307 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

באוגוסט 2018 גייסה החברה 40 מיליון דולר לפי הערכת שווי של מיליארד דולר ובכך זכתה להיחשב כיוניקורן (חברה שהערכת שווי השוק שלה יותר ממיליארד דולר). עד כה היא גייסה 200 מיליון דולר בראשות קרן ההשקעות אינסייט ומשקיעים נוספים דוגמת קרן Mangrove, גרינספרינג, פלינט, ג'מיני וגיזה.

רפי סווירי מייסד משותף ונשיא WalkMe, צילום: צביקה טישלר רפי סווירי מייסד משותף ונשיא WalkMe | צילום: צביקה טישלר רפי סווירי מייסד משותף ונשיא WalkMe, צילום: צביקה טישלר

WalkMe הוקמה ב־2011 על ידי רפאל סווירי (שמכהן כנשיא), דן עדיקא (המנכ"ל) ואייל כהן (שעזב), ומפתחת פלטפורמה שניתן להטמיע באתר או אפליקציה, ומספקת סט של מכוונים ויזואליים כדי להדריך את המשתמש, בדומה ל־GPS שמספק הכוונה עד להגעה ליעד המבוקש.

מהחברה נמסר כי היא כמעט הכפילה את הערכת השווי שלה בשנה האחרונה: ברבעון השני של 2019 חצתה את רף 100 מיליון הדולר בהכנסות שנתיות חוזרות (ARR). יש לה מעל ל-2,000 לקוחות, כאשר מספר הלקוחות החדשים שלה גדל ב-100% בין הרבעון השלישי של 2018 לרבעון השלישי של 2019.

"לא היינו צריכים גיוס גדול כל כך" אומר לכלכליסט רפאל סווירי, מייסד משותף ומנכ"ל החברה. "התחלנו לשקול סבב בגלל שיש היום הרבה מאוד אי ודאות בשווקים ואנחנו הולכים לקראת בחירות בארה"ב, אז החלטנו לגייס כדי שיהיה לנו. הגיוס לא ישפיע על התוכניות ל-2020 אבל הוא נותן לנו אורך רוח משמעותי במידה והשוק להנפקות ייסגר או שנחליט לגדול מהר יותר והשוק לחברות פרטיות יהיה פחות טוב. בכלל, תכננו לגייס 70, אבל בגלל הזכויות של המשקיעים הנוכחיים היינו צריכים להגדיל מעט את הסבב".

סווירי ציין גם שהסבב הנוכחי לא כלל מרכיב של סקונדרי והופנה כולו לחברה. הוא הוסיף שהחברה חזרה לצמיחה מהירה בשנה האחרונה: "זה מראה שינוי בתפיסת הלקוחות שראו בחברה פתרון קצה והיום מסתכלים עליה כחברה שנותנת פתרון אסטרטגי ועוזרת להם למקסם את ההשקעה שעשו בטכנולוגיה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות