אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רגולטור היציבות הפיננסית העולמית יכריח את ענקיות הטכנולוגיה לשתף מידע פיננסי צילום: בלומברג

רגולטור היציבות הפיננסית העולמית יכריח את ענקיות הטכנולוגיה לשתף מידע פיננסי

ה-FSB פרסם דו''ח בו הוא קורא לפקוח עיניים על הכניסה של עליבאבא, גוגל ופייסבוק ודומותיהן לתחום השירותים הפיננסיים. החשש הוא שענקיות הטכנולוגיה ישתמשו במידע הפרטי על הלקוחות כדי למנוע תחרות מצד הבנקים וחברות הפינטק

09.12.2019, 18:10 | שירות כלכליסט
גוגל, עליבאבא וחברות "ביג טק" נוספות עלולות להידרש לשתף מידע לגבי לקוחות של השירותים הפיננסיים שלהן עם בנקים וחברות טכנולוגיה פיננסית, זאת במטרה למנוע תחרות לא הוגנת. על פי דיווח של סוכנות רויטרס, דירקטוריון היציבות הפיננסית (FSB) קרא בדו''ח שפרסם אתמול (א') "לפקוח עיניים" בכל הקשור למעבר של ענקיות הטכנולוגיה לתחום השירותים הפיננסיים. מה שעשוי, לדבריו, לערער את היכולת של בנקים להפיק הון באמצעות רווחים מוחזקים (retained profits).

קראו עוד בכלכליסט

בעוד תכניתה של פייסבוק להשיק את המטבע הקריפטוגרפי שלה, "ליברה", עומדת בפני בחינה של הרשויות, ב-FSB גורסים שהזרועות, המתארכות והולכות, של חברות הטכנולוגיה הגדולות מאתגרות את היציבות הפיננסית, התחרות ופרטיות המידע.

עליפיי ואנט פייננשל הפכו לשירות בנקאות אלטרנטיבי בסין עליפיי ואנט פייננשל הפכו לשירות בנקאות אלטרנטיבי בסין עליפיי ואנט פייננשל הפכו לשירות בנקאות אלטרנטיבי בסין

עם זאת חברות הטכנולוגיה כגון עליבאבא, טנסנט וביידו כבר הביאו בסין להנגשה של השירותים הפיננסיים לאוכלוסיות שונות, כך אמר ה-FSB – שבראשו עומד מושל הבנק הפדרלי האמריקאי רנדל קווארלס - בדוח שפרסם. לדברי הארגון שחקנים כגון מיקרוסופט, אמזון, איביי, ביידו, אפל, פייסבוק וטנסנט, מחזיקים מסדי נתונים ענקיים, בעוד חלקם מציעים שירותים כמו ניהול נכסים, תשלומים והלוואות.

חברות רבות כמו אמזון, פייסבוק, איביי, עליפיי וגוגל, רכשו רשיונות הקשורים לשירותי תשלומים במדינות האיחוד האירופי למרות שנפח הפעילות שלהן בתחום הזה עדיין אינו גדול. בנקים באירופה וברחבי העולם כבר נדרשים לחלוק מידע משתמשים עם חברות "פינטק" צד שלישי, שרוצות להציע שירותי תשלומים מתחרים, וזה עשוי להיות גם המצב עבור ענקיות הטכנולוגיה, לדברי ה-FSB.

"יכולתן של חברות הטכנולוגיה למנף מידע משתמשים מעלה את השאלה האם – ועד כמה – הרשויות יכולות לשקול את הפוטנציאל לקדם את ניידות המידע בין השחקנים השונים המעורבים באספקת שירותים פיננסיים," כך ה-FSB. "פעולה ברוח זו עשויה לעודד תחרות ולעזור להבטיח תחרות הוגנת בין משתתפות השוק."

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות