אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רשות התחרות לא תערער על מיזוג הבנקים מזרחי טפחות ואגוד צילום: אוהד צויגנברג

רשות התחרות לא תערער על מיזוג הבנקים מזרחי טפחות ואגוד

לאחר דיון פנימי שנערך ברשות הוחלט שלא להגיש ערעור על החלטת בית הדין להגבלים עסקיים; אתמול פרסם בית הדין את פסק הדין המלא שהכשיר את המיזוג, בניגוד לעמדת הרשות כי חששה שהדבר יפגע בתחרות; לדעת השופט, בנק אגוד אינו יוצר תחרות; אגוד מטפס ב-7.8% ומזרחי מוחק 1.7%

10.12.2019, 10:24 | גולן חזני

רשות התחרות הודיעה היום (ג') כי לא תערער על החלטת בית הדין בנוגע למיזוג מזרחי טפחות ובנק אגוד: לפני כשבועיים קיבל בית הדין לתחרות את ערעורי בנק מזרחי, בנק אגוד ובעלי השליטה בבנק אגוד על החלטת הממונה להתנגד למיזוג בניהם.

קראו עוד בכלכליסט

היום (ג') הודיעה הממונה על רשות התחרות לצדדים למיזוג כי לאחר דיון פנימי שנערך ברשות הוחלט שלא להגיש ערעור על החלטת בית הדין להגבלים עסקיים. הרשות עומדת בקשר עם הצדדים בנוגע לסוגיות שבית הדין החזיר לפתחה: בהם, אשראי בתחום היהלומים ונושא הלימות ההון.

בנק מזרחי טפחות ובנק אגוד, צילום: אוהד צויגנברג בנק מזרחי טפחות ובנק אגוד | צילום: אוהד צויגנברג בנק מזרחי טפחות ובנק אגוד, צילום: אוהד צויגנברג

בית הדין להגבלים עסקיים פרסם כבר אתמול את פסק הדין המלא, בן 70 עמודים מנומקים, שהכשיר את המיזוג בין בנק מזרחי לבנק אגוד, וזאת בניגוד לעמדת רשות התחרות שפסלה את המיזוג מחשש לפגיעה בתחרות. בפסק הדין מסכים השופט עודד שחם כי המערכת הבנקאית אינה תחרותית, ולאחר ניתוח מעמיק הוא לא מוצא שאגוד דווקא הוא בנק שיוצר תחרות במערכת הבנקאית.

השופט שומט את הקרקע מתחת לטיעון המרכזי של רשות התחרות לפסילת המיזוג, טיעון שלפיו בנק אגוד הוא בין הבודדים שיש לו אינטרס להציע הצעת ערך כספית אמיתית ללקוחות — בדמות החשבון ההפוך שלו. השופט מסביר מדוע ההטבות של חשבון הפוך אינן באמת מחוללות תחרות ייחודית וקובע כי אין תשתית ראייתית לטענת רשות התחרות שאגוד הוא מתחרה אגרסיבי בזירת המחיר. הוא גם קובע כי בערוץ הישיר מדובר בבנק היקר במערכת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות7 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
חסמו את בצלאל, טירפדו הצעת רכישה מעולה, גרמו לנזק בלתי הפיך לצרכנים
ישראל ידעה ימים טובים יותר מהכאוס המטורף שמתרחש בישראל בשנת בשנים האחרונות. כל מעורבי המיזוג טירפדו את הצעת הרכישה של בצלאל. הידוע בכושר ביצוע איכותי כמחולל תחרות כפי שעושה זאת היום בשוק התקשורת. הלפרין משחקת משחק כפול, הנהלת אגוד חוטאת לתפקידה, יו"ר וועד העובדים שותק. שוק הבנקאות בנוי כקרטל, ולקוחות הבנקים שבויים. מה צריך לקרות כדי שתהיה בישראל תחרות? איך מעז השופט לשים חותמת להמשך הקרטל, תחת מצגי שווא של הערכות שווי מזויפות, תחת מצגי שווא של טיעוני סרק מצד עורכי הדין המעורבים בתהליך, ותחת הלגיטימציה הפסולה שמהולה בצביעות השייכת להלפרין מהרשות להפקרות תחרות.
טירוף מערכות והכשרת השרץ  |  10.12.19
לכל התגובות