אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"לית טד בייקר התפטרה בעקבות המשבר בחברה צילום: רויטרס

מנכ"לית טד בייקר התפטרה בעקבות המשבר בחברה

קמעונאית האופנה הלונדונית בצרות - החברה פרסמה אזהרת רווח, והשהתה את חלוקת הדיבידנד; את המנכ"לית והיו"ר המתפטרת לינדזי פייג' תחליף באופן זמני מנהלת הכספים רייצ'ל אוסבורן; בחברה אמרו שהמסחר בנובמבר ובמהלך תקופת בלק פריידי היה גרוע מהצפוי, והתנאים הקשים אף ימשכו

10.12.2019, 14:00 | שירות כלכליסט
המשבר בטד בייקר מעמיק: מניית אופנת היוקרה צונחת בבורסת לונדון לשפל של 52 שבועות, אחרי שהחברה הבריטית דיווחה שהמנכ"לית והיו"ר לינדזי פייג' התפטרה מתפקידה, וכן פירסמה אזהרת רווח נוספת והשהתה את חלוקת הדיבידנד.

קראו עוד בכלכליסט

לפני כשבוע פירסמה טד בייקר אזהרת רווח בשל ירידת ערך צפויה של המלאי. הקמעונאית העריכה אז השפעה של בין 20 ל-25 מיליון פאונד על השווי. כעת צופה החברה שהרווח השנתי לפני מסים יהיה 5 מיליון פאונד "עם פוטנציאל לעד 10 מיליון דולר, תלוי במסחר בתקופת חג המולד ובסקירת סוף השנה", בשנה שעברה רשמה טד בייקר רווח שנתי לפני מס של 50.9 מיליון פאונד. מתחילת השנה איבדה טד בייקר כבר כ-75% מערכה - מה משאיר את החברה בשווי של 197 מיליון דולר. סמנכ"לית הכספים רייצ'ל אוסבורן, שמונתה לאחרונה, תחליף את פייג' באופן זמני.

סניף טד בייקר בלונדון, צילום: רויטרס סניף טד בייקר בלונדון | צילום: רויטרס סניף טד בייקר בלונדון, צילום: רויטרס

מנכ"לית החברה, לינדסי פייג, הוחלפה בינתיים על ידי מנהלת הכספים רייצ'ל אוסבורן, אחרי שהאחרונה הואשמה במשטר של 'חיבוקים בכפייה' והטרדות. יושב ראש הדירקטוריון, דיויד ברנשטיין, עזב גם הוא והוחלף על ידי שרון ביילי, מנהלת עצמאית.

באזהרת הרווח השלילית השנה, הקמעונאית חזתה רווח שנתי לפני מיסים של 5 מיליון יורו, "עם פוטנציאל תוצאה של קצת יותר מ-10 מיליון יורו בהתאם למסחר בחג המולד ולנתוני סוף השנה", כך פרסמה החברה. בשנה שעברה עמד הרווח לפני מס על 50.9 מיליון יורו. החברה האשימה את הוזלת המחירים חסרת התקדים בחנויות שפגעו בשולי הרווח שלה.

בחברה אמרו שהמסחר בנובמבר ובמהלך תקופת בלק פריידי היה גרוע מהצפוי, והתנאים הקשים ימשכו. המכירות הקמעונאיות ירדו ב-5.5% בין ה-11 לאוגוסט ל-7 בדצמבר, בזמן שהמכירות בסיטונאות עלו ב-0.6%, מה שמסתכם לירידה כוללת בהכנסות של 3.9%. הקמעונאית, לה 560 חנויות וזיכיונות מסביב לעולם, כולל 99 בבריטניה, שכרה יועץ פרטי למטרת ניהול בחינה של היעילות התפעולית שלה, הוצאות, ומודלים עסקיים. בחינה נפרדת הנוגעת לנכסיה החלה באוקטובר.

העדכון מגיע כשבוע לאחר שהחברה הודתה כי הערכת השווי שעשתה למניותיה הייתה מוגזמת ומינתה חברת עורכי דין לניהול בחינה של העניין.

מהחברה נמסר: "12 החודשים האחרונים היו ללא ספק מהמאתגרים ביותר בהיסטוריה של החברה. אנחנו נוקטים בכל הפעולות המיידיות הנדרשות בכדי לטפל בביצועים הלוקים בחסר ובכדי לשפר את היעילות בכל חלקיה של הקבוצה".

אנליסט הקמעונאות, ניק באב, אמר כי מחזיקי המניות יכולים להתנחם במעט בעובדה שאוסבורן, שהצטרפה לחברה כמנהלת כספים ראשית בספטמבר וחשפה את הטעויות ברשימת המלאי, מונתה בינתיים למנכ"לית. לדבריו, "אם מייסד החברה, ריי קלווין, ציפה לחדשות רעות נוספות לפני השקת תוכנית החילוץ המצופה שלו אז הוא היה חכם (על אף ההפסד העצום של שספג בהחזקותיו), אך שוק המניות לא הביע בכך אמון בתקופה הזאת של החגים כשהמסחר החל בשמונה בבוקר".

מהחברה נמסר כי פייג', עבדה 22 שנים ולצידו של קלווין שיחקה תפקיד מרכזי בהפיכתה למותג הנוכח ב-50 מדינות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות