אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הח"כים יוצאים לפגרה אבל שכרם יזנק ב-3.4% בינואר צילום: תומי הרפז

הח"כים יוצאים לפגרה אבל שכרם יזנק ב-3.4% בינואר

כחול לבן הובילה החלטה לוויתור חברי הכנסת של הסיעה על העידכון בשכר, עד להקמתה של הממשלה החדשה; ח"כ סתיו שפיר פנתה ליולי אדלשטיין בדרישה להקים את ועדות כנסת, כדי לפקח על עבודת הממשלה

10.12.2019, 14:33 | צבי זרחיה

חברי הכנסת ה-22 צפויים לצאת מחר (ד') לפגרת הבחירות, אבל הדבר לא מונע את העלאת שכרם בשיעור מוערך של כ-3%-3.5% במשכורת חודש ינואר 2020.

קראו עוד בכלכליסט

כפי שפורסם בכלכליסט שכר ח"כ עומד כיום על 44,019 שקל ברוטו בחודש והוא צפוי להתעדכן בכ-1,320 שקל ל-45,339 שקל.

שכרם של חברי הכנסת צמוד לשכר הממוצע במשק, והוא מתעדכן אחת לשנה במשכורת ינואר, בהתאם לשיעור עלייתו של השכר הממוצע במשק בשנה החולפת. בינואר 2019 עודכן שכרם של הח"כים ב-3.4%. הכנסת נמצאת בפגרת בחירות מדצמבר 2018, למעט חודש דיונים במאי 2019 וכן מסוף אוקטובר עד ה-11 בדצמבר 2019. שכרם של הנשיא, רה"מ, השרים, סגניהם והשופטים יתעדכן אף הוא בינואר בהתאם לעליית השכר הממוצע במשק.

ח"כ אבי ניסנקורן , יו"ר סיעת כחול לבן, צילום: יובל חן ח"כ אבי ניסנקורן , יו"ר סיעת כחול לבן | צילום: יובל חן ח"כ אבי ניסנקורן , יו"ר סיעת כחול לבן, צילום: יובל חן

הח"כים בכחול לבן מקפיאים את התוספת

יו"ר סיעת כחול לבן, ח"כ אבי ניסנקורן, הוביל אתמול (ב') החלטה של הסיעה להקפאת העדכון בשכר מתחילת 2020 עד להקמתה של ממשלה חדשה, ככל הנראה רק בחודש יוני 2020.

"אנחנו מאוד רוצים למנוע את הבחירות המיותרות האלה ולהתחיל לעבוד במלוא הכוח למען אזרחי ישראל. בסיטואציה הקיימת, החלטנו כל חברי הסיעה שאם ניאלץ לצאת לבחירות, אין הצדקה לקבל תוספת שכר בתקופה שבה הכנסת בפגרה", אמר ניסנקורן.

יצויין שחברי הכנסת יכולים להודיע לחשב הכנסת על ויתורם של עדכון השכר השנתי.

שפיר: "להקים את ועדות הכנסת גם בפגרת הבחירות"

ח"כ סתיו שפיר (המחנה הדמוקרטי) שיגרה היום מכתב אל יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ואל היועץ המשפטי של הכנסת איל ינון שבו דרשה להקים את ועדות הכנסת, חרף היציאה לפגרת הבחירות, על מנת שיפקחו על עבודת הממשלה.

ח"כ סתיו שפיר ח"כ סתיו שפיר ח"כ סתיו שפיר

שפיר כתבה כי "ב-26 בדצמבר 2018 עבר במליאת הכנסת החוק לפיזור הכנסת ה-20. מאז, במשך תקופה של כמעט שנה שלמה, הכנסת למעשה אינה פעילה. אין חקיקה, אין דיוני שגרתיים במליאת הכנסת, וחשוב מכל - ועדות הכנסת שובתות באופן מוחלט. לבד מוועדת החוץ והבטחון ו-וועדת הכספים - אין כל פעילות בוועדות. משמעות הדבר חמורה מאין כמוה; מזה שנה, ולתקופה שאף תעלה על שנה, מתנהלות כל מערכות המדינה ללא שום פיקוח פרלמנטרי. אפילו ועדות שעסקו בפיקוח בלבד ולא בחקיקה - כמו ועדת השקיפות שעמדתי בראשה - נדרשו על ידי הממשלה להפסיק לחלוטין את עבודתן וזאת ללא כל הסבר, ובתקופה שבה פיקוח על ממשלת המעבר, כששני הצדדים מתקשים להרכיב קואליציה - נדרש יותר מתמיד".

"האמון שהציבור נותן בנו והתמורה שאנחנו מקבלים עבור העבודה שאנו מבצעים אינם מובנים מאליהם, ואסור שיהיו מובנים מאליהם. הם יעמדו לנו אך ורק אם נעמוד על חובתנו לבצע את תפקידנו, בייחוד ברגעי מבחן כאלה".

"פנייתי לפנים משורת הדין, בדרישה להחזיר לפעילות מיידית את עבודת כל ועדות הכנסת בתחום הפיקוח בלבד - לכל הפחות בנושאים שאינם שנויים במחלוקת פוליטית, ובהיעדר פתרון אחר - במתכונת שבה פעלו הוועדות הללו בכנסת ה-20. זאת הדרך היחידה לאפשר לכל מאה ועשרים חברי הכנסת למלא את תפקידם. עוד אני פונה בבקשה כי אם לא יימצא פתרון שיאפשר לחברי הכנסת לשוב לתפקד כזרוע מפקחת - יש להקפיא את העלאת השכר הקבועה בחוק עבור כלל חברי הכנסת".

יצוין, כי חברי הכנסת יכולים להודיע לחשב הכנסת על ויתורם של עדכון השכר השנתי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות