אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הותר לפרסום: נוחי דנקנר הועבר לכלא אחר בשל חקירה נגדו צילום: אוהד צויגנברג

הותר לפרסום: נוחי דנקנר הועבר לכלא אחר בשל חקירה נגדו

איש העסקים, המרצה מאסר בגין הרצת מניות, הועבר בשבוע שעבר מכלא מעשיהו לכלא ניצן. בעקבות חקירתו במשטרה עוכב הטיפול בבקשת החנינה שלו

10.12.2019, 16:06 | אלי סניור וגולן חזני
בית משפט השלום בראשל"צ התיר היום (ג') לפרסום כי נוחי דנקנר, המרצה מאסר בגין הרצת מניות, נחקר לאחרונה במשטרה בשל חקירה שנפתחה נגדו. על תוכן החקירה הוטל צו איסור פרסום.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר הועבר דנקנר מכלא מעשיהו לכלא ניצן. במקביל נמסר כי בית הנשיא מנהל בדיקה בעניינו של דנקנר, שמעכבת את ההחלטה בעניין החנינה שלו.

נוחי דנקנר , צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר | צילום: אוראל כהן נוחי דנקנר , צילום: אוראל כהן

דנקנר קיווה להשתחרר השבוע מהכלא, ולדברי גורמים בסביבתו אף קיבל אינדיקציות כי הנשיא ראובן ריבלין יחתום על אישור בקשת החנינה שלו מסיבות בריאותיות. ההעברה שלו לכלא שמור והחקירה שלו, היכתה אותו ואת בני משפחתו בהלם.

דנקנר, שנידון לשלוש שנות מאסר בעקבות הרשעתו בהרצת מניות, הגיש בקשת חנינה שאותה נימק במצב בריאותו הלקוי. במערכת אכיפת החוק אמרו כי הסוגייה שבעטיה נרשמה ההתפתחות האחרונה עדיין בבדיקה, וכלל לא ברור אם תהיה לה משמעות בהמשך. בבית הנשיא טענו כי גם אם בקשת החנינה כבר נחתמה על ידי שר המשפטים אמיר אוחנה, הדבר לא הגיע אליהם.

נוחי דנקנר עמד בעבר בראש קונצרן איי.די.בי והיה אחד האנשים החזקים ביותר במשק הישראלי. בין היתר שלט באמצעות הקונצרן ברשת המזון שופרסל, בחברת הסלולר סלקום ובחברת התעופה ישראייר.

באוקטובר 2018 החל לרצות את עונשו בכלא מעשיהו ברמלה בגין הרצת מניות. הוא שוכן באגף 10 שנבנה בשעתו לקראת כניסתו לכלא של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. בהמשך ריצו בו את עונשיהם האסירים המפורסמים ביותר, בהם הנשיא לשעבר משה קצב, הרב הראשי יונה מצגר והזמר קובי פרץ.

דנקנר נכנס לכלא אחרי שבית המשפט העליון דחה את ערעורו והחמיר את עונשו משנתיים לשלוש. שופטי העליון אימצו את הכרעת בית המשפט המחוזי כי דנקנר אשם מעבר לספק סביר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות