אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איסתא נכנסת לשוק בתי המלון בניו יורק עם היזם גל סלע צילום: אביגיל עוזי

איסתא נכנסת לשוק בתי המלון בניו יורק עם היזם גל סלע

חברת התיירות מדווחת על רכישת שני מלונות בהשקעה משותפת עם סלע של כ-41 מיליון דולר; שמעון סיבוני, מנכ"ל איסתא נכסים: "אנו רואים בעסקה מנוע צמיחה חשוב עבור החברה"

10.12.2019, 21:55 | אורי גלאור

חברת התיירות איסתא דיווחה היום (ג') על עסקה אסטרטגית חדשה במסגרתה תחזיק במחצית משני בתי מלון בניו יורק, יחד עם היזם הישראלי גל סלע, וזאת בהיקף של כ-41 מיליון דולר. תמורת הרכישה תשלם איסתא כ-20.5 מיליון דולר ותחזיק במלונות יחד עם סלע בחלקים שווים. באיסתא מציינים כי כל אחד מהמלונות צפוי להניב דמי שכירות בסיסיים של כ-7% מהעלות הכוללת של המלון, זאת בתוספת דמי שכירות הנגזרים ממחזור ההכנסות השנתי לפי מדרגות.

קראו עוד בכלכליסט

עסקה זו, שתושלם להערכת החברה בתוך 30 ימים, מהווה מימוש האסטרטגיה העסקית שלה בתחום הנדל"ן ומהווה מנוע צמיחה נוסף לקבוצה. המלון הראשון שנרכש, כולל 76 חדרים, ומצוי בשלבי סיום כשפתיחתו צפויה בתחילת הרבעון השני של 2020. המלון השני שנרכש הוא מלון פעיל הכולל 68 חדרים. הקרבה בין המלונות תאפשר רווחיות תפעולית גבוהה יותר. הרכישה תמומן ממקורותיה העצמיים של איסתא

את שני בתי המלון תנהל חברת הניהול של סלע. לקבוצת סלע ניסיון נדל"ני של למעלה מ-20 שנה בעיר ניו יורק.

בשלב ראשון, התוכנית העסקית של איסתא היא להגיע להחזקה בהיקף של 15-30 בתי מלון (כולל 9 בתי המלון הקיימים של החברה בחו"ל), בהיקף של למעלה מ-3,000 חדרים ובהשקעה כוללת של למעלה מ-200 מיליון דולר.

גל סלע, צילום: יח"צ גל סלע | צילום: יח"צ גל סלע, צילום: יח"צ

הפעילות המלונאית של איסתא כוללת בתי מלון בשיתוף עם קבוצת פתאל ביוון, בקפריסין ובפורטוגל (חלקם פעילים וחלקם בשלבי הקמה שונים) לצד פעילות בתי מלון בישראל, ביניהם "כרמים", "נפטון" אילת, "פאבליקה" בהרצליה ובתי מלון שהחברה בונה בתל אביב ובאילת.

שמעון סיבוני, מנכ"ל איסתא נכסים: "האסטרטגיה של איסתא בתחום הנדל"ן כוללת פיתוח פלטפורמות מתמחות, יחד עם שותפים בארץ ובעולם. בשנים האחרונות הקמנו עם קבוצת פתאל, באגן הים התיכון תשתית מלונאית משמעותית ומניבה, בעלת סינרגיה ברורה לפעילות התיירות של איסתא. כעת אנו בונים תשתית דומה בעיר ניו יורק, יעד התיירות המוביל של הקהל הישראלי, יחד עם סלע, מהיזמים הבולטים והטובים ביותר בעיר ניו יורק. אנו רואים בעסקה מנוע צמיחה חשוב עבור החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות