אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בקרוב: בית חולים פרטי בבאר־שבע

בלעדי

בקרוב: בית חולים פרטי בבאר־שבע

רשת נארא-מדיקה, שבבעלות צביקה בארינבוים, מאוחדת ועכשיו גם הפניקס – תקים בעיר בית חולים בחצי מיליארד שקל, לצד סורוקה ובית החולים הממשלתי החדש המתוכנן. יספק גם ניתוחים באשפוז יום ללקוחות כללית ומאוחדת

11.12.2019, 08:29 | נווית זומר
באר־שבע הופכת למעצמה בתחום הבריאות: לצד סורוקה ובית החולים הממשלתי החדש המתוכנן, יוקם בה בית חולים פרטי על ידי צביקה בארינבוים, מבעלי רשת המרכזים הרפואיים נארא-מדיקה.

קראו עוד בכלכליסט

עוד נודע כי חברת הביטוח הפניקס נכנסה לאחרונה כשותפה במדיקה (10%) עם אופציה להגדלה, תמורת 45 מיליון שקל. בעבר פורסם כי הפניקס תיכנס לשותפות של 20% בחברה, אך העסקה לא יצאה בזמנו לפועל.

צביקה בארינבוים על רקע מדיקה ברמת החייל צביקה בארינבוים על רקע מדיקה ברמת החייל צביקה בארינבוים על רקע מדיקה ברמת החייל

בית החולים יכלול 15 אלף מ"ר, ויוקם בהשקעה של 400־500 מיליון שקל. זו בשורה לתושבי הנגב, בעלי ביטוחי בריאות פרטיים שכיום לא יכולים לבצע ניתוחים פרטיים בעיר, ולשאר התושבים שסובלים מתורים ארוכים לניתוחים: מדיקה באר־שבע, שתפעיל 11 חדרי ניתוח, התחייבה תמורת רישיון משרד הבריאות לתת גם שירות ציבורי, בהצגת טופס 17, ללקוחות כללית ומאוחדת. אלה יוכלו לבצע במקום ניתוחים באשפוז יום, כמו קטרקט או כפתורים באוזניים.

לצד בארינבוים והפניקס, שותפים בחברה גם קופת חולים מאוחדת (40%) ושותפים נוספים. הרשת מפעילה כיום בתי חולים פרטיים ומרכזים רפואיים בעפולה, ברמת החייל בתל־אביב ובחיפה (בית החולים אלישע).

בארינבוים אישר את הידיעה ואמר כי בית החולים בבאר־שבע צפוי להיפתח ב־2022, וכי כעת נמצאת החברה בשלבים סופיים של בחירת מתחם בעיר להקמתו.

לפני שלושה חודשים מונה למדיקה מנכ"ל חדש, פנחס (פינו) צרויה, שניהל בעבר את אסותא ואת חברת הקנאביס בטר, והחליף את פרופ' אהוד דוידסון, שעבר לנהל את הכללית. יו"ר מדיקה הוא אייל גבאי, לשעבר מנכ"ל משרד רה"מ ויו"ר מאוחדת.

בארינבוים נכנס לתחום הרפואה הפרטית ב־2015, כשקנה את ביה"ח הפרטי נארא ברמת־גן – שבהמשך עבר לרמת החייל – ב־80 מיליון שקל. הוא הימר על הצורך הגובר ברפואה פרטית, לאור מצב מערכת הבריאות הציבורית, והריבוי של ביטוחי בריאות המאפשרים לבצע ניתוחים פרטיים.

לפני שבוע אישרה המועצה הארצית לתכנון ובנייה תוספת לשטח הפיתוח של באר־שבע, כדי לאפשר את הקמת בית החולים על שם פרס. בית החולים החדש יכלול בסופו של דבר 1,900 מיטות ובית ספר לרפואה, וייבנה בכמה פעימות. אחרי אישור התוכנית, משרד הבריאות יפרסם מכרז לבניית בית חולים ציבורי בן כ־500 מיטות, בעלות משוערת של 5.1 מיליארד שקל – חלקה מתקציב המדינה, וחלקה במימון הגוף שיזכה במכרז. בעתיד תתאפשר הרחבה משמעותית של בית החולים. לפי הערכה, התוכנית כולה תושלם תוך 15־20 שנה.

התוכנית תוקם על כ־1,400 דונם בין תל שבע לבאר־שבע, מזרחית למחלף שרה (המפגש בין כבישים 40 ו־25). בית החולים יכלול 400 אלף מ"ר שטח בנוי, כולל בניין בן 10 קומות ועוד מבנים בני 5־8 קומות. כן יוקמו בצמוד מבני שירותים תומכים, כמו מלונאות, מסחר ולוגיסטיקה, ובנוסף 350 אלף מ"ר שטחי משרד, שיוצעו לחברות פארמה וביוטק. עוד בתוכנית אפשרות לבניית מאות יחידות דיור לסגל רפואי, סטודנטים ודיור מוגן.

המתחם אמור להיות נגיש לתחבורה ציבורית: רכבת קלה תגיע מבאר־שבע, ותשרת את 20 אלף האנשים שצפויים לבקר בו מדי יום.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות