אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דלק של תשובה מכרה את כל אחזקותיה בדלק רכב ב-269 מיליון שקל צילום: עמית שעל

דלק של תשובה מכרה את כל אחזקותיה בדלק רכב ב-269 מיליון שקל

מדובר ב-15% מהון המניות של דלק רכב, ולפי החברה המכירה היא לצד שלישי מחוץ לבורסה ותושלם במהלך היום; קב' דלק: "סך הכל קיבלה החברה כתוצאה מהמימוש סכום של מעל ל-400 מיליון שקל וצפויה לרשום רווח כתוצאה מהמכירה כבר ברבעון הרביעי של השנה בסכום של כ-117 מליון שקל"

11.12.2019, 10:42 | ליאור גוטמן ואורי גלאור

קבוצת דלק של יצחק תשובה ממשיכה במסע המימושים שלה בתחומי הפעילות שלא קשורים לאנרגיה, ולפני שעה קלה היא מדווחת שמימשה את יתרת אחזקותיה (14.99%) בחברת דלק רכב, לצד שלישי - מחוץ לבורסה. על פי ההערכות מדובר ב2-3 גופים מוסדיים - אחד מהם הוא אלטשולר שחם. המכירה מגיעה על רקע מימושים של קבוצת דלק תחת האסטרטגיה של מיקוד כחברת אנרגיה ולממש פעילויות אחרות שלה שאינם בתחומי הליבה שלה, כמו גם להקטין את החוב ואת מינוף הקבוצה.

קראו עוד בכלכליסט

דלק טוענת ש"מכירה זו נעשתה לפי שווי של 19.27 שקל למניה, ותמורה במזומן של 269 מיליון שקל", ובהתאם למחיר העסקה שביצעה הקבוצה לפני מספר ימים לגיל אגמון. האחרון רכש כ-7.5% מהון המניות של דלק רכב לפי אותו שווי מניה ובתמורה ל-135 מיליון שקל.

יצחק תשובה, צילום: עמית שעל יצחק תשובה | צילום: עמית שעל יצחק תשובה, צילום: עמית שעל

"סך הכל קיבלה החברה כתוצאה מהמימוש סכום של 404 מיליון שקל וצפויה לרשום רווח כתוצאה מהמכירה כבר ברבעון הרביעי של השנה בסכום של כ-117 מליון שקל", אומרים בדלק, ומסכמים שמכירת אחזקות החברה בדלק רכב מהווה צעד נוסף באסטרטגיה של הקבוצה למקד את פעילותה בתחום האנרגיה בישראל ובחו"ל.

לפני שלושה ימים דווח כי גיל אגמון מרחיב את אחזקותיו בדלק רכב: אגמון, המחזיק כיום במניות הרוב, 37.5%, לצד קבוצת דלק המחזיקה ב-22.5%, רוכש מדלק 7 מיליון מניות נוספות, בסכום כולל של 134.89 מיליון שקל.

אגמון קונה בפועל נתח של 7.5% ממניות דלק רכב, כך שהאחזקה שלו עולה ל-45%, בעוד שזו של קבוצת דלק יורדת ל-15%. העסקה נעשית לפי שווי של 19.27 שקל למניה – פרמיה של 20% על מחיר הבסיס של דלק רכב הבוקר בבורסה, שעמד על 16.06 שקל למניה.

מדו"חות החברה לרבעון השלישי של השנה עולה כי חטיבת ורידיס של דלק רכב צומחת בשיעור חד, שמחפה על השחיקה בפעילות המסורתית ואף דוחף את השורה התחתונה כלפי מעלה בחדות. ההכנסות אמנם ירדו במעט - בשיעור של 1.3% בהשוואה לתקופה המקבילה, בעיקר בשל תוצאות מגזר ייבוא הרכב - אך הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות זינק ב־177% והסתכם ב־94.2 מיליון שקל. ביום פרסום הדו"ח עלתה מניית החברה ב־18%.

תרומתה של ורידיס לרווח התפעולי ברבעון עמדה על כ־46.8 מיליון שקל, זאת, בעוד שבכל החציון הראשון ורידיס תרמה לרווח התפעולי של דלק רכב כ־45.7 מיליון שקל. בנוסף, התחזקות השקל מול מטבעות הייבוא (ין, יורו ודולר) תרמה לשיפור הרווחיות במגזר ייבוא ומכירת כלי רכב ברבעון ב־20.6%. זאת, למרות שחיקה של 4.7% בהכנסות וירידה של 13.4% במספר המכוניות שמכרה החברה ברבעון - 3,518 לעומת 4,063 ברבעון המקביל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות