אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פוקס מאשרת: במו"מ מתקדם למכירת נתח מריטיילורס ללאומי פרטנרס צילום: שוקה כהן

נחשף בכלכליסט

פוקס מאשרת: במו"מ מתקדם למכירת נתח מריטיילורס ללאומי פרטנרס

הבוקר חשף כלכליסט שזרוע ההשקעות הריאליות של בנק לאומי בדרך לרכישת שתי מנות של 10% מהחברה הבת של פוקס, שמפעילה את חנויות נייקי בארץ ובקנדה, ואת המותג Foot Locker בישראל; העסקה תשקף לריטיילורס שווי שוק של 600 מיליון שקל

12.12.2019, 10:59 | שיר רייטר

פוקס אישרה הבוקר (ה') שהיא מנהלת משא ומתן מתקדם לעסקה שבה תרכוש לאומי פרטנרס 10% מריטיילורס לפי שווי של 600 מיליון שקל, וכן תקבל אופציה לרכישת 10% נוספים ב-2024 לפי שווי של לא פחות מ-750 מיליון שקל ולא יותר מ-1.05 מיליארד שקל. קבוצת האופנה שבשליטת הראל ויזל פירסמה את הדיווח "בהמשך לפרסום הבוקר בעיתונות".

קראו עוד בכלכליסט

הבוקר חשף כלכליסט כי לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות הריאליות של בנק לאומי, במשא ומתן מתקדם להשקעה של כ־150 מיליון שקל ברכישת 20% ממניות ריטיילורס, החברה הבת של פוקס, שמפעילה את רשת חנויות נייקי בארץ ובקנדה, ואת המותג Foot Locker בישראל. פוקס מחזיקה ב-90% מריטיילורס ושנידמן אחזקות מחזיקים ב-10% הנותרים.

חנות פוט לוקר בראשון לציון, צילום: שוקה כהן חנות פוט לוקר בראשון לציון | צילום: שוקה כהן חנות פוט לוקר בראשון לציון, צילום: שוקה כהן

המגעים מתקיימים זה כמה שבועות, בקצב מהיר יחסית, והצדדים קרובים לחתימה על הסכם שבמסגרתו תרכוש לאומי פרטנרס את המניות בשתי מנות של 10% כל אחת. פוקס כולה נסחרת בשווי של 1.8 מיליארד שקל, לאחר שמתחילת 2019 רשמה עלייה של 68% בשווייה בבורסת ת"א.

פוקס נכנסה לתחום אופנת הספורט בנובמבר 2014 וסימנה אותו כאחד ממנועי הצמיחה העיקריים שלה. היא מחזיקה בזיכיון להקמת רשת חנויות של נייקי בישראל, אך אין לה בלעדיות על המותג. מנגד, אין גוף קמעונאי אחר שיש לו כיום זיכיון למוצרי נייקי.

ריטיילורס מפעילה 22 חנויות נייקי בישראל בהם מועסקים 376 עובדים ו-52 חנויות פוט לוקר (Foot Locker). בקנדה החלה הפעילות של נייקי לפני שנתיים וחצי כשחתמה על הסכם עם נייקי קנדה בו קיבלה רשיון להקים רשת חנויות נייקי בקנדה למשך שבע שנים.

בדוחות השנתיים פורסם כי החברה מעסיקה בקנדה 218 עובדים בשבע חנויות נייקי שהיא מפעילה במדינה. לאחרונה פורסם כי פוקס תקים בקניון בטורונטו חנות נייקי ענקית של 3,000 מ"ר בהשקעה של 12 מיליון דולר שרובם יושקעו בידי הקניון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות