אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תשכחו מקרוזים - צאו לשייט באוניית משא צילום: שאטרסטוק

סודות החופשה

תשכחו מקרוזים - צאו לשייט באוניית משא

עם אוניית משא תוכלו להגיע לכמעט לכל מקום בעולם. אז אם אתם מחפשים חוויה יוצאת דופן בים, בלי אינטרנט ועם מסיבות ברביקיו של הצוות, זו הכתבה בשבילכם

14.12.2019, 08:00 | שירות כלכליסט
משתעממים מקרוזים ומחפשים חוויה מיוחדת בים? קראו את המאמר הזה והחליטו אם מסע באוניית משא מתאים לכם. שייט באוניית משא זוהי בהחלט דרך שונה לנסוע. אז איך הדבר מתאפשר?

קראו עוד בכלכליסט

אתם יכולים להגיע עם אוניית משא כמעט לכל מקום בעולם, ומכל סוג: לטווח קצר וארוך, חצייה של האוקיאנוסים, קרוזים באירופה, אסיה ואוסטרליה ושייט לדרום אמריקה. לכל מקום אליו הן שולחות מטען.

סידני, אוסטרליה. עם אניית משא תגיעו לכל פינה בעולם, צילום: CMA CGM סידני, אוסטרליה. עם אניית משא תגיעו לכל פינה בעולם | צילום: CMA CGM סידני, אוסטרליה. עם אניית משא תגיעו לכל פינה בעולם, צילום: CMA CGM

יש אפשרות להשיג טיסה ולינה במהלך שייט המשא. ההבדל היחיד הוא שכדי להגיע ליעד ממנו אתם רוצים לטוס, עדיף שתתכוננו לבלות בערך יומיים בקרבת הנמל כיוון שאוניות משא אינן מדייקות בזמנים כמו ספינות נוסעים.

שייט משא שונה בהחלט משייט נוסעים רגיל. זוהי הסיבה שיש לו חוקים משלו. לחברות שונות יש מגבלות ודרישות שונות, והן כוללות:

• ביטוח רפואי כולל פינוי רפואי

• גיל מינימום ומקסימום

• דרכון וויזה תקפים

• אין בידור בספינה

• על הנוסעים להיות במצב רפואי תקין

בטיחות

בטיחות הנוסעים באוניות משא דומה לכל ספינה אחרת, אין לכם מה לדאוג. הספינות עוברות את כל סוגי הביקורת. עדיין יש סיכון של היתקלות בפיראטים במקומות מסוימים, כשספינות גדולות ומהירות מותקפות פחות. ספינות קטנות מתרחקות מאיזורי הסכנה.

תאי נוסעים

שייט משא אין משמעו תנאים ספרטניים. תאי הנוסעים משתנים מאוניה לאוניה, בהתאם לשנת ומקום הייצור שלה. תאי נוסעים מרווחים עם נוף לאוקיינוס הם דבר שכיח. בכמה אוניות תצטרכו להביא אתכם לפחות שני זוגות נעליים - אחד לתא הנוסעים ואחד להליכה בספינה מחוץ לתא. עד כדי כך שומרים שם על תאי הנוסעים שלהם. בתא שי חדר מקלחת, מקרר קטן, מגבות ושירותי ניקיון שבועיים. עם זאת, אין וויי.פיי. לספינות האלה יש מכשירי תקשורת ואינטרנט אבל ברגע שיוצאים לים הפתוח, זה רק אתם והספר שהבאתם.

פינוקים נוספים

כמו שציינו, אין בידור על סיפון אוניית המשא. ועדיין, בחלק מהספינות יש אטרקציות מהנות. בחלקן יש שולחנות ביליארד וסאונות. מסיבות ברביקיו עם הצוות הן גם דבר שכיח. בחלקן יש חדר כושר ובר קטן, ויהיה לכם מספיק אוכל, אותו תאכלו יחד עם הצוות.

ירידות לחוף

יהיו לכם לפחות 12 שעות לשם כך. לפעמים גם יומיים-שלושה, תלוי בלו"ז. אבל אל תצפו למסגרת זמן מסויימת, כי לו"ז של אוניות משא יכול להשתנות מאוד. זמני העזיבה וההגעה ליעדים הסופיים הם בגדר הערכה, ולא יותר. היו גמישים וגלו הבנה.

עלות

מחיר שייט המשא משתנה מאוד ותלוי בחברה, באונייה וביעד. בד"כ מדובר ב-100-200 דולר ליום. בד"כ האוכל, הלינה ודמי הנמל כלולים במחיר. אך צריך לזכור שלמרות שהעלות ליום נמוכה יחסית, שייט משא לוקח בד"כ הרבה יותר זמן.

בין החברות שמציעות לנוסעים להצטרף לשיט באוניית משא: Maris Freighter Cruises, FreighterExpedition, ו-Grimaldi Lines.

זה רק אתם והצוות. באניית משא תוכלו לבקר  בתא הפיקוד של האנייה ואפילו להחזיק בהגה, צילום: Halifax Magazine זה רק אתם והצוות. באניית משא תוכלו לבקר בתא הפיקוד של האנייה ואפילו להחזיק בהגה | צילום: Halifax Magazine זה רק אתם והצוות. באניית משא תוכלו לבקר  בתא הפיקוד של האנייה ואפילו להחזיק בהגה, צילום: Halifax Magazine

החדר לא יהיה מפואר, אבל תמיד יהיה לכם נוף לים, צילום: deluxetargets החדר לא יהיה מפואר, אבל תמיד יהיה לכם נוף לים | צילום: deluxetargets החדר לא יהיה מפואר, אבל תמיד יהיה לכם נוף לים, צילום: deluxetargets

זה לא בדיוק פארק מים כמו באניות הקרוז המפוארות, אבל בכל זאת יש בריכה, צילום: deluxetargets זה לא בדיוק פארק מים כמו באניות הקרוז המפוארות, אבל בכל זאת יש בריכה | צילום: deluxetargets זה לא בדיוק פארק מים כמו באניות הקרוז המפוארות, אבל בכל זאת יש בריכה, צילום: deluxetargets

 , צילום: deluxetargets צילום: deluxetargets  , צילום: deluxetargets

מהים הצפוני ועד איי פיג מהים הצפוני ועד איי פיג'י. לאן תרצו לשוט? | צילום: שאטרסטוק מהים הצפוני ועד איי פיג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות