אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק: לא נחליש את ההצפנה של ווטסאפ ומסנג'ר

פייסבוק: לא נחליש את ההצפנה של ווטסאפ ומסנג'ר

הרשת החברתית שלחה מכתב לתובע הכללי האמריקאי ובו הודיעה נחרצות שהיא לא מתכוונת להחליש את ההצפנה מקצה לקצה של אפליקציות הצ'ט שלה. המכתב מגיע כתגובה לדרישת ממשלות ארה"ב, בריטניה ואוסטרליה לספק להן דרך לצותת לשיחות בפלטפורמות שלה

12.12.2019, 13:32 | שירות כלכליסט
פייסבוק הודיעה אתמול (ד') שהיא לא מתכוונת להחליש ההצפנה מקצה-לקצה באפליקציות הצ'ט שלה, למרות לחץ שמופעל עליה לעשות זאת מצד ממשלות שונות. כך כתבה החברה במכתב שנשלח לתובע הכללי של ארה"ב, ביל באר, ולמנהיגי אוסטרליה ובריטניה.

קראו עוד בכלכליסט

המכתב, שנשלח ביום שני השבוע, מספק תגובה למכתב פתוח של באר האמריקאי, שר הפנים הבריטי פריטי פאטל, שר הפנים האוסטרלי פיטר דאטון ומזכיר הביטחון הלאומי האמריקאי קווין מקאלינן, שפורסם באוקטובר. במכתב העלו הארבעה חששות מכך שהיישום על ידי פייסבוק של הצפנה מקצה-לקצה באפליקציות ווטסאפ ומסנג'ר שלה, ימנע מסוכנויות החוק לאתר פעילות פלילית כמו ניצול קטינים, טרור, והתערבות בבחירות.

הצפנה מהווה את אחת התכונות החשובות של ווטסאפ, צילום: Chris Ratcliffe הצפנה מהווה את אחת התכונות החשובות של ווטסאפ | צילום: Chris Ratcliffe הצפנה מהווה את אחת התכונות החשובות של ווטסאפ, צילום: Chris Ratcliffe

ארה"ב, בריטניה ואוסטרליה ביקשו מחברת הרשת החברתית ליצור "דלת אחורית" לפרוטוקולי ההצפנה שלה, או למצוא דרך אחרת בה יוכלו סוכנויות אכיפת החוק להשיג גישה להודעות ולתוכן שמועבר דרכן.

"פשוט בלתי אפשרי ליצור דלת אחורית שכזאת עבור מטרה אחת, ולא לצפות מאחרים לנסות ולנצל אותה למטרות אחרות," כך כתבו מנהל ווטסאפ וויל קתקרט ומנהל מסנג'ר סטאן צ'ודנובסקי בתגובה. "ההודעות הפרטיות של אנשים יהיו פחות מאובטחות והמרוויחים המרכזיים מכך יהיו כל אלה שמנסים לנצל לרעה את האבטחה המוחלשת הזאת. זה לא משהו שאנחנו מוכנים לעשות."

הצפנה מקצה-לקצה מונעת מכל אחד – ממשלות, סוכנויות ביטחון והאקרים – לצפות בתוכן הודעות שנשלחות בין שני צדדים, והוא מאפיין מפתח באפליקציות פופולריות כמו מסנג'ר, ווטסאפ ו-Signal. סוכנויות ממשלתיות מעוניינות כבר זמן רב לקבל לידיהן את האפשרות לצפות בתוכן הודעות באפליקציות מוצפנות, בטענה שזה לטובת ביטחון הציבור, למרות החששות לפרטיות המשתמשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות