אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הביטוח על תביעת החברה הבת של מדיוי: "ניסיון הטעיה, חשש ממרמה' צילום: שאטרסטוק

חברת הביטוח על תביעת החברה הבת של מדיוי: "ניסיון הטעיה, חשש ממרמה'

חברה הביטוח דוחה את תביעת הפיצוי שהגישה מסטיקס לאחר הצפה במפעל ודורשת החזר של 1.4 מיליון שקל שסיפקה לה לעבודות שיקום המפעל. מנחם כהן, מנכ"ל מדיוי: "זו דוגמה קלאסית לחברת ביטוח שגובה דמי ביטוח, אך ביום התשלום מנסה לחמוק מתשלום באופן לא חוקי"

12.12.2019, 16:13 | צלי גרינברג
חברת הקנאביס הרפואי מדיוידיווחה היום (ה'), כי חברת הביטוח עימה התקשרה החברה הבת מ.מסטיקס (85% אחזקה) דוחה את תביעת הביטוח של חברת הבת לנזקי הצפת המפעל ודורשת השבה של 1.4 מיליון שקל שכבר הושקעו בעבודות שיקום.  

קראו עוד בכלכליסט

טענות חברת הביטוח הן כי חלק מהמידע והמסמכים שסופקו לה על ידי מסטיקס לא היו מדויקים וישנה אפשרות שאף היו מזויפים, לכאורה, ולכן היא מוצאת כי התביעה היא ניסיון הטעיה, ואף הגדירה חשש לתביעת מרמה, לשם הוצאת תגמולי ביטוח שאינם מגיעים, לטענתה, למסטיקס.

חברת הביטוח טוענת עוד, על פי הדיווח, כי לאחר שנודע למסטיקס שהמידע הלא מדויק או המזויף, לכאורה, התגלה לחברת הביטוח, היא לא שיתפה יותר פעולה עם נציגי חברת הביטוח, וסירבה למסור לה מסמכים ומידע חיוני. חברת הביטוח דורשת להשיב לה באופן מיידי את מלוא תגמולי הביטוח שהיא שילמה עד כה למסטיקס ולקבלן שביצע עבודות שיקום במפעל, בסכום של 1.4 מיליון שקל.

מדיוי טוענת כי שמאי מטעם חברת הביטוח חזה בנזקים וכי היא התנהלה בהתאם להוראות חברת הביטוח. מנחם כהן, בעל השליטה ומנכ"ל מדיוי, מסר לכלכליסט, כי "מסטיקס שילמה את דמי הביטוח הנדרשים ופעלה בהתאם לחוק ולהכוונות חברת הביטוח. יש כאן ניסיון לחמטק מתשלום, לכאורה, למרות שכל שדרשנו היה מה שמכוסה בפוליסה, קרי 300 אלף שקל לחודש שבו המפעל ללא פעילות, ונזקי ההצפה שדרשו שיקומו.

גם הרעיון כי מי ממסטיקס מעוניין לנפח תביעה שקרית, בעוד מדיוי היא הבעלים והנהלת מסטיקס הפכה שכירה, מופרך. זו דוגמה קלאסית לחברת ביטוח שגובה דמי ביטוח, אך ביום התשלום מנסה לחמוק מתשלום באופן לא חוקי. החברה תבחן פנייה למפקח על הביטוח לנקיטת צעדים מנהליים נגדחברת הביטוח, ותמשיך לפעול להשבת זכויותיה הביטוחיות"

מדובר באירוע הצפה שהתרחש ב-29 בספטמבר השנה במפעל לייצור מסטיקים, הנמצא בבעלות מדיוי, כתוצאה מספרינקלר שהתפוצץ. החברה דיווחה על האירוע ב-12 לנובמבר השנה וציינה כי ההצפה גרמה לנזקים לחלק מציוד מכונות המפעל ולחלק ניכר מכמות חומרי הגלם והתוצר הגולמי שהיו מצויים בן. החברה ציינה אז, כי הנזקים לאותה תקופה מינוריים, בשל היות המפעל מבוטח בביטוח מקיף, הכולל, בין היתר, ביטוח לגבי ציוד, מלאי ואובדן הכנסות. החברה לא ציינה את הסכום הכולל אותו תבעה מחברת הביטוח וגם לא את שמה של חברת הביטוח.

 , צילום: בלומברג צילום: בלומברג  , צילום: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות