אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הנפקה ראשונה לאחר 30 שנה: הכשרת הישוב גייסה 162 מיליון שקל צילום: ורדי כהנא

פרסום ראשון

הנפקה ראשונה לאחר 30 שנה: הכשרת הישוב גייסה 162 מיליון שקל

הפניקס, מנורה, פסגות, ילין לפידות, נוקד ומורי ארקין הם בין המשקיעים שהשתתפו בהנפקה הפרטית; הגיוס התאפשר לאחר השטחת מבנה ההון בחברה וביטול מניות היסוד, שהעניקו עדיפות לבעלי השליטה

12.12.2019, 20:02 | אורי גלאור

הכשרת הישוב שבשליטת משפחת נמרודי (68%) ביצעה הערב (ה') הנפקת מניות פרטית בסכום של 162 מיליון שקל. לכלכליסט נודע כי על המשקיעים שהשתתפו בהנפקה נמנים בין היתר - הפניקס, מנורה, נוקד, ילין, פסגות ומורי ארקין.  

קראו עוד בכלכליסט

ההנפקה נעשתה לפי מחיר של 38 שקלים למניה - מחיר המגלם הנחה של 5% על מחיר הסגירה היום שעמד על 40.09 שקל למניה. מניית הכשרת היישוב עלתה כ-61% מתחילת השנה.

בחודש אוגוסט ביצעה הכשרת הישוב את המהלך להשטחת מבנה ההון שלה, שאיפשר לה להנפיק מניות לאחר כמעט 30 שנה. קודם למהלך, היו לחברה שני סוגי מניות בעלי זכויות הצבעה שונות - מצב דברים שלא איפשר לה לבצע הנפקת מניות חדשות (עקב הגבלה הקיימת בחוק ני"ע).

ברשות משפחת נמרודי היו מניות מיוחדות הנקראות מניות יסוד. מניות אלה הקנו למשפחה עוד 50% זכויות בהצבעה ולמעשה ביצרו את שליטתה בהכשרת היישוב. התוכנית להשטחת ההון ביטלה את מניות היסוד ואיחדה את מניות הכשרת הישוב, כך שזו תוכל לחזור ולהנפיק מניות. הכשרת הישוב השלימה בחודש אוגוסט את הרישום של מניות כתוצאה מהקצאה פרטית. הקצאה זו הייתה חלק מהתהליך לחיסול מניות היסוד בחברה.

הכשרת הישוב פועלת בתחום ייזום והשכרת נכסים מניבים בישראל ובפולין - שטחי מסחר, משרדים ופארקים לוגיסטיים; וכן ייזום פרויקטים למגורים בפולין והתחדשות עירונית בישראל. מנכ"ל החברה ובעל השליטה הוא עופר נמרודי.

לאחר אישור המתווה לביטול זכויות ההצבעה העודפות של מניות היסוד אמר נמרודי: "זהו אירוע חשוב והיסטורי המביא עימו בשורה של ממש להכשרת הישוב, אשר לראשונה מזה עשרות שנים תוכל להגדיל ולחזק את בסיס ההון שלה ולשפר את יחסי המינוף. המהלך יתמוך בקידום תכניותיה העסקיות של הכשרת הישוב, שנמצאת כיום בתנופת פיתוח והתרחבות, תוך מיקוד הפעילות בתחומי הנדל"ן המניב והיזמי בישראל ובפולין".

עופר נמרודי , צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי | צילום: ורדי כהנא עופר נמרודי , צילום: ורדי כהנא

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות